Mosura

Crystal red, black, gold, taiwan...

Mosura

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.20. 00:13

Sziasztok!

Nem azért,hogy türelmetlen lennék de nagyon érdekel a csöppség későbbi külsője. Mosura szülők gyermeke. Már a bepetésedéskor élénk piros színe volt a petéknek. Gondoltam később megváltozik a színük. Így is történt élénk pirosból rózsaszínűek lettek. Nagyon vártam,hogy milyenek lesznek a picik. Szülés utáni első pár napban nem láttam egy picit sem. Aztán a 4. napon előjött több érdekes színű garnéla. Ha valakinek van ötlete,hogy milyen színű garnélák lesznek szívessen meghallgatom.

Kép

Kép

Kép
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Mosura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.20. 06:31

Szia Géza!

A képen a kis garnéla egy gold bee, mikor megszületnek akkor ilyen rózsaszínesek, majd később kifehérednek, aztán ahogy nőnek egyre halványodnak és sárgulnak. Ahogy látom, az akváriumban van felnőtt gold bee is, úgyhogy lehet, hogy ő volt az apa. Ha akkor mikor petés lett a nőstény, nem volt még gold bee az akváriumban, akkor is lehet simán a kicsik közt gold bee, ami azt jelenti, hogy a mosurák crs X gold bee leszármazottai.

Sajnos főleg Európában hatalmas divat lett ez a crs X gold bee keresztezés az elmúlt időszakban, mert így gyorsan lehet elérni "jó mintájú" crs-cbs garnélákat, viszont számos hátránya van.

A blogon írtam már róla korábban, csináltam én is egy ilyen kísérletet: http://szentgyo.wordpress.com/2010/04/25/crs-x-gold-bee-az-eredmeny/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mosura

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.20. 08:34

Köszönöm Pisti az infót!

Valószinű,hogy a második variáció lesz mert a gold bee még nem volt 1cm-es sem amikor a mosura bepetésedett.
Hogy már megint tanultam valamit :) ! Eddig még nem láttam pici gold bee-t ezért nem tudtam,hogy az ilyen rózsaszínű.

Köszönöm mégegyszer.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány


Vissza: Crystal red és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég