Garnélavédelem

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.06.08. 06:33

Most látom, hogy megjelent a cucc az egyik ismert növényes webbolt kínálatában. Viszont ahogy elnézem a szállítási ktg-et, lehet olcsóbb berendelni a távolból...
Valakinek sikerült már élvezhető kinézetben összehoznia házilag ilyesmit?
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.06.08. 07:55

andrew írta:Most látom, hogy megjelent a cucc az egyik ismert növényes webbolt kínálatában. Viszont ahogy elnézem a szállítási ktg-et, lehet olcsóbb berendelni a távolból...
Valakinek sikerült már élvezhető kinézetben összehoznia házilag ilyesmit?

Én abból a műanyag hálóból amiből a mohafalat készítettem,a szívókosárba beleraktam összetekerve egy darabot!Most hogy születtek a kis rc-k ,beleraktam még egy adagot úgy forgatva hogy nagyon kicsi rés legyen csak.Eddig bevállt!Nagyon jó a gyári megoldás,esztétikus is ,de messze vagyok tőle.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: sooska972 » 2011.08.06. 23:51

Az szűrőkosárba betekert műanyaghálos megoldás tökéletes,kösz az ötletet! :)
2 hónap után 4db garni volt a szűrőben és mind felnőtt méretű.Talán akkor kerültek bele amikor kivettem a kosarat a takarítás miatt és a szűrő közben dolgozott.
Anyagköltség szinte nulla,kézügyességet nem igényel és 5 perc alatt kész.Áramláson nem változtat,nem látszik,könnyen takarítható.Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Fontos:nagyobbat kell vágni,hogy biztos fedés legyen és belefeszüljön a szűrőkosárba ;)
sooska972
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:46
Tartózkodási hely: Keszthely-Wagrain(A)

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.07. 09:23

sooska972 írta:Az szűrőkosárba betekert műanyaghálos megoldás tökéletes,kösz az ötletet! :)
2 hónap után 4db garni volt a szűrőben és mind felnőtt méretű.Talán akkor kerültek bele amikor kivettem a kosarat a takarítás miatt és a szűrő közben dolgozott.
Anyagköltség szinte nulla,kézügyességet nem igényel és 5 perc alatt kész.Áramláson nem változtat,nem látszik,könnyen takarítható.Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Fontos:nagyobbat kell vágni,hogy biztos fedés legyen és belefeszüljön a szűrőkosárba ;)

Örülök hogy bevállt,nálam is jó volt!Én most ezt tesztelem:Kép,nagyon vékony fűrészlappal vágtam be,kiderül hogy mennyire jó!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: sooska972 » 2011.08.10. 20:41

Amikor a DIY igényes :) (nekem lenne ennyi időm,türelmem és legfőképpen kézügyességem)
sooska972
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:46
Tartózkodási hely: Keszthely-Wagrain(A)

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.10. 21:57

sooska972 írta:Amikor a DIY igényes :) (nekem lenne ennyi időm,türelmem és legfőképpen kézügyességem)

Míg aludt a gyerek hétvégén délben,akkor csínáltam.Soha semmi ilyet nem csínáltam még,kézügyességem szerintem nulla,csak olvastam hogy kell.Az ívet egy országúti acél versenykormányra hajlítottam rá,és mindíg csak pár mm-t!Az esőztető is kész de azt a haver fúrta ki,kicsit ferde lett ,majd annak is nekiállok újra!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: samanaj » 2012.03.10. 19:31

Hátha erre néz valaki.

Van egy ilyenem:
http://kepfeltoltes.hu/120310/IMG_1660_ ... es.hu_.jpg

Ez tegyem rá a ATMAN HF-0300 szűrőre és vagy maradjak a szivacsos megoldásnál ?

A szivacs sokkal nagyobb felületet adna és akkor a gyári szűrőanyagok (kártyák) helyett kerámiagyűrűvel töltenem fel.
Egy kis 10 literes akváriumhoz lenne amiben annyi növény ami belefér és néhány red cherry átmeneti szállása afféle szülőszoba.
samanaj
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.06.15. 19:13

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.03.10. 22:06

samanaj írta:Hátha erre néz valaki.

Van egy ilyenem:
http://kepfeltoltes.hu/120310/IMG_1660_ ... es.hu_.jpg

Ez tegyem rá a ATMAN HF-0300 szűrőre és vagy maradjak a szivacsos megoldásnál ?

A szivacs sokkal nagyobb felületet adna és akkor a gyári szűrőanyagok (kártyák) helyett kerámiagyűrűvel töltenem fel.
Egy kis 10 literes akváriumhoz lenne amiben annyi növény ami belefér és néhány red cherry átmeneti szállása afféle szülőszoba.

A szivacs lehet, hogy már sok lenne neki. Ez nem egy túl erôs szûrômotor.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: drstupid » 2014.01.16. 15:52

Sziasztok! Ma szereztem 6db red cherry garnélát, a problémám az lenne hogy 2* bemászott vagy beszívta a szűrő az egyiket.
Eheim 2008-as szűrőm van. Most egy harisnyát raktam rá. Attól félek hogy emiatt nem fog rendesen dolgozni a szűrő, és nem tudja a nagyobb koszt összeszedni(kissebb lyukakat vágtam rá). Esetleg van valakinek tippje, hogy mit tudnék csinálni? 54 literes aksim van.Előre is köszi!
drstupid
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.01.15. 23:34

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: belaba » 2014.02.10. 17:40

drstupid írta:Sziasztok! Ma szereztem 6db red cherry garnélát, a problémám az lenne hogy 2* bemászott vagy beszívta a szűrő az egyiket.
Eheim 2008-as szűrőm van. Most egy harisnyát raktam rá. Attól félek hogy emiatt nem fog rendesen dolgozni a szűrő, és nem tudja a nagyobb koszt összeszedni(kissebb lyukakat vágtam rá). Esetleg van valakinek tippje, hogy mit tudnék csinálni? 54 literes aksim van.Előre is köszi!



Szia!
Szúnyogháló, vagy kapható egy Budapest mellett levő akvarista boltban speciális szívókosár direkt erre a célra!
http://greenaqua2.greenaquallc.netdna-c ... rubber.jpg
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron