ívás / vedlés ?

Crystal red, black, gold, taiwan...

ívás / vedlés ?

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.02. 15:45

Sziasztok, érdekes dolgot figyeltem meg a hétvégén. Egy reggel nagy uszkalasban voltak a CRS / CBS him garnélak, 4-5 him egy nostenyt kovettek... majd kb 30 perc mulva lattam a nostenyt hogy kifekudt a talajra par masodpercre, vedlett ! Ezutan a himek "udvaroltak" parszor a vedlesnek is (gondolom a hormonoknak koszonheto) es a nostenynek is, aztan kb 15 perc mulva minden him abbahagyta a nagy kergetozést es legeltek tovabb nyugisan.
Tudomasom szerint a párosodás vedlés utan tortenik .... vagy mégsem ?

Vedlést kovetoen kb egy oran keresztul figyeltem oket, nem lattam egy himetsem belekapaszkodni,vagyis szerintem párosodas vedlés utan nem tortent. Ez mind vasarnap reggel tortent, hétfo este a nosteny még nem volt petés.

Nagy udvarlas hiaba ? :D
Lehetseges parosodas vedlés elott ? Peték a párosodást kovetoen mennyi ido mulva kerulnek a hatukrol a hasukra ?
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: ívás / vedlés ?

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.09. 13:02

Ugylatom csak en hasznalom az akvariumot TV helyett :geek:

amirol feljebb irtam: nem lett belole semmi... szoval a nosteny nem petésedett be.

Hétvégén megint nagy udvarlasok mentek végbe, de most biztos hogy csak vedles utan kezdodott a nagy nyuzsgés,
meg is lett az eredmeny, estére a nosteny (a leggnagyobb CBS nostenyem :mrgreen: ) bepetésedett (még mindig az).
Nem ugyanarrol a nostenyrol van szo mint feljebb.
Szombaton volt vizcsere 24%, vasarnap vedés és parosodás.

mennyire érdemes hinni a kovetkezo képletnek amivel a szuletesi datumot lehet "josolni" ?
63 - (hofok x 1.6)
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: ívás / vedlés ?

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.09. 16:50

Én valahol azt olvastam, hogy először van a párzás, a nőstény elraktározza a hímivarsejteket és a párzást követő első vedlés után termékenyülnek meg a peték "út közben" amikor lekerülnek a hasra, ennél a mozzanatnál már nem kell a hím garnéla..
Szerintem a vedlés után közvetlenül, vagy nemsokkal utána petésedik be a nőstény, ha volt párzás.

Nem tudom, hogy hol olvastam, de nekem ez a sorrend rémlik.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika


Vissza: Crystal red és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron