Gex Shrimp&Plant sand

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.28. 16:26

Ezt a talajréteget szeretném bevetni az akváriumnál de mielőtt megvenném
szeretnék érdeklődni,hogy esetleg használt-e valaki már ilyen aljzatot az akváriumában és mennyire vált be?
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.29. 20:12

Hello,

Ez a talaj nem túl gyakran használt itt Európában, ellenben Ázsiában nagyon népszerű. Azt viszont nem tudom pontosan, hogy ott is ugyanazt használják, amit itthon láttál.

Sokat gondolkodtam rajta én is, hogy kipróbáljam-e, de végül elvetettem az ötletet. Beszéltem pár ázsiai garnélással, hogy mi a véleményük a talajról. A lényege az volt a dolognak, hogy minden ok vele, tényleg sokan használják, de elsősorban azért mert náluk nagyon olcsó, ez a legolcsóbb garnélás talaj.

Viszont ha minden igaz Deck kolléga ezt használja, remélem majd hozzászól a témához, és beszámol a tapasztalatairól.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.30. 11:47

Köszi szentgyo!
Hát akkor még fontolóra veszem a talajt úgy is még várnom kell egy két dologra
aztán majd addigra remélem sikerül eldöntenem milyen talajt használjak..
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.04. 14:52

Habee, te se mostad át ezt a talajt?
Merthogy az van rá írva előmosás nélkül közvetlen akváriumba tehető.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 13:08

Nah már megy az aksim és azt szeretném kérdezni hogy nem gond hogy ahol vastagabban van a talaj, látszik az üvegnél hogy szorult közé levegő? már szépen beállítottam ugye nem kell felkeverni hogy kijöjjön a levegő?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.12. 20:39

Nem kell felkeverni, el fog tűnni a levegő, majd meglátod. Mondjuk nem 1-2 nap alatt, de el fog....
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.17. 10:09

Habee, láttam végül te is emellett döntöttél! Írhatnál tapasztalatokat, engem érdekelne :)
Nem találok nagyon infokat róla, annyit tudok, hogy ez is aktív talaj. De pl egy angol fórumon azt írják, hogy a PH-t nem sokáig tartja. ADA Amazoniát és a GEX talajt hasonlítgatják épp... ég és föld a különbség?
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Gex Shrimp&Plant sand

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.17. 21:56

Habee, láttam végül te is emellett döntöttél! Írhatnál tapasztalatokat, engem érdekelne :)
Nem találok nagyon infokat róla, annyit tudok, hogy ez is aktív talaj. De pl egy angol fórumon azt írják, hogy a PH-t nem sokáig tartja. ADA Amazoniát és a GEX talajt hasonlítgatják épp... ég és föld a különbség?


Hát ebben inkább nem foglalnék álláspontot de az Ada biztosan jobb a Gexnél ez nem kérdéses..
Egyenlőre nem tudok még bővebb információt adni neked róla,most éppen
kifogyott az ozmókészletem..így most a Ph:8 Gh:6 Kh:11 volt a múlt heti mérésnél... :?
Szóval szerintem nem igazán befolyásolja a víz paramétereit,mert amivel cserélek annak a víznek is ugyanezek az értékei.. de a növények ettől függetlenül szépen fejlődnek benne :)
és a garnélák is tudnak benne turkászni..Nekem ők a minőség ellenőrök :D és úgy tűnik tetszik nekik
a Gex....De most bepróbálkozom az Amazonia II-vel is :| Kíváncsi leszek a különbségre...
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc


Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron