Segítség a talajválasztáshoz

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.05.29. 09:58

4 hónapja megy az aki!Azt vettem észre ha vízcserénél porszívózom a talajt tiszta kosz-por lesz minden és nem is látszik a vízcsere!Manado van bent.Nagyon poros a talaj,és nagyon sok a nagyon apró szem.Ez lehet attól hogy a boltban ahol vásároltam nagyon régen ott lehetett és pakolták egyik helyről a másikra ezálltal összetört-porladt?.Látom másoknál hogy szép gömbölyű szinte egyforma szemek,nekem sok kis apró van,indításkor átmostam kis adagonként.Ezért úgy döntöttem újra indítok mindent.Milyen talajt ajánlottok a manado helyett?Nem nagyon akarok növényezni moha ,microsorium,és max crypto.Egy a baj nagyon tetszik a kvarchomok,de tudom nem a legmegfelelőbb.kb 4-5cm vastagságra gondoltam.Egy viszonylag nem drága megoldást keresek.Ötletek?Köszönöm!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.05.29. 11:11

myk74 írta:4 hónapja megy az aki!Azt vettem észre ha vízcserénél porszívózom a talajt tiszta kosz-por lesz minden és nem is látszik a vízcsere!Manado van bent.Nagyon poros a talaj,és nagyon sok a nagyon apró szem.Ez lehet attól hogy a boltban ahol vásároltam nagyon régen ott lehetett és pakolták egyik helyről a másikra ezálltal összetört-porladt?.Látom másoknál hogy szép gömbölyű szinte egyforma szemek,nekem sok kis apró van,indításkor átmostam kis adagonként.Ezért úgy döntöttem újra indítok mindent.Milyen talajt ajánlottok a manado helyett?Nem nagyon akarok növényezni moha ,microsorium,és max crypto.Egy a baj nagyon tetszik a kvarchomok,de tudom nem a legmegfelelőbb.kb 4-5cm vastagságra gondoltam.Egy viszonylag nem drága megoldást keresek.Ötletek?Köszönöm!


Az agyagos talajok porladnak. Van ahol ez előbb, van ahol később következik be. Lehet nagyon meg volt nyomorgatva a zacsi a boltban, de ezt kizárnám első körben. Ha megpróbálsz egy száraz használat előtti bogyót összenyomni, akkor csak nagyon nehezen tudod. Ebben az állapotban a legellenállóbb az agyag.

Vízben sokkal könnyebben esik szét. Vagy azért mert dekort teszel rá, vagy azért, mert a víz kémhatásai miatt elbomlik a talaj.

A por réteget le lehet szívni, így csak az egész bogyók maradnak bent. És bármikor rá lehet tölteni friss talajt a tetejére, hogy időnként pótoljuk a talajveszteséget.
A por miatt egyébként nem kell aggódni. Ettől még ugyanúgy funkcionál a talajod.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.05.29. 13:46

viktorlantos írta:
myk74 írta:4 hónapja megy az aki!Azt vettem észre ha vízcserénél porszívózom a talajt tiszta kosz-por lesz minden és nem is látszik a vízcsere!Manado van bent.Nagyon poros a talaj,és nagyon sok a nagyon apró szem.Ez lehet attól hogy a boltban ahol vásároltam nagyon régen ott lehetett és pakolták egyik helyről a másikra ezálltal összetört-porladt?.Látom másoknál hogy szép gömbölyű szinte egyforma szemek,nekem sok kis apró van,indításkor átmostam kis adagonként.Ezért úgy döntöttem újra indítok mindent.Milyen talajt ajánlottok a manado helyett?Nem nagyon akarok növényezni moha ,microsorium,és max crypto.Egy a baj nagyon tetszik a kvarchomok,de tudom nem a legmegfelelőbb.kb 4-5cm vastagságra gondoltam.Egy viszonylag nem drága megoldást keresek.Ötletek?Köszönöm!


Az agyagos talajok porladnak. Van ahol ez előbb, van ahol később következik be. Lehet nagyon meg volt nyomorgatva a zacsi a boltban, de ezt kizárnám első körben. Ha megpróbálsz egy száraz használat előtti bogyót összenyomni, akkor csak nagyon nehezen tudod. Ebben az állapotban a legellenállóbb az agyag.

Vízben sokkal könnyebben esik szét. Vagy azért mert dekort teszel rá, vagy azért, mert a víz kémhatásai miatt elbomlik a talaj.

A por réteget le lehet szívni, így csak az egész bogyók maradnak bent. És bármikor rá lehet tölteni friss talajt a tetejére, hogy időnként pótoljuk a talajveszteséget.
A por miatt egyébként nem kell aggódni. Ettől még ugyanúgy funkcionál a talajod.

Köszönöm a választ!Kivettem pár szemet és elég kemény,megpróbálok minél több port leszívni róla a következő vízcserénél!Egyszer csak beáll! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Motoreger » 2011.08.15. 08:48

Segítség az érveim a következőek:

homok: összetömörödik nehéz tisztítani és úgy tartani valami sötét ajzatót szeretnék.

bazalt: a közelbe csak 0,5-1cm szemcse mértben van ha az jó, de én arról hallottam hogy a nagy szemcsék elvághatják a kis RC garnik lábát, és hogy ezért csak homok szemcse méretűt szabad alájuk rakni, vagy mint az következő három lekerekítettet.

ada amasonia nem igazán vannak ellenvetéseim

Aquatic Nature Shrimp-Soil: a fórumon olvastam: "és az a tapasztalat,hogy a nőstények miután bepetésedtek,sorra elhullanak. egyik barátom Red cherryket tart ilyen aljzaton,neki is a nőstényei hullanak el."

Aquatic Natire Pro-Soil: nem nagyon vannak ellenvetéseim de a fentebbi akkor is garnik alá készült

sok növényt szeretnék az akváriumba ültetni és Red Cherry garnélák lesznek benne kezdetben

ja mellesleg vagy Keszthelyen vagy szeptembertől Sopronban tudok vásárolni

szóval ti melyiket választanátok
Motoreger
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.12. 09:46

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.15. 10:49

Motoreger írta:Segítség az érveim a következőek:

homok: összetömörödik nehéz tisztítani és úgy tartani valami sötét ajzatót szeretnék.

bazalt: a közelbe csak 0,5-1cm szemcse mértben van ha az jó, de én arról hallottam hogy a nagy szemcsék elvághatják a kis RC garnik lábát, és hogy ezért csak homok szemcse méretűt szabad alájuk rakni, vagy mint az következő három lekerekítettet.

ada amasonia nem igazán vannak ellenvetéseim

Aquatic Nature Shrimp-Soil: a fórumon olvastam: "és az a tapasztalat,hogy a nőstények miután bepetésedtek,sorra elhullanak. egyik barátom Red cherryket tart ilyen aljzaton,neki is a nőstényei hullanak el."

Aquatic Natire Pro-Soil: nem nagyon vannak ellenvetéseim de a fentebbi akkor is garnik alá készült

sok növényt szeretnék az akváriumba ültetni és Red Cherry garnélák lesznek benne kezdetben

ja mellesleg vagy Keszthelyen vagy szeptembertől Sopronban tudok vásárolni

szóval ti melyiket választanátok

Szerintem megválaszoltad magadnak a kérdésed!Amasonia.Vagy még Shirakura Red Bee Sand .
Szerintem jó kis talaj a shrimp soil, sokan használják nagy megelégedéssel.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.15. 20:14

Nálam az Ada Amasonia 4 hónap alatt szétesett. Kellett vagy 6 hét, mire beállt az aki, ....utána küzdöttem az algával.....2 hónapig, majd újra akartam indítani, de a talajt már nem tudtam felhasználni.
Nálam az összes Neocaridina bazalton van, és nem kellett még egy kisgarnála lábát sem ápolnom...
És az Aquatic Nature Shrimp soil talajon sem hullott el még egyetlen petés nőstényem.....
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.15. 20:26

Esetleg érdemes lenne kipróbálni még a GEX Shrimp and plants sand-et, vagy a a HIROSE volcamia green aljzatot, bár ezekre a speciális aljzatokra garnélás akváriumban csak akkor van szükség, ha lágyvizes garnikat akarsz tartani.
Ezeknek a lényege, hogy nem keményítik a vizet, és alacsonyan tartják a pH-t.

Ha sok növényt akarsz, akkor inkább válassz valamilyen jó kis növényes talajt, a Red Cherrynek gyakorlatilag mindegy, de nem szeretik a lágy vizet....inkább a keményet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Motoreger » 2011.08.15. 21:00

A red bee sandon aqatic nature shrimp soil majd jó jesz pl crs vagy valamilyen ilyesmi garnéla tartásához?
ezek a talajok szétesnek egy idő után és ha igen kb menyi idő után
Motoreger
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.12. 09:46

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.15. 21:31

Motoreger írta:bazalt: a közelbe csak 0,5-1cm szemcse mértben van ha az jó, de én arról hallottam hogy a nagy szemcsék elvághatják a kis RC garnik lábát, és hogy ezért csak homok szemcse méretűt szabad alájuk rakni, vagy mint az következő három lekerekítettet.

Nekem is ilyen aljzatom volt, hengerelt bazalt 0,5-1,2 mm szemcseméretben, eleinte én is tartottam, hogy a corydoras-jaim felsértik a bajszukat, de semmi ilyesmi nem történt, szóval szerintem ne tarts ettől. A növényezés tekintetében megfontolandó az aktívabb talaj, de ebben (bazalt) is lehet elérni sikereket.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.11.07. 21:14

Ha a növény is, és a garni is fontos, akkor nem is használhatsz mást mint: a.n. shrimp v. pro soil-t v. a kettő keverékét!
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron