JBL Mandao

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.29. 11:46

MissMuss írta:Valóban elég macera az ültetés, és tényleg keményít 2-3 fokot a vizen, ezt is érdemes figyelembe venni majd.
Ez a barna por nálam is volt, és több porszívózás után is maradt a fán, pedig nem keveredett fel. Gondolom még egy darabig kavarog a vízben. A homály hamar le fog ülepedni.
Összességében szerintem jó kis talaj, a garnik is imádnak benne matatni, felveszik leteszik cipelik a bogyókat.
A hátrafelé-lejtő látványos lesz, de szerintem még úgy is vehetsz ki a talajból, és egy következő akváriumnál felhasználhatod. Ha benövik a növények nehezebb lesz esetleg kivenni belőle. Elöl bőven elég egy 3-5 centi, hátul meg érdemes kicsit magasabbra pupozni mint amilyennek majd látni akarod, mert valamennyi le fog csúszni az ültetés és a 'használódás' miatt. :)

Keménységet még nem tudom mérni,tesztem még nincs.Ha jönnek a garnik akkor veszek tesztet a biztonság kedvéért!Veszek hosszú szárú kefét és azzal leporolom a szőlőgyökeret hogy ne keljen nyúlkálni az akiba,tegnap kivettem a szőlőgyökeret lemostam de újra poros és elég nehéz volt visszarakni a tapadókorongokat,átrendeztem a talajt is,nem tökéletes de szebb lett tényleg,kifejezetten tetszik!A por miatt nem lenne érdemes 3-4 naponta kb 10(kb20%) liternyi vizet cserélni?Egyenlőre ültetek bele valamilyen vizikelyhet ,az hamar nő és remélem könnyen megmarad a talajban.Köszi a tanácsokat!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.29. 12:38

én a szűrőt megtömném perlonvattával, maximumra állítanám a keverését és 1-2 naponta cserélném/tisztítanám a szűrőt ha nincs vatta jó a sima szivacs is. A zaccot gyorsan kiszűri a vízből.
Én egy hosszú ecsettel szoktam simogatni az ilyen dolgokat, a talajt szoktam egyengetni vele, de biztos a port is felkavarja a fáidról!

Készülj, ha apró növényt fogsz ültetni megszenvedsz vele, ha nagyokat, azért gond nem lesz, kell egy hosszú csipesz és kész! főleg ilyen mély talajba!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.29. 13:51

brutalmonk írta:én a szűrőt megtömném perlonvattával, maximumra állítanám a keverését és 1-2 naponta cserélném/tisztítanám a szűrőt ha nincs vatta jó a sima szivacs is. A zaccot gyorsan kiszűri a vízből.
Én egy hosszú ecsettel szoktam simogatni az ilyen dolgokat, a talajt szoktam egyengetni vele, de biztos a port is felkavarja a fáidról!

Készülj, ha apró növényt fogsz ültetni megszenvedsz vele, ha nagyokat, azért gond nem lesz, kell egy hosszú csipesz és kész! főleg ilyen mély talajba!

A hosszú ecset eszembe sem jutott,tuti tipp!Szűrő megy rendesen és akkor sűrün fogom takarítani is!Köszi!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.30. 22:05

myk74 írta:
brutalmonk írta:én a szűrőt megtömném perlonvattával, maximumra állítanám a keverését és 1-2 naponta cserélném/tisztítanám a szűrőt ha nincs vatta jó a sima szivacs is. A zaccot gyorsan kiszűri a vízből.
Én egy hosszú ecsettel szoktam simogatni az ilyen dolgokat, a talajt szoktam egyengetni vele, de biztos a port is felkavarja a fáidról!

Készülj, ha apró növényt fogsz ültetni megszenvedsz vele, ha nagyokat, azért gond nem lesz, kell egy hosszú csipesz és kész! főleg ilyen mély talajba!

A hosszú ecset eszembe sem jutott,tuti tipp!Szűrő megy rendesen és akkor sűrün fogom takarítani is!Köszi!

Ecset bevállt!Már majdnem nagyon szép tiszta az aki,és alig van por ,egy két helyen lehet már csak látni!
Kép
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Adams » 2011.02.03. 01:13

Sziasztok!

Én JBL manado-t szeretnél és bazaltot, de el szeretném választani egy elválasztó elemmel. Ahova a növények kerülnek Manadot használnék ahova nem kerül ,oda meg bazaltot. Milyen talaj elválasztót használjak? Miből készíthetek? Ötletek?
Avatar
Adams
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.18. 15:32
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: xman » 2011.02.03. 01:38

Szerintem, valami vékony plexi lappal nem lehet problémád.

Off: Mostmár nem bírom tovább, hogy légyszi javítsátok ki a topik címét :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.02.04. 22:47

Én JBL manado-t szeretnél és bazaltot, de el szeretném választani egy elválasztó elemmel. Ahova a növények kerülnek Manadot használnék ahova nem kerül ,oda meg bazaltot. Milyen talaj elválasztót használjak? Miből készíthetek? Ötletek?

Vasfa, ha találsz megfelelőt valahol. Én így oldottam meg egy pár centis szintkülönbséget. És a garnélák imádnak az odvakban bújkálni.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.02.19. 01:44

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, szeretnék is bemutatkozni, Kaposvári Zoli vagy Kapos a nevem. Pár hónapja garnélázom és lenne egy kérdésem (visszaolvastam az előző hozzászólásokat, de nem találtam erre választ).
Tehát, ha a Manado-t elteríti az akváriumban az ember és rá tesz egy fedőréteget (én a Aquatic Nature Shrimp-Soil-ra gondoltam), az mennyire működhet szerintetek? Szeretnék spórolni az AN-el és sok Manado-m maradt meg.
Válaszaitok előre is köszönöm!

Üdvözlettel, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.19. 10:39

kapos írta:Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, szeretnék is bemutatkozni, Kaposvári Zoli vagy Kapos a nevem. Pár hónapja garnélázom és lenne egy kérdésem (visszaolvastam az előző hozzászólásokat, de nem találtam erre választ).
Tehát, ha a Manado-t elteríti az akváriumban az ember és rá tesz egy fedőréteget (én a Aquatic Nature Shrimp-Soil-ra gondoltam), az mennyire működhet szerintetek? Szeretnék spórolni az AN-el és sok Manado-m maradt meg.
Válaszaitok előre is köszönöm!

Üdvözlettel, Kapos

Egy idő után össze fog keveredni. Túrják a csigák, garnélák, és a halak is. És a manado könnyebb és nagyobb szemű. Tehát szeretne majd feljönni felülre.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.19. 11:30

sztem se jó ötlet... akkor inkább tisztán az egyiket, ha növényezni akarsz. ha nem akarsz, akkor elég vékony rétegben is az AN...
esetleg úgy szokták ha jól tudom hogy táptalajt tesznek alá, azt meg össze kell keverni homokkal. és erre jöhet rá a talaj. sztem ez is jó ötlet, bár ilyenkor valami hálóval érdemes elválasztani a két talajt vertikálisan.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron