Motoros belső szűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.04. 19:06

vegyél valamelyik kínai boltban fekete női titokzoknit. Kívül ráhúzod, és körben betűröd az alsó részbe, aztán rápattintod a fölsőt. Tuti garnélabiztos és esztétikus. Hátul vágj a zoknin egy pici lukat az alsó tapadókorongnak.
És nálam a kis műanyag rácsos tartó meg van töltve kerámiagyűrűvel.

A harisnyát már sikkerrel alkalmazom, igaz szűkebbre varrtam, nem betűrtem. A kis aktívszéntartót meg kicseréltem szivacsra. A tiplis szűkítéssel most tökéletes. Hát volt mit alakítani rajta:)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.28. 00:14

Az egyik belső szűrőm gyengélkedik(aquael mini). Alaposan kipucoltam, maxra van tekerve, mégis alig mozgatja a vizet. Az a gyanúm, hogy aktívszén jutott valahova a belsejébe. Szerintetek érdemes megoperálni, vagy keresztet vethetek rá?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.28. 12:48

Moszat írta:Az egyik belső szűrőm gyengélkedik(aquael mini). Alaposan kipucoltam, maxra van tekerve, mégis alig mozgatja a vizet. Az a gyanúm, hogy aktívszén jutott valahova a belsejébe. Szerintetek érdemes megoperálni, vagy keresztet vethetek rá?



nézd meg hogy a forgó részével minden rendben van e. lehet elkopott a rotor. Próbáld kipucolni fültisztító pálcikával a kiömlőnyílásnál benyúlva, mozgasd a szabályzópöcköt, ott is eltömődhetett.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.28. 16:15

brutalmonk írta:
Moszat írta:Az egyik belső szűrőm gyengélkedik(aquael mini). Alaposan kipucoltam, maxra van tekerve, mégis alig mozgatja a vizet. Az a gyanúm, hogy aktívszén jutott valahova a belsejébe. Szerintetek érdemes megoperálni, vagy keresztet vethetek rá?


nézd meg hogy a forgó részével minden rendben van e. lehet elkopott a rotor. Próbáld kipucolni fültisztító pálcikával a kiömlőnyílásnál benyúlva, mozgasd a szabályzópöcköt, ott is eltömődhetett.

Úgy teszek, kösz a tanácsot. A szabályozópöcköt már piszkáltam, az nem használt.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.12.28. 18:51

Moszat írta:Az egyik belső szűrőm gyengélkedik(aquael mini). Alaposan kipucoltam, maxra van tekerve, mégis alig mozgatja a vizet. Az a gyanúm, hogy aktívszén jutott valahova a belsejébe. Szerintetek érdemes megoperálni, vagy keresztet vethetek rá?

Én a belső szűrőket mindig magas nyomáson mostam (nem iparira gondolok csak maxra nyitott fürdő csapra) rendes irányba is ill ellentétes irányba is szoktam. Ha lehet akkor még rázogatom is közben, így nekem elég sok ganyé ki tudott jönni a belső részekből is.
Baromira vizes lesz minden de megéri.
Üdv.: dzsega
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.05. 12:42

54literesem majdnem 2 hete jár üresen!Eheim pick up 2008-as belső szűrő működik benne,van örvény rendesen az akiban,ajánlották többen is hogy ahol szívja a vizet tegyek rá szivacsot,harisnyát stb,de így eléggé elveszíti az erejét és a szűrőhatását szerintem!Ha le akarnám cserélni a szűrőt garnéla biztosra,akkor mit ajánlottok ami nem nagy összeg de hatékony egy 54literes akiban?Vagy ezt valami házi barkácsal úgy átalakítani,hogy jó és hatékony legyen.Nem merek addig garnélákat bele rakni mig nem lesz tökéletes,félek hogy bedarálja őket!Köszönöm!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.02.05. 15:54

[quote="myk74"]54literesem majdnem 2 hete jár üresen!Eheim pick up 2008-as belső szűrő működik benne,van örvény rendesen az akiban,ajánlották többen is hogy ahol szívja a vizet tegyek rá szivacsot,harisnyát stb,de így eléggé elveszíti az erejét és a szűrőhatását szerintem!Ha le akarnám cserélni a szűrőt garnéla biztosra,akkor mit ajánlottok ami nem nagy összeg de hatékony egy 54literes akiban?Vagy ezt valami házi barkácsal úgy átalakítani,hogy jó és hatékony legyen.Nem merek addig garnélákat bele rakni mig nem lesz tökéletes,félek hogy bedarálja őket!Köszönöm![/quote


Az Aqua -el turbofilter megfelelő nagyságú szűrője sztem tökéletes,szivacs van rajta,szűrőanyagtartója van,buborékoztatni is tud. Nekem ilyenek vannak a 30 literesbe,tökéletesen meg vagyok elégedve velük.De persze millió más lehetőség van még,ezen kívül is.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.07. 12:12

ata7 írta:
myk74 írta:54literesem majdnem 2 hete jár üresen!Eheim pick up 2008-as belső szűrő működik benne,van örvény rendesen az akiban,ajánlották többen is hogy ahol szívja a vizet tegyek rá szivacsot,harisnyát stb,de így eléggé elveszíti az erejét és a szűrőhatását szerintem!Ha le akarnám cserélni a szűrőt garnéla biztosra,akkor mit ajánlottok ami nem nagy összeg de hatékony egy 54literes akiban?Vagy ezt valami házi barkácsal úgy átalakítani,hogy jó és hatékony legyen.Nem merek addig garnélákat bele rakni mig nem lesz tökéletes,félek hogy bedarálja őket!Köszönöm![/quote


Az Aqua -el turbofilter megfelelő nagyságú szűrője sztem tökéletes,szivacs van rajta,szűrőanyagtartója van,buborékoztatni is tud. Nekem ilyenek vannak a 30 literesbe,tökéletesen meg vagyok elégedve velük.De persze millió más lehetőség van még,ezen kívül is.

Ez még tetszik is,köszönöm!Ha valakinek van még ötlete,ne kíméljen!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.15. 18:41

Szűrőm jobb hátul van az akiban!A fúvókája picit rá van állítva a hátlapra jobbra,a víz szépen szabályosan körbeforog,középen van egy holt tér ahol nyugalom van!Jó ez így?Vagy az áramlást hogyan kell beállítani?Ha a szemben lévő oldalra állítom ,és két oldalt forog vissza a víz az nem jó?Mi az ideális áramlás?Bocs ha hülyeséget kérdeztem! :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.02.15. 20:23

myk74 írta:Szűrőm jobb hátul van az akiban!A fúvókája picit rá van állítva a hátlapra jobbra,a víz szépen szabályosan körbeforog,középen van egy holt tér ahol nyugalom van!Jó ez így?Vagy az áramlást hogyan kell beállítani?Ha a szemben lévő oldalra állítom ,és két oldalt forog vissza a víz az nem jó?Mi az ideális áramlás?Bocs ha hülyeséget kérdeztem! :lol:


Ha az akváriumban van egy egyenletes, körkörös áramlás, az teljesen jó. Vagy a hátlapra forgatva, vagy a front üvegre, teljesen mindegy.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég