úszó garnéla

Minden egyéb, a fentiek közt nem szereplő garnéla

úszó garnéla

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.28. 14:20

Sziasztok!
A minap két üzletben is láttam úszógarnélának keresztelt édesvizi garnélákat. Az egyik helyen azt mondták desmocaris faj. Kb 6 cm-ek lehettek, átlátszóak, pettyekkel, nagyon hosszú csápokkal, nyeles szemekkel. Nagyon jópofa lények, tényleg szeretnek úszkálni. Neten próbáltam utánanézni, de gyakorlatilag semmi használhatót nem találtam tartásukkal kapcsolatban, sőt igazából nem is tudom, milyen fajról lehet szó, ugyanis ezt 3-4 cm-es fajnak írják, amit viszont láttam, jóval nagyobb volt.
Azt is állították az egyik helyen, hogy édesvizi szaporodású, nincs lárvaalak, sima ügy az egész. a másikon meg azt, hogy akváriumban nem szaporodik.
Valaki hallott erről a fajról valamit, vagy valakinek van esetleg ilyen? Minden információt szívesen vennék.

spuc
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: úszó garnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 22:19

Én még nem találkoztam ezzel a fajjal, de azt hiszem maradok is a (neo/para)caridina vonalon, de némi információt találtam a Desmocaris garnélákról, pontosabban a Desmocaris trispinosa ról.

Ha minden igaz Nigériából származnak, és ők is mint a többi törpegarnéla, akkor érzi jól magát, ha csoportban vannak, és valóban szeretnek úszni is. Viszont mindenképp fedett akváriumban érdemes tartani őket, mert az úszás mellett az ugrálásra is hajlamosak.

Specializált típusú a szaporodásuk, tehát nyugodtan tudnak akváriumi körülmények közt is szaporodni.

Imke blogján mindezt elolvashatod angolul, és képek is vannak : http://www.blue-tiger-shrimp.com/blog/desmocaris-trispinosa/

Már csak az a kérdés, hogy valóban ezt a garnélát láttad-e a boltokban.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: úszó garnéla

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.29. 16:11

Hát hasonló volt, az biztos, de szerintem nagyobb. Köszi a linket, én is ilyesmiket találtam, informatívabbat nem nagyon...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Minden más garnéla

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron