Talajszűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.11.24. 00:10

És mit gondoltok erről, hogy csak egy részére raknak rácsokat az akváriumnak?
http://www.silaneshrimp.com/articles/ca ... setup.html
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Fordított talajszűrő

HozzászólásSzerző: and1dani » 2011.01.24. 18:36

Sziasztok!

Fordított talajszűrőről mi a véleményetek?? Aquael Mini motoros szivacsszűrő, a kinyomó ágat beletudom barkácsolni a talajszűrő kinyomóágába.Így a szivacson fizikai szűrést végezne a talajon keresztül pedig biológiait.
Csak az az aggodalmam, hogy nem "fújná"-e fel a talajt, mert nekem elég könnyűnek tűnik. Red Bee sandom van 4 -5cm vastagon.
CRS-eknek lesz. Most normál módban van légpumpával meghajtva,de nagyon hangos. 30x30 akvárium.
Avatar
and1dani
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.01.03. 18:51

Re: Fordított talajszűrő

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.01.25. 17:18

and1dani írta:Sziasztok!

Fordított talajszűrőről mi a véleményetek?? Aquael Mini motoros szivacsszűrő, a kinyomó ágat beletudom barkácsolni a talajszűrő kinyomóágába.Így a szivacson fizikai szűrést végezne a talajon keresztül pedig biológiait.
Csak az az aggodalmam, hogy nem "fújná"-e fel a talajt, mert nekem elég könnyűnek tűnik. Red Bee sandom van 4 -5cm vastagon.
CRS-eknek lesz. Most normál módban van légpumpával meghajtva,de nagyon hangos. 30x30 akvárium.

Hát szerintem nem lenne jó.
Márcsak azért sem mert a mulm így frankón felkavarodna ahelyett, hogy a talajban a bacik lebontanák.
Inkább a talajszűrőre kötném a befolyó ágát a motoros szűrőnek, talán a sodrását minimalizálnám, és így már nem is lenne hangos.
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: and1dani » 2011.01.25. 20:09

Ok!Köszönöm!
Avatar
and1dani
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.01.03. 18:51

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.02.19. 20:17

Hy.

A talajszűrő esetében mindegy az, hogy milyen a talaj? Aktív vagy passzív?
Esetleg nem kimondott rendes akváriumi talaj is megfelel vagy az teljesen rossz ötlet? Van itthon egy rakás apró szemű kavics (sóder kavics) meg van olyan is amit akváriumba árulnak de csak kavics, az f betűs nagy állatboltban lehet kapni és van színes változata is.
Arra gondoltam, hogy a most nem használatos aksimat újraindítom és alulra rakok egy kis zeolitot (remélem jól írtam) és erre még pár centi sima kavicsot, talán még van kerámia gyűrűm amit tudok alá rakni.
Minden teljesen házilagos lesz, amolyan csináld magad... Működhet a dolog vagy szükség van rendes talajra?
RC, Yellow esetleg Sakura kerül majd bele (attól függ mit sikerül szereznem), így az aktív talaj nem biztos, hogy jó ötlet.

Előre is köszi!
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.02.19. 21:18

Szerintem aktív talajt kell használni, hogy minél nagyobb legyen a szűrési felület. Az aktív talajok meg ugye porózusak. Persze, ha zeolíttal vagy kerámiagyűrűvel csinálsz aktív felületet az is jó. Igaz én még nem talajszűrőztem, de olyat már csináltam hogy két rétegbe raktam a különféle talajt. Csak baj volt vele. Valahogy az alsó rétegből mindig kerül a felszínre (növényültetés, poszívózás), és ez elég idegesítő tud lenni.
Ez főleg akkor gáz ha a két réteg teljesen más színű.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.19. 22:15

Mi az, hogy "aktív talaj"? Ha valamilyen növényes táptalajra gondoltok, az nem jó talajszűrőhöz.
Ami működhet házi kivitelezésben, az az apró lávakő, 2-3 cm rétegben, rajta szúnyogháló, azon bármilyen talaj, aminek a szemcsemérete legalább 2-3 mm, hogy ne férjen át a lyukakon. akár lehet bazalt, folyami kavics, égetett agyag, bármi.
Nálam gyári talajszűrő keret van, és rajta Akadama.
De az főleg lágyvizes akváriumokba ajánlott.
D.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.02.20. 01:15

spuc írta:Szerintem aktív talajt kell használni, hogy minél nagyobb legyen a szűrési felület. Az aktív talajok meg ugye porózusak. Persze, ha zeolíttal vagy kerámiagyűrűvel csinálsz aktív felületet az is jó. Igaz én még nem talajszűrőztem, de olyat már csináltam hogy két rétegbe raktam a különféle talajt. Csak baj volt vele. Valahogy az alsó rétegből mindig kerül a felszínre (növényültetés, poszívózás), és ez elég idegesítő tud lenni.
Ez főleg akkor gáz ha a két réteg teljesen más színű.


Tipikus garnékás lesz, minimális növénnyel az is inkább moha, plusz sok sok búvóhely. Így nem probléma a kavarodás, a 60-asnál látom eme problémát sajna... (Manado fölötte meg Shirakura Red Bee Sand)

Frettner írta:Mi az, hogy "aktív talaj"? Ha valamilyen növényes táptalajra gondoltok, az nem jó talajszűrőhöz.
Ami működhet házi kivitelezésben, az az apró lávakő, 2-3 cm rétegben, rajta szúnyogháló, azon bármilyen talaj, aminek a szemcsemérete legalább 2-3 mm, hogy ne férjen át a lyukakon. akár lehet bazalt, folyami kavics, égetett agyag, bármi.
Nálam gyári talajszűrő keret van, és rajta Akadama.
De az főleg lágyvizes akváriumokba ajánlott.
D.


Az aktív talaj segít, hogy a Ph KH GH szintek stabilak legyenek és elég gyakran lágyít, savanyít. Ez nekem most nem szempont.

Nah akkor pár hét múlva belevágok. Marad az eredeti felállás (zeolit és/vagy kerámiagyűrű fölé pedig sima kavics), Majd beszámolok róla.

Köszi mindent!
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: kazam » 2011.05.20. 12:32

Szerintetek Mandao talaj mondjuk 5cm vastagságban használható talajszűrőhöz? Opcióként a tetejére szúnyogháló és erre fekete bazalt 1 cm-es rétegben??
kazam
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.03.10. 10:47

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: xman » 2011.05.20. 13:32

kazam írta:Szerintetek Mandao talaj mondjuk 5cm vastagságban használható talajszűrőhöz? Opcióként a tetejére szúnyogháló és erre fekete bazalt 1 cm-es rétegben??


Szia!
Szerintem a manado nem sok mindenre jó, én használom de biztos vagyok benne, hogy talajszűrővel kevésbé működik.
Főleg ennek a manado/bazalt mixnek nem látom értelmét.
Az Akadama talaj, nálam nagyon bevált a talajszűrőhöz, talán egyetlen hátránya, hogy a nagyobb szemcseméret miatt lejuthatnak az aljzatba, a kisgarnik.
Garnélás talajok is tökéletese, de ha az olcsóbb kategóriánál maradunk akkor Akadama.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron