Garnélavédelem

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: artegor » 2010.08.29. 22:10

Sok garnélatartót érint az a probléma, hogy a külsőszűrő beszívja a kis garnéláinkat.
Többen egy szivacsot húznak a befolyó kosarára, valaki a kis kosárkába rak szúnyoghálót stb.
Gyári megoldásnak csak az ADA fém befolyóit láttam amik "garnibarátok".
Ebay-en találtam egy nagyon egyszerű kis megoldást erre :
http://cgi.ebay.com/Red-Crystal-Cherry- ... 19bcc07a9b
3 hónapja használom, és egyetlen egy kis garni-t se láttam a szűrőben ( 2224). Azt is megjegyzem, hogy a gyári eheim kosárkánál sokkal kisebb, kevésbé észrevehető.
Takarítása egyszerű, pár levéldarab tapad rá, ellenben a szivaccsal, amit mikor kiemelünk a vízből sok trutyi visszacsorog. Kényelmesebb a használata

UI.: Anyagi érdekem nem fűződik, hogy ezt a terméket " reklámozzam",viszont ez egy olyan termék ami sokunknak segíthet ;)
artegor
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.27. 01:19

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.29. 22:34

artegor írta:Sok garnélatartót érint az a probléma, hogy a külsőszűrő beszívja a kis garnéláinkat.
Többen egy szivacsot húznak a befolyó kosarára, valaki a kis kosárkába rak szúnyoghálót stb.
Gyári megoldásnak csak az ADA fém befolyóit láttam amik "garnibarátok".
Ebay-en találtam egy nagyon egyszerű kis megoldást erre :
http://cgi.ebay.com/Red-Crystal-Cherry- ... 19bcc07a9b
3 hónapja használom, és egyetlen egy kis garni-t se láttam a szűrőben ( 2224). Azt is megjegyzem, hogy a gyári eheim kosárkánál sokkal kisebb, kevésbé észrevehető.
Takarítása egyszerű, pár levéldarab tapad rá, ellenben a szivaccsal, amit mikor kiemelünk a vízből sok trutyi visszacsorog. Kényelmesebb a használata

UI.: Anyagi érdekem nem fűződik, hogy ezt a terméket " reklámozzam",viszont ez egy olyan termék ami sokunknak segíthet ;)


Köszi Art

Pont a napokban valami ilyesmin gondolkodtam. Hogy is oldjam meg, hogy ne legyen több garnéla a szűrőben, mint az akváriumban? :D
Lehet beruházok egy ilyenre, mert elég jó megoldásnak látom, bár ennek az eltömődése persze gyorsabb folyamat lesz, mint a gyári végnek. De a célt eléri, az biztos!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: artegor » 2010.08.29. 22:45

Eleinte én is azt gondoltam, hogy gyorsan eltömődik, de nem ! Néha ha eszembe jut leszedem a csőről és átmosom csap alatt . Fél perc.
2600 Ft-ból kijön + 2 hét a szállítás. Tudom, hogy te tudod de mások kedvéért leírom =)
Nagyon egyszerű szerkezet kb 500 Forintot érne maximum, de magamnak nem nagyon tudnám megcsinálni, ezért rendeltem egyet :D
artegor
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.27. 01:19

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: artegor » 2010.08.30. 01:17

íme a csoda :mrgreen:
Kép
Kép
utóbbi képen a kis garni kb 7 mm-es

üdv.
art.
artegor
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.27. 01:19

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.08.30. 14:40

Ha valaki rendelne esetleg ilyen technikát engem is érdekelne a dolog,spóroljunk a szállítási költségen :)
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.30. 14:57

ata7 írta:Ha valaki rendelne esetleg ilyen technikát engem is érdekelne a dolog,spóroljunk a szállítási költségen :)


Én is épp tegnap rendeltem meg, de megnyugtatlak, nincs szállítási díj, azaz free shipping, így nincs mit spórolnod. Rendeld meg oszt jó. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 15:00

Levinen írta:
ata7 írta:Ha valaki rendelne esetleg ilyen technikát engem is érdekelne a dolog,spóroljunk a szállítási költségen :)


Én is épp tegnap rendeltem meg, de megnyugtatlak, nincs szállítási díj, azaz free shipping, így nincs mit spórolnod. Rendeld meg oszt jó. ;)


Épp most akartam írni, hogy freebe jön mert, megnéztem a szállitásnál :D de beelőztél, ha boritékban küldik akkor nem árt regisztrált levélben kérni az 1.30$ pluszba, elenyésző :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.08.30. 21:19

Nahhhh akkor ha akarok ilyent nekiszakadhatok regisztrálni meg paypalozni,meg ilyenek,ettől akartam megkímélni magamat :)
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 21:56

ata7 írta:Nahhhh akkor ha akarok ilyent nekiszakadhatok regisztrálni meg paypalozni,meg ilyenek,ettől akartam megkímélni magamat :)

majd legfeljebb levinen eladja neked az övét a börzén, magának meg rendel másikat :roll: :mrgreen:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélavédelem

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.30. 23:35

Szerintem (nem azért írom mert skót vagyok kiadni érte 10$-t :D) erről majd rakok fel egy cikket hogy DIY módszerrel hogyan lehet ezt kivitelezni, de állíthatom megfelelő rácsanyag és két kupak kérdése az egész:) , én már csak azért sem csinálok mert sajna 25l-es aksikba nem telik külső szűrőkre ,de úgy érzem a matten/ szivacs jól szolgálnak. Annyi azért segítenék hogy arra figyeljetek, megfelelő felülete legyen! Nem a szűrés miatt, hanem ha túl erősen koncentrálódik a vákum, akkor bizony az bilincseli oda örökre kis barátainkat mielőtt még megtudnák hogy hogy néz ki belülről egy külső szűrő:D:S. Remélem segíthettem ;)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Következő

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron