Segítség a talajválasztáshoz

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.08. 18:31

brutalmonk írta:milyen új talajt ajánlotok? bazalton jól mutatnak a redek. De a növények hogy bírják? mekkora szemnagyságot nézzek? vagy kvrachomokkal több szerencsém lenne?ha ezekbe a talajokba nm érdemes ültetni, a növények kerülhetnének a mandaoba egy lekerített részen, egy kifutó meg lehetne a redeknek. Itt egy kettő mohapamacs lenne csak! előtéri növény nem lenne kevés fény miatt.

Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.12.08. 19:18

A bazalt teljesen jó, és valóban jól mutatnak rajta az RC-k! A szemcseméret szerintem legyen apró.
A növények is szeretik, nálam vígan nőnek! Az pedig, hogy más talajon gyorsabban nőnének, számomra nem tényező, én ráérek! :D
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.09. 10:02

Köszi!

És a kvarchomokról valakinek tapasztalata? gyorsan algásodik? nekem még a mandao is bezöldalgásodik néhol...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.12.09. 12:15

brutalmonk írta:Köszi!

És a kvarchomokról valakinek tapasztalata? gyorsan algásodik? nekem még a mandao is bezöldalgásodik néhol...


én nem ajánlom mert összetömörödik és el kezd rohadni benne a kajamaradék, nekem nincsenek jó tapasztalataim vele
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.12.09. 12:53

brutalmonk írta:Köszi!

És a kvarchomokról valakinek tapasztalata? gyorsan algásodik? nekem még a mandao is bezöldalgásodik néhol...


A kvarchomokkal nincs gond, csak foglalkozni kell vele. Csak vékony rétegben ajánlott és forgatni kell. Igen, elég könnyen lealgásodik, fehéren szinte lehetetlen megőrizni.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.09. 13:01

köszönöm az információkat! akkor a kvarchomokos dolgot megfontolom, úgy látom nem egyszerű azért vele.
Úgy láttam néhány akvakertész képeken hogy vannak olyan homokok amelyek nem ilyen fehérek hanem természetesebb "sóder" kinézetűek, mint egy patakpart... ezeknek ismertek hivatalos márkát, nevet?
Ada-nak van talán ilyen?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.09. 13:26

brutalmonk írta:köszönöm az információkat! akkor a kvarchomokos dolgot megfontolom, úgy látom nem egyszerű azért vele.
Úgy láttam néhány akvakertész képeken hogy vannak olyan homokok amelyek nem ilyen fehérek hanem természetesebb "sóder" kinézetűek, mint egy patakpart... ezeknek ismertek hivatalos márkát, nevet?
Ada-nak van talán ilyen?

Igen, az ADA-nak van mindenféle színű szépséges homokja, de olyan drága, hogy ezzel az erővel rendes égetett agyag aljzatot is vehetnél. Az exo terrának van vörös, drapp és azt hiszem fekete is. Ilyenből a drappot használtam régen, nagyon finom szemű, de nekem nem tűnt annyira problémásnak, mint mindenki mondja, még a növények is gyökereztek, algát meg sose láttam rajta. Tök jól összetömörödik, és utána a tetején marad minden trutyi, egyszerű volt tisztán tartani.
Aztán lehet madárhomokot is használni, az ilyen kevert szürkés színű. A kisebbik akváriumomban az van. Szoktam még látni bótban valami noname barna cuccot, homoknál kicsit nagyobb és szabálytalan szemcsés, talán zúzott gránit.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.21. 20:26

A kis akváriumom úgy döntött, elengedi magát és ereszteni kezdett. Most össze akarok rakni valamit helyette, még nem tudom hogy mekkorát, de az biztos hogy fekete talajt szeretnék. Az amazonia irdatlan drága, nekem nincs arra pénzem, hogy egy egész akváriumra valót vegyek belőle. Arra gondoltam, részben bazaltot használok, és itt jön a kérdésem: keverjem össze a kettőt, öntsem az egyiket a másik tetejére vagy különítsem el? Talajba gyökerező növényeket nem akarok használni, csak klasszik garnélás gazok lennének benne.
Esetleg valakinek van más elképzelése olcsóbb fekete aljzatra?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.24. 13:16

Szerintem ha olcsó fekete talajt keresel, akkor a sima bazalt a legtökéletesebb megoldás. Nincs azzal semmi baj, én is használom több akváriumban is.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség a talajválasztáshoz

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.28. 16:14

szentgyo írta:Szerintem ha olcsó fekete talajt keresel, akkor a sima bazalt a legtökéletesebb megoldás. Nincs azzal semmi baj, én is használom több akváriumban is.

Az lesz, kösz a tippet.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron