Aquatic Natire Pro-Soil

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.12. 19:17

Sumak írta:Talaj szűrővel használja valaki, nekem azt mondták elég porózus idővel szétesnek a golyók, és eltömítheti a talajszűrőt. Van tapasztalat?

Nálam 2 hónapja megy talajszűrővel, semmi gond. Hétvégén költöznek bele a Taiwan mixek, mert kinőtték a 15 literest, vannak vagy 50-en.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Motoreger » 2011.08.12. 21:04

stevo írta:
Motoreger írta:És a Srimp-Soil és a pro-soil közül melyik a sötétebb illetve kiseb szemü?

Nekem anno úgy mondták, hogy a két talaj (szinte) ugyanaz. A színük nem tér el, viszont a shrimp soil, ahogy a neve is jelzi garnélás aksikhoz, kisebb szemcseméretű, mint a Pro.

és a kettő közül melyiket ajánlanád ajánlanátok növényes garnélás akváriumba
Motoreger
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.12. 09:46

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.11.04. 22:10

Sziasztok!

Egy CBS-nek tervezett akváriumban AN Shrimp-Soil-t használok. Elvben június végén raktam bele. Az elején csak csapvízzel cseréltem (gh:15nk, 7.6-os pH). A talaj másnapra mindig levitte gh: 6nk, ph: 6.8-ra. Gondoltam, október elején, hogy beállt az egész, cseréljünk ilyen értékű lágy vízzel.

Ma megmértem pH 6.8, gh 3. Mondom ilyen nincs, megcsináltam még egyszer 20 ml-rel a mérést (elvben négyszeres pontosság), de még mindig gh 2.5.

Szerintetek ezt a talaj csinálta? Egyáltalán tudhat más ilyet?

Mit csináljak vele? Mondjuk megpróbálhatom megint csapvízzel feltornázni, a keménységet, de nyáron sem igazán működött, meg ha már benne lesznek a garnélák, akkor ez nem is megoldás.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.04. 22:22

Nálam a shrimp-soil gh pufferelő hatása megszűnt, vagy legalábbis minimálisra csökkent 6 hét alatt. Azonban itt iszonyatosan kemény a víz, az ország többi pontján valószínűleg tovább bírja. Szerintem cserélj simán 50-50% RO-csapvízzel, az valahol gh 6-8 között lesz hosszabb távon, még ha az elején kicsit alacsonyabbra is fog beállni.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.04. 22:32

safaro írta:Sziasztok!

Egy CBS-nek tervezett akváriumban AN Shrimp-Soil-t használok. Elvben június végén raktam bele. Az elején csak csapvízzel cseréltem (gh:15nk, 7.6-os pH). A talaj másnapra mindig levitte gh: 6nk, ph: 6.8-ra. Gondoltam, október elején, hogy beállt az egész, cseréljünk ilyen értékű lágy vízzel.

Ma megmértem pH 6.8, gh 3. Mondom ilyen nincs, megcsináltam még egyszer 20 ml-rel a mérést (elvben négyszeres pontosság), de még mindig gh 2.5.

Szerintetek ezt a talaj csinálta? Egyáltalán tudhat más ilyet?

Mit csináljak vele? Mondjuk megpróbálhatom megint csapvízzel feltornázni, a keménységet, de nyáron sem igazán működött, meg ha már benne lesznek a garnélák, akkor ez nem is megoldás.

Ne csapvizzel csináld, hanem ezzel http://www.greenaqua.hu/saltyshrimp-bee ... JbRHWKxdM4
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.11.04. 22:42

Bocsánat, megvan a hiba forrása, amely én vagyok.

Amikor kikevertem a lágy vizet, akkor simán 15nk-snak számoltam a csapvizet, eszembe sem jutott megmérni. Most, 10 perccel azután, hogy beírtam, hogy rossz a talaj mégis megtettem. Kiderült, hogy a csapvíz csak most csak 10nk-s, (pedig nyáron még 15 nk-s volt) ezzel keverve a 0-s vizet pedig nem 5nk-sat csináltam, hanem kb 3 nk-sat. Na megyek, cserélek egyet csapvízzel.

Jön a salty shrimp, a CBS-ekkel együtt. De még nincsenek meg a garnik.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron