Tengeri garnéla

Minden egyéb, a fentiek közt nem szereplő garnéla

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.25. 15:50

Kép
Ő egy nagyon népszerű korallos akváriumi állatka. Lysmata debelius - Blood red fire shrimp Bővebb infó róla: http://www.aquariumslife.com/saltwater- ... -debelius/
Ilyet még sose láttam élőben de teljesen odáig vagyok érte. Tengeri akváriumom sajnos sosem lesz.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.27. 16:27

Moszat írta:Ilyet még sose láttam élőben de teljesen odáig vagyok érte. Tengeri akváriumom sajnos sosem lesz.


Soha ne mond, hogy soha! ;) Ki tudja még... :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.09.05. 19:13

http://www.youtube.com/watch?v=7mLuo_QkFR0
Egy kis videó saját gyűjtésű Palaemon serratusokról. Sajnos hosszú távon nem tudok nekik megfelelő körülményeket biztosítani, majd költöznek egy ismerősömhöz. Addig is az Artemiásban laknak, ahol sikeresen elfogyasztották az előző lakókat. Most még akkorák mint egy red cherry, de képesek 10 centinél is nagyobbra nőni.
A tengeri garnélafogásra kidolgoztam egy új taktikát: keress egy tengerparti pocsolyát, kend be magad naptejjel majd ülj bele! Másodperceken belül megjelennek ezek a garnélák, és elkezdenek csipegetni. Ha bevadulnak, az elég fájdalmas, mert az aranyos pici ollóikkal szeretik megrángatni az ember szőrszálait.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.06. 12:00

Látom még nincs belakott territóriumuk. :) Tudsz majd készíteni képet a pofájukról?
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Előző

Vissza: Minden más garnéla

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég