JBL Mandao

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

JBL Mandao

HozzászólásSzerző: zsotyi » 2010.09.05. 22:08

Az akváriumom bemutatása kapcsán felmerült a kérdés,ill.a gyanú,hogy a Mandao keményíti-e a vizet?
Akkor nem mértem meg,most öt hetesen két vízcsere közt (egy hét,50%) 14-15-ről 17-re keményedett fel.Nem tudom,ez sok-e vagy kevés,mindenesetre megosztom veletek az eredményt.
A garnik bírják a talajt,nekem elég fura az ilyen pillekönnyű talaj,kicsit macerás a vízcsere emiatt....
"A növényektől türelmet,az állatoktól emberséget tanulunk.." zsotyi.blogspot.com
zsotyi
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.08.27. 22:33

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.05. 22:39

Az nagyon-nagyon sok a CRS-eknek, az ajánlott 3-5 gH, 0-1 kH.
Szerintem....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Emperor » 2010.09.06. 08:48

A gyár szerint nem változtatja a vízértékeket, a netes infók szerint az összkeménységet megdobja.

Mérek egyet én is, hogy mi a szitu.
Emperor
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.08.28. 22:34
Tartózkodási hely: Pilisjászfalu

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.28. 16:27

Létezik feketében, mert én még csak barnában láttam.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.28. 18:37

Dzsolo írta:Létezik feketében, mert én még csak barnában láttam.


Ha ez egy kérdés volt, akkor a válasz az, hogy nem. Csak ebben a barna színben létezik egyenlőre! :) ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.09.30. 10:43

Sziasztok!
Valaha be fog ázni ez a talaj??? vagy ilyen könnyű marad :?:
Én csak ezt raktam az akiba. A garnik szeretik?
Üdv: Feri
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.30. 11:04

frigos írta:Sziasztok!
Valaha be fog ázni ez a talaj??? vagy ilyen könnyű marad :?:
Én csak ezt raktam az akiba. A garnik szeretik?
Üdv: Feri


Talán hátrányának mondható (növény ültetésnél biztos), hogy elég könnyű szerkezetű, hajlamos a lebegésre. Szerintem idővel "be fog ázni" és nem lesz ennyire mobil. Amúgy elég jó talajnak számít, nem túl drága és a garnélák alá is tökéletesen megfelel.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.09.30. 11:58

Sziasztok!
Valaha be fog ázni ez a talaj??? vagy ilyen könnyű marad


Én ezt a talajt nem ismerem, de gondolom hasonló mint az égetett agyaggranulátum. Nálam ez van. Mikor először betettem a vízbe, a bogyók 80%-a lebegett a vízen. Vártam egy napot, további 20% lesüllyedt. Gondoltam megforralom, hátha úgy. Hát forraláskor sem lett semmi különös, már ki akartam dobni az egészet, de ahogy lehűlt, szinte az összes elmerült. Lehet, hogy ez segít ennél a talajnál is, hogy "nehezebb legyen", azazhogy jobban megszívja magát vízzel.
Ennek szerintem az lehet a fizikai alapja, hogy az agyag kolloid szemcsemérete révén hidrátburkot képes kialakítani a vízmolekulákból, amit forralással, hűtéssel átrendezhetünk, így a bogyókák belsejébe is eljut a víz... :shock: Persze lehet, hogy nem.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.09.30. 14:59

Nekem ilyen talajom van, nagyon könnyű szerkezetű még fél év után is nagyon könnyen felkavarodik. színe egészen narancsos. azonnal lemerül a vízbe, maximum 0,5 % ami feljött a víz tetejére, de azok Soha nem áztak be, mai napig lebegnek- lebegnének, én leszedtem. HAsználat előtte nagyon jól át kell mosni.
tapasztalatom hogy jó kis talaj, de a növények ebben se nőnek jobban mint a kavicsban/homokban, ha nincs táptalaj/tabletta.
Garnik kotorásznak benne, de nem tudják felkavarni.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.30. 17:23

A google nagoyn sok képet kiad erre a jbl manado talajra, van sötét, meg világosabb, most akkor mégis milyen ez valójában? pl ojan minta itt a videon?
Mert most nem tudom akkor igazából menniyre barnás ez... mindenhol más árnyalatban van
http://www.youtube.com/watch?v=YI57hnhV3ns

Sehol se találok olyan képet ahol red cherry vagy yellow fire lenne jbl manado-n, valaki nemtudna mutatni valami képet, vagy fotózni, hogy mennyire rikít valamelyik ezen a talajon? mert sehogy se tudok dönteni
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Következő

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron