Speciális aljzatok garnélákhoz

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.08.27. 22:32

Gondolom lesz itt bőven hozzászólás (olvasom a blogokat rendesen), de még sehol sem olvastam az Aquatic Nature aljzatról
Aquatic Nature Shrimp Soil. Ezt elég kis kiszerelésben is lehet kapni, a többiből nem találtam (vagy csak béna vagyok) 1-2l-es kiszerelést. Érdemes ilyenbe beruházni RC-khez? Leviszi a pH, és a keménységet, ami ha jól sejtem nem biztos, hogy előnyös RC-khez. Vagy maradjon a bazalt inkább?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.27. 22:39

Szia!

A redeknek a tőrése elég széles skálán mozog.
Ha ilyen talajt használnál náluk meg se éreznék szerintem.
Ha sok pénzed van szerintem nyugodtan használhatod a redeknél is,de szerintem teljesen fölösleges.Esetleg a növényeknek kedvez.
Kimérve lehet kapni 600ft/liter pl.:Akadama-t.
Ez a talaj eredetileg a bonsai fáknak lett kifejlesztve de az akvarizálásban is jól működik.
Ezt a talajt jobban ki kell mosni mint a többit ,mert nem erre lett kitalálva,de tudomásom szerint sokan használják ,és be is vált.
Én is most fogom kipróbálni.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 00:11

taksoft írta:Gondolom lesz itt bőven hozzászólás (olvasom a blogokat rendesen), de még sehol sem olvastam az Aquatic Nature aljzatról
Aquatic Nature Shrimp Soil. Ezt elég kis kiszerelésben is lehet kapni, a többiből nem találtam (vagy csak béna vagyok) 1-2l-es kiszerelést. Érdemes ilyenbe beruházni RC-khez? Leviszi a pH, és a keménységet, ami ha jól sejtem nem biztos, hogy előnyös RC-khez. Vagy maradjon a bazalt inkább?


Szia,

Még soha nem próbáltam ezt a talajt, nem is nagyon hallottam olyanról, aki használná, de gondolom nagyjából hasonló lehet, mint az összes többi. Hogy érdemes e vagy nem érdemes? Hát újítani mindig szükséges, ez viszi előrébb a világot ;)

Ha kipróbálod remélem beszámolsz a tapasztalatokról itt! Viszont arra mindenképp figyelj, hogy ezek a talaj az első pár napon/pár héten hajlamosak nagy mennyiségű nitrátot ereszteni a vízbe, így nem abban az akváriumban cserélj rögtön talajt, amiben az állatok laknak, mert az könnyen végzetes lehet.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 17:06

Azt hiszem ez így korrekt, hogy forrással együtt van megjelölve:

Imke készített egy összefoglalót arról, hogy milyen talajok vannak forgalomban, illetve, hogy ezek a talajok milyen hatással vannak a vízre:

http://www.blue-tiger-shrimp.com/blog/shrimp-soil-3/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.28. 17:19

Most nézem, hogy kicsit átalakult a lista és mintha az Akadama átvette volna az első helyet. Ez valószínűleg az ára miatt is van, ami jóval kedvezőbb, mint az ADAnak. Ettől függetlenül én ADAt veszek majd. Németek is ezt preferálják leginkább mivel tovább megtartja a talaj vízre gyakorolt hatását. Senki ne felejtse el ezeknél az aktiv talajoknál, hogy csontkemény karszt viz(pl soproni, ami 28-30dGH) pH ját nem fogja nagymértékben megváltoztatni, amire nekünk szükségünk van a garnélázásban.
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: caridina » 2010.11.01. 13:41

Sziasztok!
Én egy 1szerű csepegtetős Kh tesztel mértem meg a vizet.Csapvizes az összes aksim,abban a 2 akváriumomban ahol Aquatic Nature shrimp Soil aljzat van, 3-4nk közötti a keménység.A többi aksimba, bazalt,manado van, azokba 13-14nk körüli.Létezhet hogy ennyire levinné a keménységet? Vízcserénél ez iszonyú ingadozás a garnélának,főleg hogy mind csapvizes fajta.
caridina
Yellow fire
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.04. 19:04

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.11.02. 15:49

caridina írta:Sziasztok!
Én egy 1szerű csepegtetős Kh tesztel mértem meg a vizet.Csapvizes az összes aksim,abban a 2 akváriumomban ahol Aquatic Nature shrimp Soil aljzat van, 3-4nk közötti a keménység.A többi aksimba, bazalt,manado van, azokba 13-14nk körüli.Létezhet hogy ennyire levinné a keménységet? Vízcserénél ez iszonyú ingadozás a garnélának,főleg hogy mind csapvizes fajta.

Nálam az Amazonia 2 talaj csinálta ezt 1-2 hónapig. Ha csapvízzel használod előbb utóbb kimerül ez a képessége. Többek között ezért is kell az aktív talajok hosszú bejáratása.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.11.02. 16:18

Nekem is ez a talaj van, de nincs gh kh tesztem, csak pH. Azt mértem, és 7,5 az érték. Máris kimerült volna, vagy létezik, hogy lúgos maradt a víz, de kilágyult???
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.11.03. 13:20

Én is az Aquatic Nature Shrimp-Soil talajt használom. A vízcseréket kannás ioncserélt vízzel végzem, heti 20%. A víz keménysége 2-3 kh, gh, pH 6,5-7,0 közötti.
Az akvárium beindítása utáni 3. héten már stabilizálódott a víz paraméterei és ez azóta is így van. Ettől függetlenül azért érdemes megvárni azt a 4-5 hetet, mire garnélák kerülnek az akváriumba.
Összességében, a fent említett okok miatt nagyon megvagyok elégedve a talajjal.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Speciális aljzatok garnélákhoz

HozzászólásSzerző: caridina » 2010.11.04. 10:35

Szia Zoli!
Milyen garnikat tartasz az aksiban?Nagyon szép meg jó aljzat,de ha ennyire leviszi a keménységet, nem előnyös "csapvizes" garnikat tartani benne,mert a meglágyított 3-4nk-s vízre heti vízcserénél kapják a 15nk-s csapvizet,az nekik elég nagy stressz
illetve lehet rajta csapvizes garnéla,ha vízcserénél ioncserélt vizet használsz.Én Yellow Fire -t tartok rajta,megvolt az 1hónap bejáratás,mire garnéla került az aksiba, és az a tapasztalat,hogy a nőstények miután bepetésedtek,sorra elhullanak.
egyik barátom Red cherryket tart ilyen aljzaton,neki is a nőstényei hullanak el.
caridina
Yellow fire
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.04. 19:04

Következő

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron