Ista ph5.5 shrimp soil

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Ista ph5.5 shrimp soil

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2014.02.02. 23:03

Sziasztok.
Nos 2013 novemberèben vásároltam ebböl a talajból 2x2litert, kimodottan garnéláimnak szántam.
Állaga puha szètnyomható mint az agyag ami nincs kiégetve csak száritva (az se csontra).
Szine fekete, az apro peletek szétvágva belül is ugyan olyan feketék mint kivül, semmi kèreg nincs.
Frissen betöltve mosatlanul mehet az akvába, ès utánna rá a viz.(Nem mosni, mert oldodik dörzsölgetésre!!!)
Decemberben be is rendeztem egy 40 literes ès egy 20 literes akvát, csapvizzel teszteltem az elsö körben Red cherrykkel mert ök mindent tolerálnak (meg olcsobb mint minden más).Èn tartottam 2hèt beállási idöt.
1.Csodát ez a talaj se tesz a vizzel, csökken az ásvány tartalom mert a talaj valamit leköt, de nem mindent.
Ph csökken de csapvizzel nem lesz so se ph5.5!
Január óta lágy vizzel frissitek igy kezdek savasodni ph6.9 (sajnos ami az elönye a talajnak hogy puffer képes, igy ha le lugositom idö mire kiadja magából)
2.A garnèlák imádják, egy se pusztultel, szinük szép egèszsèges.(szerintem esznek is a szemcsèkböl mert feketèt szarnak.. :lol: jo jo feketèt üritenek mint a korom.)
3.Turkálni nem lehet a talajt mert piszkol, igy kb 1szer használatos restartnál okádèk lesz tölle az akva.
Amugy szuper talaj, èn meg vagyok vele elégedve. Igaz nem drága, de mivel nem ujra hasznosithato (max a virágok alá) igy már nem is olyan olcsó.
Ajánlom minden bee, tigris ès hasonlo igényü garni alá (lágy vizzel. Mert ez nem viz lágyito)
Az RC is szereti csapvizzel.
Kép
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: Ista ph5.5 shrimp soil

HozzászólásSzerző: garnisjoe » 2014.08.06. 23:08

Üdv.

Én ISTA Shrimp Soil talajt használom garnéláknál és maradok is ennél. 1-2 nap után simán telepítem a garnélákat. Lassú feltöltéssel simán ki lehet kerülni hogy a por felszálljon(nekem nem is volt). Garnélák imádják(rendezgetik, pakolgatják, hozzák-viszik). Maradéékból ajánlom mindenkinek ha növényt akar gyorsabban növeszteni akkor egy kis gyári kosárra húzzatok nylon harisnyát-->tegyétek bele a növényt --> öntsetek rá ilyen talajt---> erre egy kis kavics sóder stb...---->így mehet be az aksiba és kész is. Sima folyékony növénytápsót szoktam még szárazon rácsöpögtetni mielőtt berakom a vízbe. Így a kis növények nagyon gyorsan növesztenek gyökeret és oly mértékű a növekedésük hogy az szinte csoda. Nekem egy teljesen jól bevált talaj, bár kissé drága, de ez pénztárca függvénye.

Üdv mindenkinek
garnisjoe
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.04.01. 11:18

Re: Ista ph5.5 shrimp soil

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2014.10.22. 16:41

Nos itt egy látványkèp, ista soil az akváriumban.
Kép
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55


Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron