Bazalt/Andezit

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.16. 22:35

Fatti írta:Hát igen.
Eljárt az idő a jó öreg bazalt felett. Meg úgy látszik felettem is.
Én a saját tapasztalatomról írtam. És Te? Miért használsz királyi többest?
Én még most is "medencéket" használok és nem "akikat".
Nem használok aktív talajt sem, mert azt szeretem ha talaj nyugton marad. :)
A porózus talaj meg nekem csak akkor lényeges, ha talajszűrőként használom. :shock:

Kedves Fatti "Norbert"! A hozzászólásom csak az én észrevételeimet tartalmazta, szerintem semmi sértő szándék nem volt benne. Eszem ágában sem volt kritizálni ,hogy Te mit használsz akváriumi talajként, ez a Te privát dolgod! Én a hozzászólásommal csak a figyelmedet akartam felhívni ,hogy van élet a bazalt után is. Ez pedig az én saját tapasztalatom.
Fatti írta:És nem utolsó sorban megjegyezném, hogy pusztán szerettem volna elindítani egy kis beszélgetést a "retro" talajokról, hátha van itt valaki, aki már huzamosabb ideje foglalkozik akvarisztikával, és esetleg ő is használt már hasonlót, és vannak érdekes tapasztalatai.

Kicsivel túl vagyok húsz évnyi akvarizáláson , volt nekem is bazalt aljzatom, de én már váltottam másra, ami nekem jobban megfelel. Megjegyzem ,ha Te elégedett vagy a bazalttal ,akkor használd meglátásod szerint és sok sikerrel, de azért próbálj ki mást is ,hogy legyen arról is véleményed.
Fatti írta:A fórum szerintem nem arra való, hogy lehurrogjuk vagy kioktassuk egymást, hanem hogy megosszuk egymás -sokszor több évtizedes -tapasztalatait. Erre majd talán rájössz magadtól. Később. Valamikor.

A fórumon elhangzanak néha kritikák és nem mindenki van ugyanazon a véleményen. Ez szerintem teljesen evidens. Ne vedd zokon mindenkitől , ha ne adj Isten, nem ért veled egyet. Létezik több járható út itt is, de azért ne csukjuk be a szemünket ,ha már járunk is rajta.
Rájöttem! Nem később, valamikor régebben.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.16. 22:41

Az tény és valóság, hogy a modern talajok, a baciknak jobbak, sőt a növényeknek is. Nálam a bazalton harmadakkorák az ugyanolyan cryptók. Jó, mondjuk a fény is más, de tuti hogy az agyaggranulátum+gránitzúzalék jobban tetszik nekik. Ami viszont a bazalt mellett szól, hogy piszok jól mutatnak a garnélák a koromfekete talajon (akármilyen színűek is), és az ára is okés.
Tényleg mi a véleményetek arról hogy égetett agyag alapú talaj az alsó rétegben és rajta a bazalt? Ha az ember nem szándékozik bolygatni, akkor jó lehet. Vagy ez baromság?

A vörös gránitzúzalék is jó ötletnek tűnt elsőre, hogy azon milyen kontrasztosak lesznek a babaultik és a yellow fire-ök. Hát sajnos nem azok. Vízbe téve ez a talaj gyakorlatilag rózsaszín, a zöld garnik meg barnásnak tűnnek.

Nekem az "öreg rókában" alul floredepot felette agyaggranulátum majd erre nem sajnáltam a vitakraftos általános talajt
Az elején még a Helenaknak sikerült néha a felszínre hozniuk egy két vörös agyagdarabkát,de ezzel már nincs gond,mert
úgy be nőtte a növényzet :D ..Nekem bevált szerencsémre(és egy réteg bazalt is van rajta :mrgreen:
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.11.16. 23:04

Nagyon szépen alakul ez a "bazaltos brain storming"!
Már most sok érdekeset tanultam belőle.
A végén még veszek én is egy adag aktív talajt! :)
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.11.24. 20:30

Levinen írta:Nem szerencsés általános aljzatokat együtt használni, már az összekeveredés végett sem. Tartsuk meg a bazaltot külön és a "drága" talajokat is külön.


Nálam most a 60l-es úgy indult, hogy alul van JBL növény táptalaj, fölötte van JBL Manado és minderre öntöttem Shirakura Red Bee Sand-ot (az, hogy közvetlenül öntsük az akváriumba felejtős! Olyan mocskos lett az akvárium, hogy az szégyen 1 hét volt mire úgy ahogy letisztult de a növényeken még a ma is van por (igaz még csak 3 hetes)).
Teljesen jól néz ki sztem. Igaz nem bazalt ami "csak" szép, hanem mind a 3 célt szolgál :D
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.06. 15:14

Sziasztok!

Nos úgy döntöttem beszerzek egy kis Bazaltot a készülő akváriumomba.
Utánanéztem az árnak, viszont felfigyeltem hogy a szemcseméret 0,5-1,2 mm. Nos... ez nagyon apró nem? vagy ez megfelelő? garnéláknak és növényeknek, pár guppinak lesz. ez már homok finomság... nem tömörödik ez be? ti milyen szemcseméretet ajánlotok?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.06. 15:30

brutalmonk írta:Sziasztok!

Nos úgy döntöttem beszerzek egy kis Bazaltot a készülő akváriumomba.
Utánanéztem az árnak, viszont felfigyeltem hogy a szemcseméret 0,5-1,2 mm. Nos... ez nagyon apró nem? vagy ez megfelelő? garnéláknak és növényeknek, pár guppinak lesz. ez már homok finomság... nem tömörödik ez be? ti milyen szemcseméretet ajánlotok?


Ezt a szemcseméretet én is kinéztem magamnak, tartottam a kezemben is. Nagyobb szemű, mint a homok, és szabálytalan formájú. Talán nem tömörödik be annyira. Kerestem már én is pár helyen, mert ahol láttam, egyetlen kis zacskó volt, de nem igazán ismerik a boltosok.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.09. 19:13

Szereztem mintát ebből az aprószemű "bazaltból", és pezseg az ecetben, mint a mentosos kóla. :evil: Láttam még egy típust, a minta beszerzése folyamatban.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.09. 22:54

Moszat írta:Szereztem mintát ebből az aprószemű "bazaltból", és pezseg az ecetben, mint a mentosos kóla. :evil: Láttam még egy típust, a minta beszerzése folyamatban.


Én jól ki szoktam sósavazni, nem a bazalt pezseg, hanem a sok kosz ami közte van, meg rajta.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.10. 12:08

én is így gondolom... nem igen tudok fekete - üledékes - "meszes" - kőzetről. biztos a sok szutyi ami rárakódott.
Amúgy annyi előnye van ennek a típusnak hogy gömbölyített és kilóra vagy literre is lehet venni...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Bazalt/Andezit

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.10. 16:35

Kép
A képen a "bazalt" látható, miután egy éjszakát ázott ecetben és a fűtőtesten hagytam. Az alsó fekete részt felkapartam. Volt egy köztes állapot, amit nem fényképeztem le (gondolta a fene hogy továbbfejlődik ilyenné), de ott egyértelműen látszott, hogy ez egy feketére festett, eredendően fehér kő(az éleken jött le először a festék)!!! Ez mészkő vagy márvány volt fénykorában. Nem állítom, hogy minden finom szemű bazalt valójában ilyen izé, de ajánlom mindenkinek, hogy csinálja meg az egyéjszakás tesztet. Ez egy jelöletlen kis nejlonzacskóban volt, az eladó bazaltnak adta. Mivel meszes is és festett is, ez egy kétszeresen kerülendő talajtípus.

Amennyi eszem van, gyanakodhattam volna, mert a fekete mellett volt azonos szemcseméretben fehér, vörös és kék-zöld tiritarka is.

Amúgy létezik fekete márvány. Oké, nem egészen üledékes, de attól még meszes kőzet. Fészkesfehérváron van egy rusnya szobor, aminek többtízmilliós fekete márvány talapzata van.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég