Motoros belső szűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.03.22. 14:47

Nem kell a buborékoltatás, ha mozog a felszín minimálisan, az elég. Márpedig ha fentről bukik bele a víz, akkor mozog.

Ha jót akarsz, vegyél egy levegőztetőpumpát, és hozzá levegős szivacsszűrőt. Minimális a magasságigénye, nekem a 20cm magas akváriumban is ment, jól szűr, nincs túl erős áramlása. Hangosnak hangosabb lehet, mint egy belső, de a becsobogtatott víznél biztos halkabb.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.03.22. 16:28

köszönöm szépen;

a külső szűrő nem nagyon opció, kísérleteztem vele, de a hangja miatt a családom hamar változtatást követelt...:/
viszont azt tervezem, hogy szerkesztek egy mattenfiltert a belső szűrőre alapozva, a szivacs mögött lesz a szivattyú, a kifolyóját meg átvezetem a szivacson, át az aki átellenes végébe

most viszont gyorsan megkendácsoltam az AquaEl Fan Mikrót, megemeltem annyira, hogy a kivezető csöve 4-5 milivel van a vízszint fölött, a levegő-bevezető nyaktagot kiiktattam, a diffuzort meg a hátára fordítottam úgy, hogy az egyik hosszanti éle párhuzamos a vízszinttel; nagyon halkan csoborászik, a változás pedig drámai az akiban: a két pinokkió, akik a megérkezésük óta eltelt 10 napban a jávai mohában kuksoltak, azonnal előjöttek, fel-alá helikoptereznek, le-le szállnak a növényekre, meg a fekete harisnyára, amibe a szűrőt burkoltam, hátha lesznek kis vad heteropodák

tudom, hogy a harisnya hamar el fog tömődni, remélem, meg tudom oldani rövidesen a mattenfiltert

köszönöm még egyszer!
Pirx
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Előző

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron