Blue Tiger OE

Tiger, super, blue, black, red, ...

Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.05.08. 10:01

Sziasztok!

Érdekelne, mik a tapasztalataitok, ki hogyan tartja és bírja szaporodásra ezeket a kék szépségeket? :)

Nálam viszonylag lágy és savas vízben vannak (jelenleg gh 5, kh 2, ph 6.5) aktív talajon, szaporulat volt már, de sajnos nem maradtak meg 1-2 példány kivételével.

Mi lehet az oka, ki mit javasol kék tigriseknél a kis garnélák érdekében?

Köszi előre is a véleményeket! :)

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.05.08. 13:16

Galagonya írta:Sziasztok!

Érdekelne, mik a tapasztalataitok, ki hogyan tartja és bírja szaporodásra ezeket a kék szépségeket? :)

Nálam viszonylag lágy és savas vízben vannak (jelenleg gh 5, kh 2, ph 6.5) aktív talajon, szaporulat volt már, de sajnos nem maradtak meg 1-2 példány kivételével.

Mi lehet az oka, ki mit javasol kék tigriseknél a kis garnélák érdekében?

Köszi előre is a véleményeket! :)

Üdv:)Gábor

http://shrimpkeeping.com/water-params/
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.05.10. 22:53

Köszi, ezt az oldalt ismerem, inkább arra lennék kíváncsi, hogy kinél mik a bevált paraméterek, akinél eredményesen szaporodnak?
:)
Most találtam, hogy előfordulhat kannibalizmus is, hogy megeszik a piciket, ha kevés protein van az étrendjükben. Erről mi a vélemény?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.05.14. 09:28

Szia Galagonya,

Nálam 11-es csapattal kezdődött minden, szentyó jóvoltából. Azóta volt 2 szülés és jelenleg még 3 nőstény petés.
Az észrevételeim: 110-es TDS, 23 fok, 30L-ben egy külső szűrő 360L/h flow. Úgy vettem észre, hogy amióta az esőztetőt lecseréltem lilly-re és csökkent a nagy vízáramlás, jobban érzik magukat.
H.E.L.P advanced talaj van alattuk, kb 2 cm vastagon, jávai moha, gömbmoha, fa és néhány kavics. Az étrendjük kb az, amit a heti menü topicban leírtam, spenóttal, sóskával és gyermekláncfű levéllel fűszerezve. Állandó nasi a tebang, két oldalsó és a hátsó falról nincs lekaparva az alga, arról szoktak csemegézni.
Ph 6.6-6.9 de ha szükséges este nézek neked pontosat (ez emlékből van...) RO víz + SaltyShrimp GH++, hetente vízcsere 20%, vízcserekor és félidőben (koplalós napon) kapnak egy kis Mosura BT-9-et.

Kannibalizmust nem figyeltem meg, de jóval kevesebb a szaporulat (ez a petés nőstényen is látszik, hogy kevesebb a pete), mint pl az RC-k vagy a Red Rilli-k esetében. De vannak...
A világítás nálam 30L-re 18W, reggel 7-től 11-ig és 1-től 6ig délután.

Hirtelen ennyi! Sok sikert velük, nagyon gyönyörű teremtések!

Tibó
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.05.14. 22:01

Keytee,
köszönöm a részletes leírást! :)

A BT-9-et még nem próbáltam, én Old Sea Mud Powder-t szoktam adni és Mineral Plus-t vízcseréknél, még a BioPluson gondolkodtam...

A vízparaméterek lehetnek befolyással a dolgokra, gyantával lágyított vizet keverek csapvízzel, majd változtatok az arányokon. Mostantól megpróbálok egy kicsit "bekeményíteni". :)

Montmorillonitra gondoltam még használni, de max. a Shirakura ásványi követ találtam, amiben van és hozzáférhető. Aztnem tudom valaki próbált-e, bár ártani biztosan nem árt.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.05.15. 17:40

http://www.aquadepo.hu/product_info.php/jbl-nanocrusta-15-ml-p-9090 Én használom, a hatását nem látom, de ezen ne múljon, kárt még nem okozott.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.05.17. 08:21

Keiron írta:http://www.aquadepo.hu/product_info.php/jbl-nanocrusta-15-ml-p-9090 Én használom, a hatását nem látom, de ezen ne múljon, kárt még nem okozott.


Köszi, én is pont most nézegettem. Mivel úgyis van ott dolgom, megpróbálkozom vele én is, valamit biztosan segít. :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.05.17. 09:05

Elfelejtettem leírni, hogy a "magasabb kategóriás" garniknál illetve ha zsúfoltabb az aksi, akkor használok Oxydator-t aktív levegőztetésnek (ezeknél én külső szűrőt használok így nincs levegőbeoldás). Megfigyeltem, hogy oxydator használat után sokkal virgoncabbak és jóval bátrabbak / szaporábbak.

Amúgy én azt preferálom, hogy egy jó aktív talaj, jó szűrés és jó vízkezelő(k) és kész. Anno megvettem én is minden ásványi követ meg PH beállítót (ott áll a polcokon hegyekben, össze sem merem számolni az árukat! :)), de aztán az nem jött be. Szentgyó leírja, hogy ő nem aktív talajozik, mert így könnyebben tudja a víz paramétereit állítani és stabilizálni - nos én vagy lusta vagyok vagy nem tartok mondjuk dennerliket ahol ezek kritikusabbak lehetnek (bár arra is vannak kiváló talajok és vízkezelők...)
Dehát én nem tenyésztő hanem hobbista vagyok, így megyek az olyanok után, mint a mosura, shirakura stb...
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.05.17. 22:03

Szia Keytee,

vízkezelésre csak a BT-9-et használod, vagy valami mást is?

Én most a Mosura etetési mátrixát vettem célba, ezért is néztem a BioPlus-t, elvileg annak is vannak a BT-9-hez hasonló funkciói.

Szerintem is fontos az aktív talaj(nálam GEX shrimp&plant sand), nálam szivacsszűrő van, az is old be némi oxigént és mozgatja a vízfelszínt is. Próbálok egyszerű, de eredményes módszert kialakítani.

Most egy kicsit keményebb vízzel kezdtem el a vízcseréket, azóta újra van petés nőstényem, kapnak Shrimptont is, reméljük rendben lesznek... :)

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Blue Tiger OE

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.05.23. 19:34

Szia,

Igen, nekem bejöttek a Mosura cuccok. Van amúgy mindenféle vízkezelőm seachem prime, seachem alkaline buffer ph emelő, stb... az elsőt még RO mentes korban vettem de 5 feltöltés után inkább áttértem RO-ra így az gyakorlatilag teli üveg. A másodikat megvettem, hogy dennerlikhez majd jó lesz, de először megpróbálom majd a sulawesi saltyshrimpet.

Amúgy amikor kiskölkök vannak szoktam nekik adni egy kis spirulinát összetörve feloldva vízben cseppegtetve, meg mikrozellt, de ezek nem vízkezelők ugye, hanem kaják.

annyi jó cucc van már a piacon, ha megengedheti az ember magának. imádom a garnikat és szeretek is velük foglalkozni de sajnos annyi időm soha nem lesz rájuk, hogy gyantázzak és hasonlóak (így inkább azt az időt a nézésükkel töltöm) - így kényelmes vagyok...

Üdv,

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Következő

Vissza: Tiger és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég