Segítség a talajválasztáshoz

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.01.28. 19:14

Üdv mindenkinek!

CRS alá szeretnék Ada amazoniát rakni. Ez ugye eddig nem ördöglakat, a csel ott jön, hogy a Crs-ek már be vannak üzemelve mezei akáriumos talajon. Igazából jól megvannak a srácok, de a szaporodás nem akaródzik nekik...
Szóval a vízparaméterek: kábé 5 nk-s vizet adok nekik, de a ph-val komoly gondjaim vannak: magas 7,5-es legalább. Savanyítani vízkezelő szerekkel nem merek és nem is akarok. A kérdésem az, hogy az Ada megoldja-e a ph problémát? Érdemes-e ezt meglépni vagy talán más bajuk van a nemszaporodás miatt?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.28. 19:34

Roy írta:Üdv mindenkinek!

CRS alá szeretnék Ada amazoniát rakni. Ez ugye eddig nem ördöglakat, a csel ott jön, hogy a Crs-ek már be vannak üzemelve mezei akáriumos talajon. Igazából jól megvannak a srácok, de a szaporodás nem akaródzik nekik...
Szóval a vízparaméterek: kábé 5 nk-s vizet adok nekik, de a ph-val komoly gondjaim vannak: magas 7,5-es legalább. Savanyítani vízkezelő szerekkel nem merek és nem is akarok. A kérdésem az, hogy az Ada megoldja-e a ph problémát? Érdemes-e ezt meglépni vagy talán más bajuk van a nemszaporodás miatt?


Nem ajánlom. Főleg utólag. Az Amazóniának mindenképpen kell a járatás, 3.-4. héten hihetetlen ammóniacsúcsot tud produkálni.
És a pH-t nem viszi le, csak stabilizálja. Ez nem megoldás.
Ha mindenáron ezt a talajt akarod, - -ami nagyon jó, bár én inkább növényesben használom, garnélásba inkább Akadamát, vagy Aquatic nature shimp soilt - új akváriumot kell indítani.
És RO vizzel érd el a kívánt savanyúságot.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.01.28. 19:48

Frettner írta:
Roy írta:Üdv mindenkinek!

CRS alá szeretnék Ada amazoniát rakni. Ez ugye eddig nem ördöglakat, a csel ott jön, hogy a Crs-ek már be vannak üzemelve mezei akáriumos talajon. Igazából jól megvannak a srácok, de a szaporodás nem akaródzik nekik...
Szóval a vízparaméterek: kábé 5 nk-s vizet adok nekik, de a ph-val komoly gondjaim vannak: magas 7,5-es legalább. Savanyítani vízkezelő szerekkel nem merek és nem is akarok. A kérdésem az, hogy az Ada megoldja-e a ph problémát? Érdemes-e ezt meglépni vagy talán más bajuk van a nemszaporodás miatt?


Nem ajánlom. Főleg utólag. Az Amazóniának mindenképpen kell a járatás, 3.-4. héten hihetetlen ammóniacsúcsot tud produkálni.
És a pH-t nem viszi le, csak stabilizálja. Ez nem megoldás.
Ha mindenáron ezt a talajt akarod, - -ami nagyon jó, bár én inkább növényesben használom, garnélásba inkább Akadamát, vagy Aquatic nature shimp soilt - új akváriumot kell indítani.
És RO vizzel érd el a kívánt savanyúságot.


Köszi a gyors választ.Természetesen én se úgy gondoltam, hogy beleborítom az Adát az aksiba :)
Új aksi, 4 hét járatás, esetleg a CRS-ek levetett vizét felhasználva. Kábé erre gondoltam.Érdemes-e így költöztetni, meghálálják ? :)

A ph-val kapcsolatban: az RO vizem ugye megfelelő phval rendelkezik, de amint csapvíz keveredik hozzá felmászik a ph 7,5 körülre és így is marad, nem tudom lejjebb vinni (Az Ada is ebben a reményben jött a képbe akkor az Ada se fogja lehúzni?). Viszont 0-s víz meg nem jó a CRS-nek... Megoldás?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.28. 23:29

A megoldás: Kevesebb csapvíz.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.01.29. 13:54

Frettner írta:A megoldás: Kevesebb csapvíz.


Megpróbálom. Csak félek ha nagyon lemegy a keménység tudomásom szerint az se jó...
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.01.29. 17:45

Hali!

A kavics alá érdemes valami tápos homokot rakni a növényeknek? :) Ha igen, mit ajánlotok?

Köszi!
K.
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.29. 18:46

A JBL florapol a legolcsóbb megoldás. Homokkal kell összekeverni, 1500 Ft-nyi adag egy böszme nagy akváriumhoz elegendő. De ha már táptalajozol, akkor fölé is érdemes valami jobbat választani a kavicsnál. JBL manado-t, ha egy kicsit többet szánsz rá, bazaltot vagy nagyszemű kvarchomokot, ha kevesebbet. Nem vagyok JBL ügynök, egyszerűen ez a márka a legolcsóbb az elfogadható minőségűek közül.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.01.29. 22:42

Értem :D

Köszönöm! ;) Eredetileg bazaltra gondoltam, de aztán gondolkoztam, hogy kéne még valami alá :D Annyira sokat nem szeretnék rászánni, nem versenyre készülök, csak hobbiból szórakozom! :) thx!
K.
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.29. 23:15

A bazalt nem a legszerencsésebb a növényeknek, plusz nagyon összegyűlik benne a mulm is - tapasztalat. De tény, nagyon dekoratív a fekete bazalt.
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.02.27. 16:42

Felmerült bennem egy kérdés,mégpedig az,hogy az aktív talajok általában elveszítik a képességüket nagyjából 1 év után.Na mármost ha ilyen talaj van akkor azt cserélni kellene újabb működőképes aktív talajjal,hogy menjenek a dolgok továbbra is.Kinek van ezzel tapasztalata? Hogy lehet ezt problémamentesen megoldani egy működő akváriummal? Mert azért az a dolog nem működik,hogy régi talaj ki az új meg be a helyére ,feltöltött ,működő akváriumnál. Vagy ez csakis úgy működik,hogy egy másik akváriumot indítasz és átpakolod az állatokat oda a 3-4 hét bejáratás után? Ez az átpakolós dolog elég problémás mjuk egy 80-100 as létszámú állománynál,mert sok észrevétlen kis garnéla kárba veszhet.Mi a megoldás? Hogy végezzük el az ilyen talajcserét probléma és új akvárium indítása nélkül? Szerintem sokakat érinthet ez a dolog,több okból is,jó pár embernek nem tetszik pl az eredetileg választott talaj színe és ezért cserélne ,vagy nem elég a Ph stabilizáló képesség és ezért,de sorolhatnám az okokat. :arrow: Szóval várom az :idea: eket.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron