Talajszűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.16. 17:40

Hát most mit is mondhatnék!? Mindent leírtatok amit e témában le lehet írni :) . Én már hónapok óta használom a talajszűrőt és eddig csak jót tudok róla mondani. A bacik biztossan jól csinálják azt amit csinálnak mert a víz kristály tiszta és elhullás sem igazán volt.
Azt az ötletet én sem támogatnám,hogy a talajszűrő alá betömködjünk valami szűrőanyagot. Ha nem túl erős az áramlás és van elég baktérium akkor ők lebontják azt amit le kell így a szűrő alatt gyakorlatilag nem marad mulm. Mert ha lenne az a kifolyó csövön visszajönne az pedig meglátszana az akvárium vizén. Hogy a kicsik lemásznak az aljára :) had menjenek nekik is kell egy kis kaland az életükben. Azt megfigyeltem,hogy amint elérik az 1-1,5cm-t az összes pici feljön a talaj fölé. Ők már inkább a garnéla tápokat,zöldségeket részesítik előnybe.
Szóval a talajszűrőt mindenkinek csak ajánlani tudom.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.16. 17:44

csiguc írta:
xman írta:Egyébként egy garnélás akváriumban elenyésző a keletkező mulm.



Ezzel igazán nem értek egyet, a Bumble bee gariknál világos kisszemcsés talajom van, botrányos ahogy 1 hét után kinéz....



Nálam ahol nem volt már jó ideje kiszívva a talajból a retek, ott olyan nagyjából, mint egy halas akvárium talaja egy hét után.
Nem azt írtam, hogy nincs.És a viszonyítási alap, egy halas akvárium.
Az elenyésző alatt pedig azt értettem, hogy ha nincs kitakarítva egy ideig, nem lesz bajuk, tőle.Függ attól is , hogy mennyi kaját adsz,összeségében mennyi bomlástermék van.
De ameikben talajszűrő van, ott nem láttam még mulmot.
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.16. 17:52

Gyorsan javítom magam! Most néztem meg a videót és látom,hogy hülyeséget írtam. A talaj és a paletta között van a szűrőanyag :oops: . Én oda sem tettem semmit :)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.16. 17:54

Egyébként, félreértést elkerülendő, a perlonvatta ottléte, nekem nem szűrési szempontból tetszik, hanem megakadályozza, azt,hogy a talajszűrőbe jussanak.
Frettner írta, a sűrű szunyihálót, az jobb ötletnek tűnik mint ez!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.16. 18:00

Vágom! Na de ahogy lemennek fel is jönnek! A picik élvezik a baktériumokkal teli talajt. Ez nekik a paradicsom :) .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: csiguc » 2010.11.16. 22:31

xman írta:De ameikben talajszűrő van, ott nem láttam még mulmot.

a másik akváriumban talajszűrő van, és tényleg ott nem látható :)
Avatar
csiguc
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.15. 12:16

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.11.23. 19:01

Eszembe jutott még valami. Bár nem pont idevág...
Ha használok növény táptalajt, akkor az használható talajszűrővel?
Ott a problémám, hogy a táptalajból jönne ki a sok-sok tápanyag ami nem tesz jót az algamentes akváriumnak meg gondolom az élőlényeknek sem, ezért kell rá vastag általános talaj ami megakadályozza a táp hirtelen oldódását. Egyfajta pufferként üzemelve.
Namármost ha a víz lefele áramlik akkor "kiszívja" a tápokat a talajból és úgy elárasztja az akváriumot mintha nem is lenne rajta talaj. Ergo vagy rakok alulra is sima talajt vagy nem működhet. Még akkor sem biztos, hogy jó mert a tápanyagok lefele áramolnak nem pedig a gyökérzet fele (bár ha visszahull akkor jó :) )
Asszem ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet. :? Szerintetek?
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.23. 20:00

dzsega írta:Eszembe jutott még valami. Bár nem pont idevág...
Ha használok növény táptalajt, akkor az használható talajszűrővel?
Ott a problémám, hogy a táptalajból jönne ki a sok-sok tápanyag ami nem tesz jót az algamentes akváriumnak meg gondolom az élőlényeknek sem, ezért kell rá vastag általános talaj ami megakadályozza a táp hirtelen oldódását. Egyfajta pufferként üzemelve.
Namármost ha a víz lefele áramlik akkor "kiszívja" a tápokat a talajból és úgy elárasztja az akváriumot mintha nem is lenne rajta talaj. Ergo vagy rakok alulra is sima talajt vagy nem működhet. Még akkor sem biztos, hogy jó mert a tápanyagok lefele áramolnak nem pedig a gyökérzet fele (bár ha visszahull akkor jó :) )
Asszem ezzel meg is válaszoltam a kérdésemet. :? Szerintetek?


Én csak a JBL táptalajból tudok kiindulni, az pedig olyan apró, hogy átesne a talajszűrő lyukain... plusz szerintem azt is kiszűrné, mint a mulmot... De mivel sem másmilyen táptalajjal, sem a táptalaj kontra talajszűrő kombinációval nem próbálkoztam, ez nem mérvadó :)
Szerintem nem a legjobb párosítás...
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.23. 23:17

Szia!
Én úgy tudom, emléxem, hogy még a zacskókra is rá van írva hogy talajszűrővel nem használhatóak. Sztem ahogy írtad is beoldódna a vízbe meg mindenféle galibát okozna.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Talajszűrő

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.11.23. 23:56

Ha nem teszel be elválasztóközeget akkor a nagyobb szemcseméretű aljzatok használhatóak csak. Elválasztóval, mint a perlon a kis szemcseméret is használható. A fenti videón is kis szemcséjű talaj van.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég