Külső szűrő megosztása

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Külső szűrő megosztása

HozzászólásSzerző: imi » 2010.09.03. 21:51

warrior71 írta:Nekem az akváriumom ugyan ezzel a megoldással van kettéosztva. Viszont nem értem,hogy miért is kell ide a külső szűrő? És azt miként fogod megoldani,hogy mind a 3 szívó és nyomó ágon ugyanannyi víz áramoljon át? 3 szívóág egy közös ágra csatlakoztatva?! Szerintem teljessen reménytelen vállalkozás. Megéltem már pár évet a szivattyúk világában de ilyent még sosem láttam. Persze ez nem jelenti azt,hogy nincs! :)
Szóval ha kisérletezni akarsz akkor a visszatérőt kösd rá egy esőztetőre ami mind a 3 rekeszt közrefogja. Így legalább a visszatérő tuti működőképes lesz.
Viszont egy normális külső szűrő árából rengeteg másfajta szűrőt lehet beszerezni.



Éppen ez a lényeg, hogy nem kell, hogy mind a három ágon ugyanannyi víz áramoljon, mert ha megnézed, valójában ez egy akvárium, a "szita" részen kiegyenlítődik a vízszint a 3 rekeszben.
Amúgy meg már vettem 3 szivacsos szűrőt, csak foglalkoztatott a dolog. A külső szűrőt meg azért tartom jobb ötletnek, mert könnyebb tisztítani és a halakat, rákokat sem viseli meg mint a belső szűrő tisztítása.
Szerintem :)
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Előző

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron