CRS és CBS együtt

Crystal red, black, gold, taiwan...

CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.29. 16:10

Nagyon sok olyan akváriumról lehet képet találni, ahol CRS és CBS együtt van.
Régen nnekem is ilyen volt "álmaim garnélás akváriuma :oops: " , nagyon tetszenek így, viszont olvastam rossz dolgokat is ezzel kapcsolatban és kicsit elbizonytalanodtam.
A nem túl tiszta vérvonal, a barnás változat....
Mik ezzel a tapasztalatok?

Persze gondolom legjobb lenne külön tartani őket tenyésztési szempontokat figyelembe véve.
Nem mintha a CRS-eim túlszaporodása lenne most a legnagyobb gondom.. :?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.29. 18:33

Szia,

Igazából két irányvonal létezik ennek kapcsán, hogy kinek van igaz... nehéz kérdés, ki-ki alkosson saját véleményt.

Az első csoport (megjegyzem ez a régebbi vonal) aki a crystal red állományhoz néhány crystal black garnélát tesz (fordítva még nem találkoztam), mindezt azzal indokolva, hogy a crystal red garnélák genetikai sokszínűségét erősíti ezzel a kis "visszakeresztezéssel", hogy szebb, életképesebb crystal redek szülessenek a későbbi generációkban.

A második csoport viszont teljesen külön tartja őket, gondosan ügyelve arra, hogy ne keveredjen a két színváltozat egymással, azzal az indokkal, hogy a crystal red és crystal black garnélák keresztezésével az utódok közt előjöhetnek barnás színű egyedek, és ez nem kívánatos. Megjegyzem, hogy a barnás egyedek száma (feltéve, hogy mindkét színből elég tiszta vonallal rendelkezünk) nagyjából 5% körül van maximum.

Természetesen létezik egy harmadik csoport, aki, mint ahogy te is írtad egyszerűen azért tartja együtt ezt a két színváltozatot, mert SZÉP, szépek együtt.

Én a fent említett "irányzatok" közül a másodikat követem, igyekszem mind szín, mind minőségi osztályok között teljesen külön tartani őket, és törekedni a minél homogénebb garnélák "kialakítására" 1-1 csoporton belül.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.31. 20:34

Nálam is vegyesen vannak CBS-ek és CRS-ek. Az első szaporulat után nem voltam elégedett az utódok színével. Barnásakat is láttam köztük, amikről kiderült, hogy CBS-ek, csak később jött elő több-kevesebb fekete szín. El is határoztam, hogy külön szedem őket, ha elérik a kort, de aztán minden nőstény bepetésedett és nem volt szívem bolygatni őket. Az ő utódaik között egy kivétellel olyan gyönyörű koromfekete-fehér CBS utódok lettek, hogy csak ámulok. Jelenleg 1 cm-esek. Remélem ilyenek is maradnak.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: egedzs » 2011.03.18. 11:17

A közelmúltban elég kevés időt áldoztam az akváriumokra, ezért meglepődve vettem észre, hogy a CRS-CBS akváriumban van két kifejlett vegyes színű példány. A piros szín inkább őz-barna szerű rajtuk. Gyorsan át is raktam a növényes akváriumba őket, nehogy tovább szaporodjanak.

Kép

Kép
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.18. 11:36

Szia,

Igen, elő szokott fordulni, hogy lesz 1-2 ilyen garnéla is ha a pirosak és a feketék együtt vannak. Az persze más kérdés, hogy ha valakinek tetszik ez a változat, akkor belőlük is érdekes dolgokat lehet/lehetne kihozni, persze hosszú idő alatt.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.03.18. 23:42

szentgyo írta:Szia,

Igen, elő szokott fordulni, hogy lesz 1-2 ilyen garnéla is ha a pirosak és a feketék együtt vannak. Az persze más kérdés, hogy ha valakinek tetszik ez a változat, akkor belőlük is érdekes dolgokat lehet/lehetne kihozni, persze hosszú idő alatt.

pl.: egy fekete pirosat? huhú az milyen lenne :D
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.25. 14:26

Én kísérleti alapon külön tartom a Brownie-kat, hátha lesz valami szép stabil csokibarna vagy konyakbordó szinváltozatom. Sajna elég kevés van, és úgy látom mind hím....illetve van egy nőstény is , ami petés. De a mostani Taiwan mix kicsik között is láttam 3-4 darabot. Hátha....
Szerintem ez egy köztes állapot, valami "atavizmus", hiszen a feketékből tenyésztették ki a pirosakat, lehet, hogy ezek amik már nem feketék, de még nem pirosak. Amúgy mintázatra ugyanúgy vannak benne hinomaruk és mosurák is.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.28. 11:47

Hát van egy rossz, illetve azoknak, akik együtt tartják a CRS és CBS garnikat, nem is olyan rossz hír.
A barna szín nem öröklődik. A barna nőstényektől született kicsiknél csak az átlagos 5 % barna, a többi fekete. És pár piros...
Megfigyelésem szerint a CRS x CBS párosításoknál fordul elő a legtöbb barnás egyed. Kb 5-8 %
A Barna x Barna párosításoknál kevesebb van....3-5 %
A tisztán CRS és CBS akváriumokban ilyen nem fordul elő.
DE!!!!!!
Érdekes módon a külön tartott CBS garniknál is minden alkalommal születik pár piros, tehát biztosan valamelyik CBS hordozó, és ezeket a kicsiket mindig kiszedem és átteszem a CRS -ekhez. Ezeknek a színei viszont sokkal élénkebbek, mind a fehér, mind a piros. És ugye, barna egyed itt még nem született.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: Fatti » 2012.01.08. 11:43

Sziasztok!
Karácsonyra garnélát kértem. És megadatott. Kaptam 5-5 CRS-t és CBS-t. Én is együtt tartom őket. Egyrészt nagyon szépek együtt, másrészt kíváncsi vagyok az utódokra.
Ha lesz valami érdemleges tudósítalak benneteket.

Kép
Kép
Kép
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: CRS és CBS együtt

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.08. 23:03

Nagyon szépek. ÉS látom, a tököt is szeretik :D
Gratula, és örülök, hpgy egyre többen mernek belevágni a CRSek tartásába. Nem is olyan nagy művészet, ugye? :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Crystal red és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég