Összegzés

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Összegzés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.29. 14:51

Nekem bazalton vannak. Nem anyagi okokból.
Szerintem azon mutat. Vagy kvarchomokon, de azt nem kaptam.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Összegzés

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.29. 22:45

Még csak videon láttam jbl manado-t majd megnézem az üzletbe, aztán meglátjuk...
Mindenesetre nembaj ha nem rikít, sokkal természetesebb meg számomra szebb ez a barnás talaj, mint a fekete.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Összegzés

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.10.30. 16:34

Szia Melinda!

A Jbl Manadot kinnt Ausztriában sokan használják, még CRS-CBS-eknél is, attól függetlenül, hogy többek szerint emeli a pH-t. Jó köztes megoldás lehet, habár sztem kicsit drága ahhoz. Nézz be a Fressnapf-ba, ott szokott lenni mindenféle színű, kifejezetten mészmentes aljzat normális árban. Nekem eddig bevált Neocaridináknál. Értelem szerűen drágább állatoknál már emeli az ember a minőséget...
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Összegzés

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.07. 11:58

Melinda a Manado erősen vöröses barna. Nekem RC-k meg amanok élnek ilyen aljzaton. Könnyűek a szemcsék, és a garnik tényleg emelgetik őket , h teljesen körbe tudják nyalogatni az egész felületet. Az amanok egyszerre többet is elbírnak. Az RC-k tényleg nem mutatnak rajta annyira, mint pl a zöld leveleken. Jah és ültetni sem egyszerű bele mert annyira könnyű talaj.
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Összegzés

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.07. 12:19

Arsa írta:Melinda a Manado erősen vöröses barna. Nekem RC-k meg amanok élnek ilyen aljzaton. Könnyűek a szemcsék, és a garnik tényleg emelgetik őket , h teljesen körbe tudják nyalogatni az egész felületet. Az amanok egyszerre többet is elbírnak. Az RC-k tényleg nem mutatnak rajta annyira, mint pl a zöld leveleken. Jah és ültetni sem egyszerű bele mert annyira könnyű talaj.

Közbe már vettem "GEX Shrimp & Plants Sand" talajt, és nagyon tetszik, sötétbarna mint a kávé, ugyan még nem került be mert még hiányzik 1-2 dolog az indításhoz, de majd csinálok róla képet
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Előző

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron