Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.05. 17:36

Sziasztok.

Nemigazán tudtam, hova írjam ezt a kérdést, mert nemigen van ilyen téma, ami ezzel foglalkozik.

Szóval: JBL Manado talajt választottam ki a 30l-es, most induló akváriumomhoz. Lehet ezt a talajt aljzat porszívózni? Úgy értem, írtátok, hogy nagyon könnyű, és szinte lebeg a vízben. Nem szippantja fel a porszívó? Ilyet fogok használni: http://aquaszut.hu/image/aquarium/pho_w ... m_maxi.png
Azért ezt, mert ez a legolcsóbb. :D

És ezen gondolkozva megfogalmazódott bennem egy másik kérdés is, főleg emiatt indítottam ezt a témát. Nem szippantja ki a garnélákat az aljzatporszívó az akváriumból? Ti ezt hogy oldjátok meg? Harisnyát húztok rá, vagy szúnyog hálót? Egyáltalán kell aljzat porszívózni egy garnélás akváriumban? :?:

Akinek van ilyen irányú tapasztalata, kérem ossza meg velem. Nem hagy nyugodni ez a téma, és nemigen tudom elképzelni, mi a megoldás rá. :)

Előre is köszönöm a válaszaitokat.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.12.05. 18:25

Szia!

Én nem szoktam porszívózni náluk, a garnélák nem piszkolnak annyira mint a halak.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.12.05. 23:52

Heló.
Ez a kérdés engem is foglalkoztat, h hogyan lehetne porszívózni garnélás akváriumban..

Nemrég próbáltam csak egy nem túl vékony csővel, bedugtam az aljzatba, és ott mozgattam, közben szabályoztam, hogy mikor, mennyi víz jöjjön. Abban az akváriumban sok kis rc-babaulti volt, tehát ők voltak a "beszívom-e a kisgarnélákat" című kísérlet tesztalanyai... Végül is látni őket, csak figyelni kell. Nem szívtam le egy garnélát sem.. A másik, meg h azért nem adják magukat olyan könnyen még a kicsik sem. Régebben direkt fel akartam szívni kis garnélákat a matten mögül, de nagyon ügyesen ezt megnehezítették nekem a pár napos garnélák akik átmásztak a szivacson...

Magyarul: csak el kell őket hessegetni.
Harisnyával, v szúnyoghálóval a porszívó végén meg nem lehetne aljzatot tisztítani szerintem.

Az én kérdésem az lenne, hogy az "aktív" talajokat, amiben a szemcsék könnyen összemorzsolhatók, szokták-e porszívózni.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.07. 09:29

Köszi a választ.

Igazából azt tudtam, hogy a garnélák nem piszkolnak annyira. De én szeretnék az akváriumba egy csapat nanohalat melléjük, és azért ők termelnek mulmot, amit idővel le kell szívni. Ezért gondolkodtam ezen a kérdésen. De ha csak figyelni kell rájuk, az menni fog. :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.07. 16:05

Azt a mulmot még átbogarásszák a garnik is, nem lesz vele semmi teendő.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Aljzat porszívózás garnélás akváriumban

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.07. 16:51

Azt a mulmot még átbogarásszák a garnik is, nem lesz vele semmi teendő.


Kösz szépen a választ. A porszívó egyébként már megvan, max jó lesz vízcserekor. És az aksim is elindul lassacskán, majd nyitok neki témát, ha már lesz megfelelő képem róla. :)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely


Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég