Kis akváriumok szűrése

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.08.19. 09:38

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és persze azonnal lenne kérdésem is, amire nem találtam választ sehol, bár lehet csak rosszul/rossz helyen kerestem.
Szóval a közeljövőben tervezem egy 10L-es garnis nano indítását. Az aki bruttó 27*22*18 cm-es (h*sz*m), szóval elég kicsi. Sajnos nem ismerem a kis teljesítményű szűrőket, így ebben szeretnék segítséget kérni. Matten, talajszűrő, külsőszűrő, légpumpás megoldások nem nagyon érdekelnek, mert vagy drágák, vagy rondák, vagy "zajosak". Szóval maradnak a motoros belsőszűrők, és az akasztós szűrők (utóbbi felé hajlok inkább). Természetesen "garnibiztosnak" kell lennie, és ha szabályozható a teljesítménye, az még jobb. Ti melyiket javasolnátok? Lehetőleg pontos megnevezéssel írjatok tanácsokat, és persze előre is köszönöm!
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Kis akváriumok szűrése

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.19. 10:16

Garnibiztos az akasztós, ha a beszívócsőre ráhúzol egy szivacsot, és az alját - ha nyitott - ledugózod. És a biológiai hatékonyság is megnő.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kis akváriumok szűrése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.19. 11:56

Szia,

Aquatic Nature-nek is vannak kis méretű akasztós szűrői pl. Viszont a helyedben elgondolkodnék egy kicsit nagyobb akvárium indításán. Ebbe az akváriumba 8-9 liter víznél több biztos, hogy nem fog belemenni. Ekkora vízben nem egyszerű fenntartani az állandó vízparaméter értékeket, ami nagyon fontos a garnélák számára.

Ha van lehetőséget, akkor inkább minimum 30 liter körüli akváriumon érdemes elgondolkodni, azzal lényegesen egyszerűbb lesz a későbbiekben a dolgod, és a garnélák is biztosan jobban örülnének neki.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kis akváriumok szűrése

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.08.19. 12:55

Igen, Én is olyan 8 liter vízzel számoltam, és igen, tudom, hogy kihívás lesz, de Én szeretem a nehéz feladatokat! Már van egy gyönyörű 240L-es low-tech növényesem, most valami másra vágyom. Garnélát is tartottam már, de sajnos feleségem meglepett pár vitorlással, amik szép lassan megették őket. Szóval igazából késznek érzem magamat erre, egy nagyobbat meg nem is tudnék igazán hová rakni jelenleg.
Az AN szűrők mennyire zajosak? Az Aquatic Nature Flow 60 elég szimpatikusnak tűnik tudásban is, árban is, és van rajta gyárilag szivacs is a garnélák érdekében...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Kis akváriumok szűrése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.19. 14:08

Nem ismerem milyenek, nem használok ilyen szűrőket, csak példaként írtam, de szerintem majd minden gyártó gyárt kis méretű akasztós szűrőket.

Viszont továbbra is azt mondom, hogy nagyobb akváriummal lenne érdemes próbálkoznod.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kis akváriumok szűrése

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.08.20. 13:11

Beni írta:Igen, Én is olyan 8 liter vízzel számoltam, és igen, tudom, hogy kihívás lesz, de Én szeretem a nehéz feladatokat! Már van egy gyönyörű 240L-es low-tech növényesem, most valami másra vágyom. Garnélát is tartottam már, de sajnos feleségem meglepett pár vitorlással, amik szép lassan megették őket. Szóval igazából késznek érzem magamat erre, egy nagyobbat meg nem is tudnék igazán hová rakni jelenleg.
Az AN szűrők mennyire zajosak? Az Aquatic Nature Flow 60 elég szimpatikusnak tűnik tudásban is, árban is, és van rajta gyárilag szivacs is a garnélák érdekében...


Nekem is ilyen AN van , 10 litert ragyogóan elvisz. És a beszívócsövön van szűrő is, viszont a cső alsó vége nyitott, azt le kellett dugózni. Ha feltöltöd az akváriumot egészen, úgy kb 1 cm-re a peremig, akkor a befolyó beleér a vízbe és nem fog csobogni. Szinte hangtalan.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kis akváriumok szűrése

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.08.20. 16:18

Köszönöm szépen!
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu


Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron