Amasonia vagy Akadama?

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.01.12. 00:13

Sziasztok a most olvasottak után akkor megkérdeznem, hogy utána már nitrát szempontból jó az Amazonas?
Növényes co2-s akváriumot tervezgetek, teljes hátfali matten vagy talajszürö lesz benne, és gondolkodom az akadaman és az
Ada amazonason. Időm van megvárni mig beáll a viz, nagyon az ára sem mérvadó egyszem akváriumnál. A kérdés inkább az melyikkel lesz kevesebb gondom.
Minden tanácsot szivesen fogadok.
Gábor
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.12. 00:26

Szia,

A kezdeti nitrát tüske után, ha megfelelő lesz a szűrés, nincs túlterhelve az akvárium stb, akkor természetesen nincs gond a nitrát szinttel az Amasonia talajnál sem. Nem írtad meg milyen garnélákat tervezel, de ha ezen a kettőn gondolkodsz és az ára nem befolyásol, akkor az Amasonia jobb választás.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.01.12. 01:51

Szia Szentgyo,

Igen nem irtam mert még nem dőlt el. Kihagynám a red cherrys lépcsőt és nem azzal kezdenék. Mosura vagy tigris garnélákon gondolkodom, még van egy kis időm dönteni, vizet sem töltöttem még az akváriumba és ketyeg majd a 6-8 hét, bár valami szűrő mocskot már onnan szeretnék hozni ahonnan majd a jószágok jönnek.
Nagyon tetszett a Te, Müller 71 és Levinen blogja is!
Látványra a cardinal, a harlequin és red goldflake a nyerő, gondolom ezek érzékenyebb fajok.
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.12. 09:38

gfancsi írta: Kihagynám a red cherrys lépcsőt és nem azzal kezdenék. Mosura vagy tigris garnélákon gondolkodom, még van egy kis időm dönteni...

Látványra a cardinal, a harlequin és red goldflake a nyerő, gondolom ezek érzékenyebb fajok.


Ha a red cherry.t ki is hagyod, azért ha lehet ne mosurával kezdj, azok azért kényesek eléggé...

A másik 3 garni pedig sulawesi, náluk pl kifejezetten ellenjavallt az Amasonia talaj.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.12. 10:20

gfancsi írta:Sziasztok a most olvasottak után akkor megkérdeznem, hogy utána már nitrát szempontból jó az Amazonas?
Növényes co2-s akváriumot tervezgetek, teljes hátfali matten vagy talajszürö lesz benne, és gondolkodom az akadaman és az
Ada amazonason. Időm van megvárni mig beáll a viz, nagyon az ára sem mérvadó egyszem akváriumnál. A kérdés inkább az melyikkel lesz kevesebb gondom.
Minden tanácsot szivesen fogadok.
Gábor


Növényes akváriumba nem jó az Akadama. Az csak sima égetett agyag nem pedig táptalaj, és elég nagyszmű is, nem lehet bele ültetni. Marad az ADA Amazónia. ( és nem amazonas ;) )

gfancsi írta:Igen nem irtam mert még nem dőlt el. Kihagynám a red cherrys lépcsőt és nem azzal kezdenék. Mosura vagy tigris garnélákon gondolkodom, még van egy kis időm dönteni,


Szerintem vegyél egy tucat Crown-head Mosurát, 60-80 Euróból megúszod darabját. Az egyész nincs egy ezres. Persze, csak ha nem PRL-t veszel Japánból. Akkor akár 3-4 ezer is lehet. Persze Euro. 8-) Plusz a szállítás.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.12. 16:03

Frettner írta: Növényes akváriumba nem jó az Akadama. Az csak sima égetett agyag nem pedig táptalaj, és elég nagyszmű is, nem lehet bele ültetni. Marad az ADA Amazónia. ( és nem amazonas ;) )

Az amazonia sem táptalaj, hanem általános aljzat. Hogy miért van benne mégis ammónia, azt én se értem, de az általános aljzatoknak nem kell tápanyagot tartalmaznia, csak baci és gyökérbarátnak lenni. A táptalajt alulra rakják. Az akadamát is használják növényes akváriumokban, alapvetően alkalmas, csak nem túl praktikus.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.10. 19:14

Költözés után úgy gondoltam, hogy a 30-as nano növényes-garnélás helyett indítok egy 40 litereset, ami nem kocka alakú, hanem hagyományos téglatest.
Aljzatnak az ADA Amazonia I.-et választottam. Még pár napja megy csak az akvárium, de amit eddig elmondhatok, hogy nagyon jó bele ültetni, most a napi vízcserék mennek, de amint egy kicsit letisztult meg megtalálom a fényképező akkumulátor töltőjét csinálok pár képet. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: Geris » 2011.03.13. 22:08

Sziasztok!
Lassan egy hónapja indítottam egy matenfilteres (TM30) akit, amiben ADA amazonia van. Túl vagyok többszöri víz cserén, de még mindig nagyon sárga a víz és vízcsere után hamar visszasárgul. Aktív szén is van az akiban pedig. Ez az erős víz elszíneződés okozhat problémát? Vagy mehetnek bele a CRS-ek.
Geris
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:57

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.14. 09:09

Az Amazonia színezi a vizet? :shock: :shock: :shock:
Pedig én is ezt néztem ki a diszkoszos-növényeshez a hamarosan aktuális átrendezésre... :roll:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.03.14. 11:57

Kb. 40 liter Amazonia aljzat van az akváriumunk alatt

Kép

Nem látom sárgának ;)

Fontos, hogy megfelelően használd az aljzatot. Azaz, nem mossuk használat előtt, és az első 2 hétben gyakori (akár napi) vízcseréket kell csinálni.
Erre az időszakra használhatsz aktív szenet. Később ki lehet venni. 3. 4. hétben lehet ritkítani a vízcseréket és 1 hónapos korától már elég csak a normál vízcserét megejteni.

A sárgás szín sokmindentől lehet. Tápozástól, dekorációtól, rossz áramoltatástól (felvered az agyag port), nem megfelelő vízcseréktől stb stb.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég