CRS szoktatása új akváriumba

Crystal red, black, gold, taiwan...

CRS szoktatása új akváriumba

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.03.18. 12:35

Sziasztok.

Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan csinálja, csinálta, mit milyen sikerrel, esetleg melyik módszernél voltak problémák, stb.
Lehet, hogy furcsa a kérdés, de mennyire általános, hogy egy pár a frissen megvásároltak közül elpusztul?
Én eddig 3szor hoztam haza 3 csapat crs-t, és mindig volt ami elpusztult belőle, ami megmaradt belőlük, azok viszont vidáman élnek együtt.
Legutóbb én beraktam őket egy vödörbe, levegőztettem őket, majd egy levegőztetőcső és egy csap segítségével folyamatosan csöpögtettem az új vizet a régihez, minimum fél óráig, közben egyszer leöntöttem a vizükből, aztán folytattam a levegőztetést, csöpögtetést, végül hálóval beraktam őket az akváriumba. Ennél a szoktatásnál is volt másnap garnéla ami elpusztult..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: CRS szoktatása új akváriumba

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.18. 17:19

Egyszerunick írta:
Legutóbb én beraktam őket egy vödörbe, levegőztettem őket, majd egy levegőztetőcső és egy csap segítségével folyamatosan csöpögtettem az új vizet a régihez, minimum fél óráig, közben egyszer leöntöttem a vizükből, aztán folytattam a levegőztetést, csöpögtetést, végül hálóval beraktam őket az akváriumba. Ennél a szoktatásnál is volt másnap garnéla ami elpusztult..


Pedig én is így csinálom. Az érzékenyebb garnéláknál 1 csepp megy másodpercenként, vagy inkább még lassabban adagolom. A beszoktatás olyan 4-5 óra is lehet. Persze figyelni kell a hőmérsékletet is.
Mostanában előtte egy 3-4000 Ft-os TDS mérővel beállítom az akvárium vizét pont olyanra, mint az eredeti vizük. Ez sokat segít, lerövidíti a beszoktatást olyan 2-3 órára.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: CRS szoktatása új akváriumba

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.03.18. 17:32

Az a baj a levegőztetéssel, hogy lehet teljesen eltolod a víz pH értékét. A CRS-ek legtöbb esetben pH 6.1-6.8 között vannak tárolva. Ha mondjuk az alsó tartományban, akkor a légpumpával szépen feltolod a pH-t 7 közelébe, ami a garniknál már nem túl ideális.

Ahogy Dezső is írta, érdemes beszerezni egy TDS mérőt. Sok problémától kíméled meg magad.
Ezen kívűl csak hőmérsékletet és pH-t szoktam mérni beszoktatásnál.

Mondjuk ha lágyvízből keménybe tetted az is okozhat problémát akármennyire lassú volt a beszoktatás.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS szoktatása új akváriumba

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.03.18. 18:49

Köszönöm a válaszokat.
Talán az lehet a baj ezek szerint, hogy túl gyorsan szoktatom őket, max fél óráig szoktam, de akkor majd türelmesebb leszek.
Nekem csepedtetős tesztjeim vannak, neptun kh, gh, jbl pH és nitrát, de elgondolkozom egy tds mérő beszerzésén..
Az akvárium vize már egy jó ideje 5 gh, kh is kb ennyi. A pH az elég magas, 7 körül van, talán emiatt is vannak ezek a beszoktatási gondok. Tudom, hogy ez gond, de még nem találtam egy szimpatikus pH-csökkentő módszert...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: CRS szoktatása új akváriumba

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.18. 20:23

5 gH -nál már működik a csersavpor. Persze ki kell kísérletezni. És vigyázz, mert megfogja a ruhát.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Crystal red és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég