Garnélavédelem

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.25. 16:31

stevo írta:Eltelt közel fél év, mióta legutóbb érkezett pár vélemény,tapasztalat a beszívókosárral kapcsolatban. :) Azóta valami változás srácok? Vagy továbbra is szinte kötelező darab? Engem az érdekelne főleg, hogy milyen gyorsan tömődik el, mennyire vehető észre a flow-on a csökkenés?


Bár én már egy ideje nem használom, mert ugye megszűnt a nano akim, de addig is teljesen pozitív volt a véleményem. Teljesen jól működik, az eltömődés se számottevő. Ha valami össze is gyűlik rajta, vízcserével le lehet szívni róla. A flow-t egyáltalán nem befolyásolja!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.25. 17:02

Nekem sem tömődött még el,sőt állandóan garnik legelnek rajta,tehát gondolom leesznek róla minden használhatót, amit összeszed.Csak pozitívan tudok nyilatkozni erről a technikáról.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: kovka76 » 2011.03.25. 23:50

És mi a helyzet az üveg termékekkel?
kovka76
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.03.24. 20:10
Tartózkodási hely: Kaba

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.26. 12:03

Levi, ata köszi szépen a visszajelzéseket. Most már picit drágult nem 10 dollár, de még mindig úgy tűnik, hogy megtérülő beruházás lenne. :)

(Lehet kicsit off a téma, ugye 13 dollárba kerül, és free shipping (elvileg), akkor az 13 dolcsi és nem több? Mert engem azzal riogattak, ha valamit rendelek usa-ból, akkor kinyitják a vámosok, megnézik mi van benne, és akkor fizetni kell érte pluszba, megvámolják... Igaz ez?)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.03.26. 12:18

50 dollár alatt és/vagy ajándék esetén nincs ÁFA meg vám sem.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.26. 12:29

stevo írta:Levi, ata köszi szépen a visszajelzéseket. Most már picit drágult nem 10 dollár, de még mindig úgy tűnik, hogy megtérülő beruházás lenne. :)

(Lehet kicsit off a téma, ugye 13 dollárba kerül, és free shipping (elvileg), akkor az 13 dolcsi és nem több? Mert engem azzal riogattak, ha valamit rendelek usa-ból, akkor kinyitják a vámosok, megnézik mi van benne, és akkor fizetni kell érte pluszba, megvámolják... Igaz ez?)


"Nem több" ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.26. 12:48

Ah, úgy már szebben hangzik, hogy tényleg csak ennyi. :) Köszi szépen a válaszokat. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.24. 16:31

Meglett a külső szűrőm, és elkezdtem én is agyalni a problémán. Első körben fogtam egy nagyobb lyukméretű szűrőszivacsdarabot, vágtam a közepébe egy X alakú likat, aztán ráerőszakoltam a szívókosárra. A dolog egyszerű volt, jelenleg tökéletesen ellátja a feladatát, kérdéses hogy később hogyan reagál a koszra és mennyire lesz takarítható. Ha nem válik be, akkor a fémhálós hengert fogom otthoni barkáccsal kiváltani, csak műanyagból. Van egy adag műanyag retro szúnyoghálóm, ami pont eléggé merev az ilyen jellegű formázáshoz.

Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.24. 17:45

Moszat írta:Meglett a külső szűrőm, és elkezdtem én is agyalni a problémán. Első körben fogtam egy nagyobb lyukméretű szűrőszivacsdarabot, vágtam a közepébe egy X alakú likat, aztán ráerőszakoltam a szívókosárra. A dolog egyszerű volt, jelenleg tökéletesen ellátja a feladatát, kérdéses hogy később hogyan reagál a koszra és mennyire lesz takarítható. Ha nem válik be, akkor a fémhálós hengert fogom otthoni barkáccsal kiváltani, csak műanyagból. Van egy adag műanyag retro szúnyoghálóm, ami pont eléggé merev az ilyen jellegű formázáshoz.

Kép

Az enyém már készül,szereztem én is ilyen hálót.próbálkoztam hőlégfúvós alakítással,de nem voltam elég ügyes.marad a méretre vágás és a damilos rögzités.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.24. 20:50

myk74 írta: Az enyém már készül,szereztem én is ilyen hálót.próbálkoztam hőlégfúvós alakítással,de nem voltam elég ügyes.marad a méretre vágás és a damilos rögzités.

Próbáld ki a melegragasztót! Elviekben nem ártalmas, és könnyen, gyorsan és tartósan megoldható vele a probléma :)
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron