Tigris garnéla

Tiger, super, blue, black, red, ...

Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.01.28. 19:26

Sziasztok!

Min tegnap kiderült nem tehetem a tigris garnélát a Red Cherrykhez, de nem adom fel ;) ! Szóval egy külön 40 literes akváriumba mennének. Megmértem nálunk csapvíz összkeménysége 15 nk, forralva 13 nk. Ebbe már mehetne sima tigrisgarnéla, vagy ennél mindenképpen kell ennél lágyabb víz?
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.28. 19:33

safaro írta:Sziasztok!

Min tegnap kiderült nem tehetem a tigris garnélát a Red Cherrykhez, de nem adom fel ;) ! Szóval egy külön 40 literes akváriumba mennének. Megmértem nálunk csapvíz összkeménysége 15 nk, forralva 13 nk. Ebbe már mehetne sima tigrisgarnéla, vagy ennél mindenképpen kell ennél lágyabb víz?


Ennél azért lágyabb víz jobb nekik, az összkeménységet próbáld 10 körül tartani.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.01.28. 20:01

Köszönöm a választ! Akkor viszont műgyantáznom kell. Ha már nekiállok szeretném jó csinálni. Mennyire állítsam be a keménységet és pH-t?
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: viking » 2012.02.04. 23:30

Sziasztok!Sok helyen olvastam a Tigris garnéláról és oldalanként elég eltérő dolgokat írnak a víz ideális hőmérsékletéről,pH értékéről,keménységi fokáról.Ez sajnos elég megtévesztő,ezért szeretnék informálódni a tartási körülményekről olyan akvaristáktól akik sikeresen tartanak vagy tartottak Tigris garnélát.Előre is köszönöm! :?:
viking
 

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.04. 23:57

safaro írta:Köszönöm a választ! Akkor viszont műgyantáznom kell. Ha már nekiállok szeretném jó csinálni. Mennyire állítsam be a keménységet és pH-t?


Az nem "műgyanta", hanem egy speciális kevertágyas gyanta. Egyszer használatos, 1 literrel kb 100 liter csapvizet tudsz 0 Nk-ra lágyítani. Utána regenerálni kell. Ezért kicserélik az akvarista boltban a használtat regeneráltra, párszáz forintért....

A keménységet úgy tudod beállítani, hogy lágyítassz egy vödör vizet, és állott csapvizzel visszakeményíted a megfelelő/kívánatos mértékre.

A tigriseket elég széles tartományban lehet tartani, de mindenképpen olyanra állítanám be a keménységet, amilyenben a tenyésztő - akitől veszed tartja őket.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.02.05. 11:48

Szia!

Köszi a választ. Mivel még nem tudom, hogy kitől fogom őket megvenni, ezért most betippeltem, hogy a 9 nk összkeménység jó lesz. Még csak pár napja raktam össze az akváriumot, szóval még van egy hónapom korrigálni, ha lágyabb kéne, addig úgyis üresen megy.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: viking » 2012.02.14. 23:16

Sziasztok!Sok helyen olvastam a Tigris garnéláról és oldalanként elég eltérő dolgokat írnak a víz ideális hőmérsékletéről,pH értékéről,keménységi fokáról.Ez sajnos elég megtévesztő,ezért szeretnék informálódni a tartási körülményekről olyan akvaristáktól akik sikeresen tartanak vagy tartottak Tigris garnélát.Előre is köszönöm!
Valaki igazán segíthetne egy kis infóval.
viking
 

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.15. 09:37

viking írta:Sziasztok!Sok helyen olvastam a Tigris garnéláról és oldalanként elég eltérő dolgokat írnak a víz ideális hőmérsékletéről,pH értékéről,keménységi fokáról.Ez sajnos elég megtévesztő,ezért szeretnék informálódni a tartási körülményekről olyan akvaristáktól akik sikeresen tartanak vagy tartottak Tigris garnélát.Előre is köszönöm!
Valaki igazán segíthetne egy kis infóval.


Kicsit böngészt át a topicokat, sok infóra lelsz.
Amúgy a tigriseket elég széles tartományban lehet tartani, de mindenképpen olyanra állítanám be a keménységet, amilyenben a tenyésztő - akitől veszed tartja őket.
Ideális esetben:
pH 6,5-7
gH 5-6
kH 0-1
TDS 140
hőmérséklet 22-23 ( tűréshatár: 18-26 C , bár a hideg víz nem annyira árt nekik. Rövid távon elviselik akár a 14-15 fokot is. Viszon 26 fölött el kezdenek pusztulni. Azonnal és gyorsan. )
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.02.15. 13:39

Ennek némileg ellent mondanak az én tapasztalataim.

Bp.-i csapvízben vannak, és mióta hidegebb van, megállt a szaporodásuk. Persze ez majd akkor lesz bizonyító erejű, ha a tavaszi melegebb időben újrakezdik, addig más ok is felmerülhet a szaporodás leállására.

Nyáron sajnos több esetben is volt 28C-os a víz (vagy nagyon félremér a hőmérőm), és nem tapasztaltam pusztulást. Persze ez függhet attól is, hogy mennyire ellenáló a csapat, lehet hogy nekem sikerült egy nagyon strapabíró bandát szereznem.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Tigris garnéla

HozzászólásSzerző: viking » 2012.02.15. 16:59

Köszönöm a segítséget!Azért akartam olyanoktól hallani az infókat akik sikeresen tartanak Tigris garnélát,mert elég eltérő értékeket találni oldalanként.Például itt:shrimpkeeping.com azt írják hogy az ideális pH:7.0-7.4,KH:4-8,GH.6-10,18-23C.Tehát most akkor enyhén savas vagy enyhén lúgos vizet szeret,esetleg mindkettő szóba jöhet?Vagy mi a helyzet a KH és GH ügyben?Ne haragudjatok nem akadékoskodni szeretnék csak ha lehet szeretném a lehető legjobb körülményeket biztosítani számukra.A budapesti csapvíznek milyen tulajdonságai vannak?Nálunk Újkígyóson elég lágy víz folyik a csapból a saját méréseim pH:8.4,GH:5,KH:11.
viking
 

Következő

Vissza: Tiger és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron