Red Tiger

Tiger, super, blue, black, red, ...

Red Tiger

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.27. 18:25

Még nyáron tettem szert néhány Piros tigrisre.
Egészen pontosan 14 darab jött, amiből 13 még mindig köszöni, jól érzi magát. Tapasztalatom szerint - a szinüket kivéve - nem különböznek a sima tigrisektől.
Ellenálló, a vízparaméterekre és minőségre nem túl kényes jószágok. Persze azért 7-10 naponta megkapják a szokásos vízcserét, adalékolva némi Old sea mud powderrel, Shrimp tonikkal, montmorillonittal.
(6,5-7 pH, 2-3 kH, 6-8 gH - ha valakit érdekelnek a vízparaméterek)
Megfigyeltem, hogy nagyon szeretnek legelni az algás üvegen, és többnyire a növényeken molyolnak. Az aljzatot kevésbé túrják, és a mesterséges tápokért sincsenek oda. A zöldségeket viszont kedvelik - a spenót és a gyermekláncfű a kedvenc!
Pár hónapja már szaporodni is kezdtek, Folyamatosan vannak petés nőstények, és az első eresztések már kezdenek szinesedni - olyan 2 hónaposak lehetnek.
Velük szeretném megvalósitani a következő TIBEE tervemet, Gold bee X Red tiger: Fehér tigrisgarnéla piros csíkokkal.
Nekem tetszene 8-)
És pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Tiger

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.06.08. 12:37

Igaz lehet, amit az alább linkelt oldalon írnak, hogy piros tigris akváriumába anubiast és crypto ne kerüljön, mert azoknak a gyökeréből mérgező anyagok válnak ki?!

http://www.garnelen-guemmer.de/product_ ... Tiger.html

Várom a tudós szakértők véleményét!
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Red Tiger

HozzászólásSzerző: xman » 2011.06.09. 09:25

Szia!

Nem nagyon értek anövényekhez, sőt.De egy biztos, ha így is van, lehetetlen, hogy kizárólag a piros Tigrisre vonatkozzon.
Tehát akkor minimum minden Caridina Cf Cantonensis varriációra érvényesnek kéne lenni.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Red Tiger

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.06.10. 10:18

4 tő anubias nana van a nanomban. Eddig semmilyen negatív tapasztalatom nem volt vele. A sérült, elsárgult leveleit le szoktam csipkedni, de nem vettem észre, hogy bármi gondot okozna. A garnélák közül többen is szeretnek a levelei között időzni, vagy azokat takarítgatni.
Persze tény, hogy sakurák és babaulti greenek vannak csak nálam, és nem tigrisek. De nem hinném, hogy ez bármilyen szempontból mérvadó lenne. Ha bármilyen mérgező anyag oldódna a növényből, akkor ők is ugyan úgy hullanának.
Szerintem az ilyen időnként felröppenő rémhírek mögött inkább az áll, hogy a tulaj nem akarja beismerni, hogy hibázott. Túltelepítette az akváriumot, nem szűrt eléggé, nem figyelt a vízminőségre vagy a víz előkészítésére. Vagy éppen túladagolta a CO2-t…
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest


Vissza: Tiger és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég