TiBee

Tiger, super, blue, black, red, ...

TiBee

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.15. 17:57

Miután a sima Tigrisek - bár nagyon szépek és szaporák -nem túl dekoratívak, sok tenyésztő próbál egy kis színt vinni az életébe TiBee - k összehozásával, ami a Tigris és valamilyen CRS- CBS keresztezése. Miután láttam belőle párat a neten és élőben is Gézánál, és éppen van szabad akváriumom, és pár nőstény tigrisem ( Géza barátomtól),gondoltam, én is megpróbálom. 2 lány ment a CBS fiúhoz, 3 pedig a CRS akváriumba. És egyet majd beteszek a Gold bee-k hez, ha nagyobbak lesznek. Majd ha bepetésedtek, külön helyük lesz. Akkor majd tudósítok ;)
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.17. 09:38

Azt azért vitatnám, hogy a tigris garnélák nem túl dekoratívak, mert ez az egyik legérdekesebb garnélacsoport, számos izgalmas dolgot rejtegetenek még, és azt hiszem a közeljövőben rengeteget fogunk még róluk hallani.

Kíváncsian várom az eredményeket!

A különböző források szerint az F1 es generációban még egyszerűbb színezetű garnélák lesznek, de az F2 és F3 generációban már nagyon sokféle, különleges garnéla előjöhet, viszont itt már számolni kell a terméketlenségi problémákkal is.

Ősszel beindítok én is egy ilyen kis projektet. Az a szép ebben, hogy rendkívül nagy a változatok száma: crs X tigrsi, cbs X tigris, gold bee X fekete tigris, crs X kék tigris... Terveim szerint szeretnék minél több és minél vegyesebb ilyen párosításokat csinálni, aztán pedig (ha lesznek petések), akkor a petés nőstényeket egy akváriumba összegyűjtöm, és az esetleges kicsiket együtt nevelném.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.17. 10:12

Oké, a Gézának van pár CBS-Tigris F1-e, nekem most a CRS-Tigris alakul, te tegyél be pár nősrényt a Gold beekhez, és csereberélünk utódokat.....
Még lehet, hogy a Breviatakhoz is beteszek egy nőstényt, csak kíváncsiságból :)
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.18. 21:38

Na sziasztok Királyok!

Íme amiről szó van. A nagy egy teljessen véletlen folytán jött létre. A CRS-ek között találtam még február környékén. Hogy miként került oda az rejtély. Sosem volt köztük tigris és az akváriumok között is volt egy szint különbség. De mégis valahogy született 3db különleges szinű garnélám amik sikeressen felnőttek és ez lett a végeredmény. A képen látható kicsik már tudatos keresztezés eredményei. CBSXTiger utódai.

Kép

Nekem tetszenek ezek a kis jószágok. Kíváncsian várom az F2-F3 utódoknál milyen színkavalkád alakul ki :) .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.19. 13:55

Gratulálok Géza, jól néznek ki a kis "kereszteződések"! ;) :)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.20. 01:40

Ugye milyen szépek?
Szerintem ez a jövő :D
Csak nálam a CRS-ek között az Istennek sem akarnak bepetésedni....
De ami késik, nem múlik. Hím CRS-em dögivel van, és nőstény Tigrisem is....meg időm is van....Dezső :geek:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.20. 06:32

Szia Géza,

Valóban nagyon érdekes garnéla, reméljük, hogy a későbbi generációkban szemtanúi lehetünk egy kis színkavalkádnak.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.20. 16:21

Szia Warrior!

Wadmalacok ezek a Tibeek! ;) Még egy kis tisztítás, szelekció, aztán akármi kisülhet. Millió jobbnál jobb Tibeeről lehet olvasni német fórumokon is, mások is nagy fantáziát látnak bennük nem hiába...
A variációk tárháza, ha csak pl a Taiwan vonalra gondolunk.

Jó szerencsét és Üdv itt; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.28. 17:10

Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: TiBee

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.01. 13:12

Jelentem fejlemények vannak!!!
A TiBee-s akváriumom kezd megtelni :D
Lakik bene 4 db CBS x Tigris, amit kedves barátomtól, Warrior Gézától könyörögtem ki.
Elengedte a kicsiket a Tigris nőstényem, az apuka egy CRS Mosura, -Na ebből mi lesz????? - sajna még csak pár naposak, nem látszik semmi, de vannak olyan 10-en.
És bepetésedett a CRS nőstény, amit betettem az egyetlen megmaradt Fekete tigrisemhez. (BT 2, OE). Van ott még egy CBS néni is, de eredmény még nincs.
Persze azért nincs baj, nemsokára további Fekete tigrisek is érkeznek, sokáig nem lesz magányos.

Ja és ma jött pár Kék Tigris (OE), és pár Piros Tigris is. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ha jók lesztek, teszek fel fényképeket is....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Tiger és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég