Motoros belső szűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.11. 17:40

myk74 írta:
sdani írta:Helo!

Lehet hogy hülyeséget csináltam, ma vettem egy új szűrőt az 54 literes akváriumomba. Amit vettem az egy JBL CrystalProfi i80-as. Sürgősen kellett vennem, nagyon mélyen nem tudtam utánajárni.
Be is üzemeltem előbb, de nem merem bedugva hagyni nagyon erősnek tűnik. Lehet hogy az előző szűrőm volt túl gyenge, és csak ahhoz képest ilyen erős.. de most a halaimnak egyfolytában kell úszniuk hogy egy helyben maradhassanak, a növényeim meg csak lobognak:) nem hiszem hogy ez megfelelő lenne a halaimnak és a garnéláimnak.
vagy vajon valahogy lehet tompítani?

Úh!Néztem én is ,biztosan jó ,de nem olcsó.Ez még erősebb mint az eheim 2008-asom,lehet az egyel kisebb is elég lett volna neked.Én most sűrübb szerkezetü szivaccsal használom az enyémet(ugyan ez a gondom),jól ráfordítva a hátfalra,de megoldás lehet még a perlonvattával való kitömés.Legalább az egyik rekeszét tömd ki.


az előzőnél (aquael fan1) jobb minőségűt akartam, mert ez 2 év után meghalt, meg ugye elég gyenge is volt. és a perlonvattával tömjem csak ki a szivacsok mellett fennmaradó üres teret? vagy az egyik szivacsot vegyem ki és annak a helyére tegyem?

kösz
dani
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.11. 17:47

Én csak az egyik rekeszben lévő szivacsot cserélném ki perlonvattára,első körben próbaképp, ha így sem jó lehet variálni.Szívtam én is sokat mire "jobb" lett!Sok sikert!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.11. 17:57

brutalmonk írta:ha jól tudom van rajta erősség szabályzó a tetején a kivezetés fölött.
Próbáld úgy állítani hogy jó legyen!
amúgy 1-2 hónap tömődés után természetesen is gyengülni fog a teljesítmény.

másegyébről nem tudok nyilatkozni (méret jó-e, megfelelő-e, ilyesmi.)


igen lehet hogy igazad van, én is úgy emlékeztem hogy van rajta, de sehol nem találtam de most asszem megvan.
köszi szépen.

d
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.11. 17:59

myk74 írta:Én csak az egyik rekeszben lévő szivacsot cserélném ki perlonvattára,első körben próbaképp, ha így sem jó lehet variálni.Szívtam én is sokat mire "jobb" lett!Sok sikert!


hali

na lehet hogy mégis van rajta erősségszabályzó, csak elsőre nem találtam.. még picit próbálgatom, ha nem tudom jóra beállítani akkor veszek perlonvattát még.

köszönöm szépen a segítségeteket!

üdv:dani
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.03.23. 02:07

Sziasztok!

A segítségetek kérném belső szűrővel kapcsolatban. Ismerősöm javasolta garnélás akváriumba a matten szűrőt. Gondoltam megpróbálom megépíteni, de nem légpumpával hajtva, hanem egy belső szűrővel vagy powerheaddel. A légpumpával annyi gondom van, hogy a hálószobában van az akvárium és a buborékok zaja minket zavar.
Négy belső szűrőt néztem ki: Eheim Aquaball 60, Aquael Turbofilter 350 vagy a Fan Mini, Atman powerhead (ilyeneket használok halas akváriumban, beváltak eddig, de nem a leghalkabbak). Az akvárium 60literes.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, működni fog szerintetek? Ki melyiket javasolná zaj szempontjából?
A válaszotok előre is köszönöm!

Üdv, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.03.23. 09:40

Szia!

Nekem is motoros belső szűrő hajtja a kis 13 literes matten szűrős garnis akimat (aquarel fan mini). 1,5 hónapja üzemeltem be azóta minden rendben vele, egyszóval működik.

Üdv
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.23. 09:54

hát belső szűrő az általában halk, egy kaptafa az összes aquael, sztem a teljesítményt nézd. én a 35 literes aksimhoz már nem használtam fel a fan minimet mert túl gyenge volt... sztem neked is valami erősebb kell a mattenhez. a power headek a legpraktikusabbak. ha van pénzed olyant vegyél, azt később is jól feltudod majd használni.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.03.24. 10:09

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat! Hát nem lett könnyebb a döntés. A powerhead-el kapcsolatban nekem is jó tapasztalatom van, valószínűleg az lesz.

Sziasztok, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: torcipepe » 2011.07.22. 20:20

Azzal mennyit lehetne tenni a szűrőben ragadás elkerülésére, ha a beáramló részen lefűrészelném a lamellákat? Magyarul, hogy a kis vágatok helyett egy bazi nagy lyukat csinálok. Sajna az én szűrőm nem levehető burkolatos.
torcipepe
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.22. 17:38
Tartózkodási hely: Majdnem Miskolc :)

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.03.22. 09:23

sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek:

a pikoaksimban egy AquaEl Fan Mikro belsőszűrő biztosítja a mechanikai szűrést; hiába állítom nagyon kis keresztmetszetre, mégis nagyon kavarja a vizet, és ez, úgy tűnik, az új kis pinokkióimnak nem jön be
ha kiemelem a szűrő kivezető csövét a vízszint fölé, akkor nagyon kellemes, az akiba néhány milli magasról csorgó víz kellőképp lelassul; viszont így nincs buborékoltatás

mennyire fontos a garniknak a keringetésen és szűrésen kívül a bubi-befúvás is?

(amúgy épp bepetésedett a lány heteropodám, úgyhogy a védelmet is meg kéne oldani, akár egy új belsőszűrővel, amin kívül van a szivacs, de a Pat Minit nem lehet szetten kívül kapni, a többi belül szivacs - kívül rács szűrő meg túl magas, nem fér be az akiba, hiába venném le róluk a rácsot, nincs más gyártónak elfogadható áru belsőszűrője, ami nem magasabb 12-13 centinél? mondjuk a kilőtt víz miatti áramlást akkor is meg kéne oldani...)

köszi, ha írtok
Pirx
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron