Akadama talaj

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.25. 20:20

Én átmosom párszor, utána egy teaszűrővel merem az akváriumba, és előtte minden egyes kis adagot lezuhanyozok.
Igy viszonylag tiszta.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: xman » 2011.05.25. 20:59

Ilyen melegben, viszont kötelező magadra is engedni a vízből! :D
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.05.26. 09:46

Nálam fél év használat után, amikor átpucoltam az egész akváriumot, és újból átmostam az aljzatot, ugyanolyan kávézacc volt, mint a legelején.

Hogy miért is "szeretjük" az akadamát? Én még nem találtam meg rá a választ. :roll:

Eddig legjobban az Aquatic Nature Shrimp Soil vált be nálam, mivel az ADA Soil sem tetszett igazán, arról nem is beszélve, azzal mennyi gond volt az indításkor! :evil:

Hát, ízlések és talajok............. :lol:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.26. 17:33

star67 írta:
Hogy miért is "szeretjük" az akadamát? Én még nem találtam meg rá a választ. :roll:



Ki mondta, hogy szeretjük?
Használjuk, mert vannak előnyei: semleges, 6-6,5 körül stabilizálja a ph-t, lágyvizes garniknak kiváló, viszonylag olcsó, szép barna színe van, stabil - nem esik szét, viszonylag nagyobb szemű, talajszűrőhöz is ideális.

Hátrányai: 6-6,5 körül stabilizálja a ph-t, nem lehet megemelni...ültetni bele nehézkes, túl nagy szemű, szép barna színe van de koszolódik, némely garnik jobban mutatnak sötétebb vagy világosabb talajon....

Szóval nézhetem innen is, meg onnan is. Persze ez minden talajra igaz...
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.05.26. 19:28

Azért engedd meg, hogy egy-két ponton ne értsek veled egyet:

Az akadamás garnélásban, ahol ráadásul RO vizet használok - mint tudod - még sosem sikerült 7 alatti pH-t produkálnom, tehát emelhető a 6-6,5, sőt egyáltalán nem staibilizálja ezt az értéket.

Nem esik szét????? Bár a bolti porcukor porlana úgy, mint az akadama, akkor ezzel tudnám beszórni a fánk tetejét! Még a pöttöm garnélák alatt is olyan az alsó réteg, mintha homok lenne az akvárium alján! :evil:

Na, olcsónak tényleg jó olcsó volt, mert Gézától sikerült lenyúlnom anno egy adaggal, az ingyennél meg nincs olcsóbb! :lol:

Szerinted :"Szép barna színe van." Hát, a szépség ugye relatív, de legközelebb majd mutatok neked valami igazán szép barnát! ;)
Szerinted melyik garnélafaj mutat ezen szépen?

Egyébként meg írtam, hogy ízlések és talajok........... Tehát mindenkinek szíve joga ezt választani; nekem nem vált be, de másnak ettől persze még jó lehet!
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.24. 16:27

Az Akadama talaj esetében a kg - liter között mi az összefüggés? 1kg = 1,5l ?
Mennyire tömörödik össze, illetve mennyire állékony? Utóbbinál arra gondoltam, mint a manado, hogy idővel ha dombos talajt csinálsz, akkor előrecsúszik az egész?
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.24. 19:51

stevo írta:Az Akadama talaj esetében a kg - liter között mi az összefüggés? 1kg = 1,5l ?
Mennyire tömörödik össze, illetve mennyire állékony? Utóbbinál arra gondoltam, mint a manado, hogy idővel ha dombos talajt csinálsz, akkor előrecsúszik az egész?


Az Akadama szemcséi elég nagyok és rücskösek, és nehezebb is mint a Manado, szóval állékonyabb. De soha nem fog összetömörödni, úgyhogy a csigák és garnik letúrhatják. Ültetni nem tudsz bele, egyszerűen kijönnek a növények...

Nekem jó volt arra, amire használtam, de már lassan mindenhol átállok másra..... Mására????? :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.24. 22:49

Frettner írta:Az Akadama szemcséi elég nagyok és rücskösek, és nehezebb is mint a Manado, szóval állékonyabb. De soha nem fog összetömörödni, úgyhogy a csigák és garnik letúrhatják. Ültetni nem tudsz bele, egyszerűen kijönnek a növények...

Köszi az infót! Az ára és a színe nekem nagyon szimpatikus, a többit meg majd megszokom! :D ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: KMR » 2013.02.09. 00:13

Mere tanalhatok Akadama talajt magyarorszagon ?
Avatar
KMR
Red cherry
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 21:07
Tartózkodási hely: Arad

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.02.09. 21:43

Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Előző

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron