Motoros belső szűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.30. 13:36

Semmi értelme szúnyoghálós belső szűrőt használni, pár naponta el fog tömődni. Ezek azért szívják be háló nélkül a garnélát, mert viszonylag kicsi felületen lép be a szűrőházba a víz. Az egész szivacs felületén már töredéke a szívóhatás. Olyat érdemes venni, amiről levehető a műanyag burkolat. A garnélák szívesen eszegetnek a szűrő felszínén összegyűlt cuccból.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.09.30. 14:36

Esetleg fizikai méreteket tudnátok adni? mert nem leltem sehol. És vaktába nem merem megrendelni. ISTA szivacsszűrő (dupla) S-en gondolkozom.
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.30. 15:03

Annak kb. 5cm átmérõjû a szivacsa. A szivacs hossza ~7cm, a többit a képérõl meg tudod becsülni ez alapján.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.04. 14:51

Sziasztok!
Van nekem egy olyan problémám, hogy a 30l-es akváriumomba, van egy 200l/h-s belső szűrő, aminek a teljesítménye nem szabályozható. Ez túl nagy áramlást kelt! Hailea márkáról van szó. Tettem bele másmilyen szivacsot, meg a fúvókájára egy görbe terelőcsövet, amit az oldalán kilyukasztgattam, de még így is erős az áramlás. Nem tudtok valamilyen jól bevált praktikát az áramlási erő csökkentéséhez, amibe a szűrő se rokkan bele?
Esetleg a fúvókán tudok még valamit bütykölni? Vagy a rotor lapátjait faragjam meg? Vagy az áramforrást szabályozni (ehhez nem értek :oops: , de lehet van valami kütyü, amit a konektorba kell dugni)?
Előre is köszi:
Laci
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.04. 14:59

spuc írta:Sziasztok!
Van nekem egy olyan problémám, hogy a 30l-es akváriumomba, van egy 200l/h-s belső szűrő, aminek a teljesítménye nem szabályozható. Ez túl nagy áramlást kelt! Hailea márkáról van szó. Tettem bele másmilyen szivacsot, meg a fúvókájára egy görbe terelőcsövet, amit az oldalán kilyukasztgattam, de még így is erős az áramlás. Nem tudtok valamilyen jól bevált praktikát az áramlási erő csökkentéséhez, amibe a szűrő se rokkan bele?
Esetleg a fúvókán tudok még valamit bütykölni? Vagy a rotor lapátjait faragjam meg? Vagy az áramforrást szabályozni (ehhez nem értek :oops: , de lehet van valami kütyü, amit a konektorba kell dugni)?
Előre is köszi:
Laci

Hát nekem is ez van , Hailea Bt 200,csak 45 literben. Én a fúvókát szűkítettem le egy lyukas gumidarabbal. Közvetlenül az esőztető előtt van egy gumidugó, amin kb 3,5 mm ármérőjű lukat vágtam. Így most jó.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.04. 15:22

Hát nekem is ez van , Hailea Bt 200,csak 45 literben. Én a fúvókát szűkítettem le egy lyukas gumidarabbal. Közvetlenül az esőztető előtt van egy gumidugó, amin kb 3,5 mm ármérőjű lukat vágtam. Így most jó.


Szia Frettner
Köszönöm a gyors választ. Igen, nekem is ez a fajta van, elég idegesítő egy szerkezet :)
De ha beszűkíted a fúvóka lyukát, akkor nem lesz erősebb az áramlás? Mondjuk, ha használod az esőztetőt, akkor lehet, hogy nem. Én esőztetőt azért nem akarok használni, mert nagyon csobog, meg összevizezi a lámpát..
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.10.04. 15:38

Az esõztetõt tedd a felszín alá.
Ha beszûkíted a lyukat, akkor a kiáramló vízsebeség egy szintig nõ, de a mennyisége csökken (vékonyabb lesz a sugár). Így kevésbé mozgatja meg a teljes víztömeget.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.04. 15:52

Az esõztetõt tedd a felszín alá.
Ha beszûkíted a lyukat, akkor a kiáramló vízsebeség egy szintig nõ, de a mennyisége csökken (vékonyabb lesz a sugár). Így kevésbé mozgatja meg a teljes víztömeget.


Ahaa, már értem, igazad van. Köszi.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.04. 18:05

Egy műanyagtipli levágott végével sikerült beszűkítettem a lyukat, így az ideális áramlást belőni. Köszönöm az ötletet Frettner!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.04. 18:47

Spucc,
vegyél valamelyik kínai boltban fekete női titokzoknit. Kívül ráhúzod, és körben betűröd az alsó részbe, aztán rápattintod a fölsőt. Tuti garnélabiztos és esztétikus. Hátul vágj a zoknin egy pici lukat az alsó tapadókorongnak.
És nálam a kis műanyag rácsos tartó meg van töltve kerámiagyűrűvel.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron