Szín megmaradása

Crystal red, black, gold, taiwan...

Szín megmaradása

HozzászólásSzerző: arthas » 2011.03.19. 13:04

Sziasztok Fórumozók
Kb másfél hónapja olvasgatom az írásaitokat és hasznomra is vált sokszor,köszönet érte!

Február közepén szert tettem két csapat Crystal Red-re.
Konkrétan 13db. "S"-es, valamint 15db. "C"-s egyed boldog gazdája lettem.
Az "S" brigádból 2db CBS,ők lányok.
A lakosztályuk 63 literes.
3 nappal a beköltözésük után bepetésedett az első CBS,és két napja engedte el a kicsiket kevesebb mint 4 hét alatt.
Viszont csak kb. 5-6 egyedet a többi pete még mindig benne van és ugyanúgy forgatja őket mint eddig.
Normális dolog hogy több napig tartson náluk az "elengedés"?
(Nálam az RC-k általában estéről reggelre fogynak le.)
A kicsik eddig mind pirosak lettek.Mindeközben,illetve egy héttel előtte meglett az első CRS mamám :D

A "C" csapat egy 50 literes medencébe került.
Őket úgy sikerült hoznom hogy már volt egy petés eleve a csajok között Kb. egy hete engedte el a porontyokat.Mellette közben még három csaj lett várandós.
A másik kérdésem az lenne hogy a "C" -s egyedeknél meggyire változik meg a színelosztás a növekedés során?
A kérdés onnan ered hogy az 1 hetes kicsik úgy néznek ki kb mint ha "A" egyedek lennének.
Legalább is jobban hasonlítanak a szomszéd akvárium lakóira
Avatar
arthas
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.19. 09:32

Re: Szín megmaradása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.19. 13:14

Szia,

A petéket, azaz már a kicsiket nagyjából egyszerre engedik el a garnélák, néhány óra leforgása alatt. Ha még 5-6 nap múlva is hordoz petéket, akkor az azt jelenti, hogy amiket korábban elengedett azokból valószínűleg nem lett semmi. Látsz kicsiket az akváriumban?

A frissen megszületett C-s kicsit szinte mindig szabályosan csíkosak, mint mondjuk egy A-S garnéla, de az idő múlásával a fehér rész eltűnik, kifakul és sokkal több piros lesz rajtuk. Ennek az okát azonban nem tudom.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Szín megmaradása

HozzászólásSzerző: arthas » 2011.03.20. 10:20

Köszönöm szépen a gyors választ,sajnálom hogy nem maradnak csíkosak a kis "C"-k. :(
Lehet hogy kicsit érthetetlenül fogalmaztam az előzőt nos:
A CBS mamám 16-án engedett el kicsiket kb.5-6 egyedet.A kicsik megvannak és eddig mind piros lett.
A többi pete még mindig benne van,forgatja tisztogatja őket.
Gondoltam még valamire de biztos nagy baromság.:Lehetséges hogy a kicsik elengedése után 24 órán belül újra petés lesz?
Avatar
arthas
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.19. 09:32

Re: Szín megmaradása

HozzászólásSzerző: OrizaT » 2014.01.16. 14:24

Kb mennyi idős korában lehet eldönteni egy CRS-ről hogy milyen kategóriájú? Mint szentgyo fentebb írta a fehér rész egy idő múltával kifakulhat, és azért az nem mindegy. :)
Avatar
OrizaT
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.10.24. 20:42
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Szín megmaradása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.01.16. 15:01

Kb 1 centis méretnél már nem fog változni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Crystal red és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron