levegőpumpás szivacsszűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.01. 08:17

Szerintem tervezz nagyobb akváriumokat. 15-20 liter a minimum, amiben garnélát lehet tartani. Azt a 9 cm-t nem is értem.... az a magasság????? vagy a szélesség????? 7 liter víz nagyon hamar elpiszkolódik, gyakorlatilag 2-3 naponta kellene 50 % vizet cserélned. Viszont a garnélák szeretik a tiszta vizet, és az állandó vízminőséget. Ebből következően nem bírják a gyakori, nagy mennyiségű vízcseréket. Általában 7-10 naponta szoktunk 20-30 %-ot cserélni, azt is csak lassan, finoman, jól beállítva a vízparamétereket. Tehát ez a dolog NEM FOG működni. Kidobott pénz lesz, mind az akváriumok, mind a garnélák tekintetében.
És miért kell 15 akvárium? 15 féle garnélát akarsz? Mesélj, milyeneket!
Amúgy az Atman HP-4000 elvisz 15 akváriumot, 2100 L/h, 20 W, és csak 12.900 Ft. Én azt venném. És lehet hozzá kapni fém 18-as levegőelosztó csapot, 6.400 Ft....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.05.01. 08:52

Üdv a fórumon!
Kicsit megelőztek, de én is csak azt javasolnám első körben, hogy minimum (!) duplázd az akváriumok méretét még ha fele is lesz darabra :!:
Ha már szivacsszűrés, szerintem több akvárium esetén érdemes lenne a mattenfilteres szűrésen elgondolkodni, árban szerintem kb. ugyanott leszel, mint egy tisztességes szivacsszűrővel (egyébként hangra az átemelős talán a leghalkabb, illetőleg más (mélyebb) a hangja, viszont érdemes az általad felsoroltakból pl. az ista talpas L-esre beruházni, vagy ami még szimpatikus a megadott helyen az az előbbi gyártó duplaszivacsos átemelőse, de persze ez ennyi akváriumnál már tétel...). A rendszerben egyébként a légpumpa lesz a leghangosabb, a szűrők csak csobognak/bugyognak, hogy aludni lehet-e mellettük, az ízlés kérdése, én pl. lehet bevizelnék a csobogástól... :lol:
De majd a tapasztaltabb fórumtársak ellátnak tanácsokkal, akár nyiss egy topicot az a készülő rendszerednek az "akváriumaink" alatt!
De belinkelem az alapművet kiindulásként, ha még nem olvastad volna, ezzel kezd:
http://szentgyo.wordpress.com/2009/01/14/garnelas-akvarium/
A másik idevágó, ha már rendszerről van szó:
http://szentgyo.wordpress.com/2010/10/01/kesz-a-koltozes/
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: stylis » 2011.05.01. 11:04

Sziasztok,
nem garnélák részére lesz, hanem terráriumok vizes medence része. Tennék kagylótutajt és átokhínárt bele a partról Scindapsust futtatnék bele, valamint ez világítaná meg.
Néztem kis motoros szűrőket is: a legkisebb 30 l-hez való, amit találtam és 3k. 15x3... Szóval így nem gazdaságos, no meg az áramlás...
A kapott linken is látható az egyik lehetőség, ha kb. 40-50 literes akváriumban van, akkor ide nem lesz nagy? Ha tippelnem kell, akkor ez a nagyobb szivacs: 12x11 cm-es, ebből akad kisebb is 12x6,5 cm-es. Melyik lenne jobb?
Az baj, ha kilógna a magasabb a vízből? Biztosan vizes (nedves) lenne, és fröcskölne is.
Még nagyon régen láttam és hallottam működés közben, és nagyon hangos volt.
Ha szabályozom a légpumpát, és függönyszerűen jönnek a buborékok a szivacsból, az kevésbé hangos, és nem is fröcskölne annyira.
stylis
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.03.22. 21:41

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.01. 16:07

stylis írta:Sziasztok,
nem garnélák részére lesz, hanem terráriumok vizes medence része.



B......g, ezt közölhetted volna előbb is! Ez egy GARNÉLÁS fórum, szóval feltételezzük, hogy ha valaki tanácsot kér akváriummal kapcsolatban, akkor az GARNÉLÁKNAK lesz. Nem Bettáknak, békáknak, vagy kacsáknak kacsaúsztató... :evil:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.01. 16:12

stylis írta:Az baj, ha kilógna a magasabb a vízből? Biztosan vizes (nedves) lenne, és fröcskölne is.
Még nagyon régen láttam és hallottam működés közben, és nagyon hangos volt.
Ha szabályozom a légpumpát, és függönyszerűen jönnek a buborékok a szivacsból, az kevésbé hangos, és nem is fröcskölne annyira.


Ha kilóg a vízből, akkor nem működik. Ugyanis a szivacson keresztül megy BE a víz, és a tetején jön KI....ahol a buborékok...Ezért a sima szivacsszűrő tetejének is legalább 10 cm mélyen illik lenni.
HA a szivacsból jönnek ki a buborékok, akkor régen rossz..... :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.18. 00:19

Sziasztok, a szivacsszűrő szivacsát milyen gyakran érdemes kimosni? kimossuk egyáltalán, vagy ez negatívan befolyásolja baktériumkultúrát?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.10.18. 06:22

Negatívan befolyásolja a bacikat, ezért akváriumvízben kell kimosni. A gyakoriság változó, attól függ, mennyire koszolódik.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: trewa » 2012.10.18. 12:14

stylis!
nem tudom mi lenne a terráriumokban,de a terráriumi állatok jelentős része a vízbe ürít ha megteheti.mivel ezt rendszeresen akár naponta többször is megteszi ezért ezt semmilyen szivacs vagy motoros szűrő nem fogja neked 7 liter vízben feldolgozni.a motoros szűrők alapból akkora áramlást csinálnának,h egy örvény lenne az egész.felejtsd el ezt a szűrt medence dolgot,sosem fog működni!
inkább úgy tervezd meg a medencéket,h könnyen kivehetők legyenek és naponta cserélj vizet.
én is próbálkoztam terráriumba szűrt medencével,csobogóval de sosem lett jó vége.
Avatar
trewa
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.04.08. 23:19
Tartózkodási hely: Ajka

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.10.18. 15:21

trewa írta:stylis!
nem tudom mi lenne a terráriumokban,de a terráriumi állatok jelentős része a vízbe ürít ha megteheti.mivel ezt rendszeresen akár naponta többször is megteszi ezért ezt semmilyen szivacs vagy motoros szűrő nem fogja neked 7 liter vízben feldolgozni.a motoros szűrők alapból akkora áramlást csinálnának,h egy örvény lenne az egész.felejtsd el ezt a szűrt medence dolgot,sosem fog működni!
inkább úgy tervezd meg a medencéket,h könnyen kivehetők legyenek és naponta cserélj vizet.
én is próbálkoztam terráriumba szűrt medencével,csobogóval de sosem lett jó vége.


"Re: levegőpumpás szivacsszűrő
Szerző: stylis » 2011.05.01. 11:04"
:lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.18. 20:16

"Re: levegőpumpás szivacsszűrő
Szerző: stylis » 2011.05.01. 11:04"
:lol:[/quote]

mondjuk most már kiváncsi vagyok, hogy oldódott meg a probléma egy év alatt :D
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég