Tigris garnéla

Tiger, super, blue, black, red, ...

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.15. 17:14

taksoft írta:Ennek némileg ellent mondanak az én tapasztalataim.

Bp.-i csapvízben vannak, és mióta hidegebb van, megállt a szaporodásuk. Persze ez majd akkor lesz bizonyító erejű, ha a tavaszi melegebb időben újrakezdik, addig más ok is felmerülhet a szaporodás leállására.

Nyáron sajnos több esetben is volt 28C-os a víz (vagy nagyon félremér a hőmérőm), és nem tapasztaltam pusztulást. Persze ez függhet attól is, hogy mennyire ellenáló a csapat, lehet hogy nekem sikerült egy nagyon strapabíró bandát szereznem.


Na jó, nálad ridegtartáson vannak, télen 18 - nyáron 28, télen-nyáron Budapesti csapvíz..... :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.18. 01:23

Sziasztok. Én a tigriseket ph7, gh9, és tds 200-on tartom. Nagyon szépen szaporodnak, és a nyári kánikula (30-31fok) sem foglalkoztatja őket különösebben.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: viking » 2012.02.19. 11:05

Köszi Keiron!
viking
 

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.03.10. 17:06

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy az egyik tigris nőstény hátán megjelent a nyereg. Innen még nagyjából mennyi idő, amíg leengedi a lábaihoz? Ha jól tudom onnan 3 hét az elengedés.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.10. 18:44

A következő vedléskor engedi le. És onnan még 4 hét. Kb. +/- 3 nap.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.04.18. 09:52

No, az előző itteni hozzászólásom folytatása.
Szóval megláttuk a dolgot, megjött a jobb idő, süt a nap, az akvárium alaposan tele tigrisekkel, amik már október óta nem szaporodtak.
Most viszont igen. 25C körül, vagy nagyon picit felette az akvárium hőmérséklete, és legalább 3 petés nőstényt számoltam. Van amelyiken csak néhány pete van, de van egy, ami rendesen tele van.
Továbbra is bp.-i csapvízben. :-)
N-emytől származnak (ez itt a reklám helye).
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: Nemy » 2012.04.19. 02:44

Nálam is hasonló a helyzet. Közel 5 hónapja nem volt petésedés, most egy héten belül 4 kismama van :D. Ekkora szünetet még nem tartottak sosem ,már azt hittem terméketlen lett az állomány :shock: ,de szerencsére rácáfoltak :D .
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.12.01. 11:00

Most megint megállt a szaporulat nálam a tigriseknél.
Ahogy tavaly is, most is augusztus végén lett petés a megmaradt egyetlen nőstény, végig is hordta a kicsiket, és el is engedte őket.
Aztán valószínűleg az egyik vedléskor lehetett valami probléma a kicsiknél, mert egy sem maradt meg, pedig láttam 2-3mm-eseket néhány héttel az elengedés után.

Azóta semmi. A vízhőfok 23-25C között van, hidegebb mint augusztus végén, a víz, vízcsere, a világítás, berendezés ugyanaz, még sincs szaporulat. Persze lehet, hogy a nőstény öreg már, és nem, vagy már csak ritkán tud bepetésedni, ezt nem tudom. Csak az a probléma, hogy már csak 4-en vannak (tavasszal és nyár elején a fehéredős betegség elvitt vagy 20 példányt sajnos :cry: ), és ha kiöregednek nem tudom tovább vinni a vonalat.

A másik akváriumban két helyről származó tigrisek vannak, de ott sincs szaporulat, pedig ugyanazok a körülmények.

De ugyanez volt tavaly is, egész télre leálltak a szaporodással, csak akkor petésedtek be, mikor megemelkedett a hőmérséklet.

Vagy lehet, hogy most a kis egyedszám is közrejátszik ebben?
Halásszam át az összeset egy akváriumba, hogy hátha akkor elindul valami?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.03. 21:57

Télen nálam is leállnak a szaporodással általában a garnélák, mivel csökken a hőmérséklet. Szerintem ezzel nincs semmi baj, legalább kicsit pihennek és nincsenek "csúcsra járatva".
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.12.04. 14:38

Akkor jó, megnyugodtam. Érdekes, hogy amióta tigriseket tartom ez mindig megfigyelhető, hogy tavasszal, és a nyár végén szaporodnak, ősszel, télen nem (nagyon). De akkor ezek szerint ez teljesen normális.

Csak az a bajom, hogy már csak 3-an vannak az egyik akváriumban, és nem fiatalok. Ha nem érik meg a tavaszt, akkor bajban leszek (igaz most úgy néz ki, hogy felcsillant az esély az egyedszám bővítésére).

Most 23-24C-on vannak, legalábbis a hőmérőjük ennyit mutat, éjszaka szokott 22C körül lenni a szobában (reggel nem szoktam félkómásan akvárium-hőmérőt nézegetni a sötétben). Tavasszal 24-25C körül van az a vízhőfok, ahol bepetésednek, és szaporodnak, de most a nyár végén picivel talán 25C felett is volt. Bár, lehet hogy csak a forróság utáni lehűlés hozta meg a "kedvüket", még ha nem is lett ideális a hőmérséklet.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Tiger és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron