Shirakura Red Bee Sand

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Shirakura Red Bee Sand

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.02.11. 22:41

dzsega írta:Még egy hülye kérdés: a frissen elkészített aksiba hetekig miért nem szabad ültetni új növényt?


A szemcsék között, alatt és a szemcsékben tele van levegővel. Gyakorlatilag bármit próbálsz leszúrni a talajszemcsék nem zárnak össze, a levegő miatt könnyen feljönnek és a növényt nem, vagy csak nagyon nehezen tartják meg.

A leültetés utáni első 10 napban ezért sem szoktuk nagyon piszkálni az aljzatot, hogy a leültetett növények lent maradjanak és az új gyökerekkel meg tudjanak kapaszkodni.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shirakura Red Bee Sand

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.02.12. 14:29

viktorlantos írta:A szemcsék között, alatt és a szemcsékben tele van levegővel. Gyakorlatilag bármit próbálsz leszúrni a talajszemcsék nem zárnak össze, a levegő miatt könnyen feljönnek és a növényt nem, vagy csak nagyon nehezen tartják meg.

A leültetés utáni első 10 napban ezért sem szoktuk nagyon piszkálni az aljzatot, hogy a leültetett növények lent maradjanak és az új gyökerekkel meg tudjanak kapaszkodni.

Most mikor csináltam a 60l-est a feltöltős módszerrel, egy csomó ideig szórakoztam mire kijött a levegő a talajból. Csak ez után ültettem meg rendeztem el az aljzatot.
De ezek után már teljesen megnyugodtam... Tudom, hogy nem én rontom el a dolgokat (levegősödés, tömörödés, ültetési nehézségek stb...) hanem ez egy ilyen "szakma". :D
Köszi mindent! Igyekszem majd kamatoztatni. 8-)
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Shirakura Red Bee Sand

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.05.09. 11:07

Én kb. fél éve használom ezt a talajt és nekem nem vált be. 2 db. 80-90 literes akváriumban volt, mindkettőben crs-cbs garnélákat próbáltam tartani és a garnélák nagy része megdöglött, bár született egy pár kicsi, azok közül is elpusztult pár. Az egyik akváriumból már kiszedtem az összes Caridina cantonensis garnélát és most Neocaridina garnélák laknak bene. A másik akváriumot teljesen újraindítottam egyszerű aprószemű kavics aljzattal és ide került a maradék crs-cbs állomány egy pár új cbs garnélával. Az újraindítás után szinte az összes nőstény garnéla sorra bepetésedett és már meg is született kb 5 alomnyi garnéla, egy sem döglött meg eddig.

Tudom, hogy sok más tényező is hat a garnélákra a talajon kívül, de leírtam az én tapasztalataimat is. Mostanában olvasgatok külföldi fórumokat aljzatokról, nem is konkrétan a SRBS-ről, de mindenhol szinte csak rosszat olvasok erről a talajról. Lehet, hogy vannak jó tulajdonságai is, de nem sorolható a legjobb garnélás talajok közé. Bánom, hogy nem vásárlás előtt néztem utána jobban ennek a talajnak, elég sok garnéla élete bánta ezt a választást.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Előző

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég