JBL Mandao

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.30. 19:26

teljesen más színe van. ez itt szürkésbarnának hat de a valóságban egészen vöröses.

itt egy kép az én akváriumomból, még múltkor raktam fel

Kép


de ha bemész egy menőbb állatkereskedésbe, ott biztos van és megnézheted hogy hogy is néz ki. biztos van ahol akváriumba is van berakva ilyen talaj.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.30. 19:34

köszi ez téleg vörös azthitem barna... csalóka ez az internet..
Kár hogy az ada talajon olyan iszonyat drágák :D az a másik amit kinéztem
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.26. 13:20

Valaki már próbált ilyen talajt kiporszívózni? Elég reménytelen eset, a kosszal együtt jön a talaj is. Elég szűk, kb. 3 mm belső átmérőjű gumicsővel matattam egy kört a moháim között, mégis annyi talajt meg kisgarnélát szedtem össze, hogy utána fél napig hamupipőkét játszottam a kiszedett trutyi felett.

És észrevettem, hogy ez a rusnya tetőcserépszín valójában festék és csak a szemek felszínén van. A kettétört szemek belül grafitszürkék.

Nálam nem változtatta a keménységet újkorában sem.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.26. 15:24

Moszat írta:Valaki már próbált ilyen talajt kiporszívózni? Elég reménytelen eset, a kosszal együtt jön a talaj is. Elég szűk, kb. 3 mm belső átmérőjű gumicsővel matattam egy kört a moháim között, mégis annyi talajt meg kisgarnélát szedtem össze, hogy utána fél napig hamupipőkét játszottam a kiszedett trutyi felett.

És észrevettem, hogy ez a rusnya tetőcserépszín valójában festék és csak a szemek felszínén van. A kettétört szemek belül grafitszürkék.

Nálam nem változtatta a keménységet újkorában sem.


Nyomjál bele egy kis tölcsért a cső végébe, persze a megfelelőt, és csak a kosz (mulm) fog felmenni a csőben. ;) Ha túl vékony a cső, akkor egy nagyobb belső átmérővel rendelkezőt próbálj!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.26. 15:27

:idea: Használj mulmozó harangot ,aminek a szájára ráhúzol egy szúnyogháló darabot. Aminek lent kell maradni az lent marad ,a mulm viszont ki fog jönni ;) .
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.28. 10:54

Üdv!Most indítottam az akit!Manadot raktam bele csak,az 54 literbe 10 litert(lehet kiveszek belőle egy kicsit, mert elég soknak találom).Jól átmostam kis adagonként,elég szívás volt a kádba küzdeni de megvan,viszont feltöltve vízzel az aki elég opálos lett,meg a szőlőgyökeret belepte egy finom barna homok réteg,Mennyi idő míg letisztul?Gyökeret már nagyából ''leporoltam".
Kép
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.28. 15:08

Nekem nem lett poros, igaz és nagggyon átmostam :) De szerintem hamar leülepszik majd.
Szerintem ne vegyél ki belőle, inkább előröl told hátra, hogy legyen ott magasabb. Jobban is fog mutatni.
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.28. 17:22

Hupika írta:Nekem nem lett poros, igaz és nagggyon átmostam :) De szerintem hamar leülepszik majd.
Szerintem ne vegyél ki belőle, inkább előröl told hátra, hogy legyen ott magasabb. Jobban is fog mutatni.

Remélem mire hazaérek leülepszik nekem is!Megpróbálom elrendezni hátra felé vastagabban,a szőlőgyökeret úgy is ki kell vennem mégegyszer átöbliteni mert nagyon leült rá a homok és nem olyan szép sötétbarna így, akkor könnyebb lesz a tereprendezés.Amúgy tetszik nagyon a manado,főleg az állaga,könnyű és finom :lol: !
Üdv
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.28. 22:44

myk74 írta:Amúgy tetszik nagyon a manado,főleg az állaga,könnyű és finom :lol: !

Én is így voltam vele...először...aztán a növények ültetésekor szentségeltem olykor, szintén a könnyű és finom állaga miatt :lol:
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.01.28. 23:43

Valóban elég macera az ültetés, és tényleg keményít 2-3 fokot a vizen, ezt is érdemes figyelembe venni majd.
Ez a barna por nálam is volt, és több porszívózás után is maradt a fán, pedig nem keveredett fel. Gondolom még egy darabig kavarog a vízben. A homály hamar le fog ülepedni.
Összességében szerintem jó kis talaj, a garnik is imádnak benne matatni, felveszik leteszik cipelik a bogyókat.
A hátrafelé-lejtő látványos lesz, de szerintem még úgy is vehetsz ki a talajból, és egy következő akváriumnál felhasználhatod. Ha benövik a növények nehezebb lesz esetleg kivenni belőle. Elöl bőven elég egy 3-5 centi, hátul meg érdemes kicsit magasabbra pupozni mint amilyennek majd látni akarod, mert valamennyi le fog csúszni az ültetés és a 'használódás' miatt. :)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron