CRS kemény vízben

Crystal red, black, gold, taiwan...

CRS kemény vízben

HozzászólásSzerző: hunya64 » 2013.02.27. 19:46

Sziasztok!
A napokban egy kereskedésben láttam "olcsó" CRS garnélákat, és elmondásuk szerint sima csapvízben lehet tartani, mert Ők hozzászoktatták a kemény vízhez. Ennyi lenne? Kemény vizes továbbképzés, és a RO készülék mehet a piacra?
hunya64
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.11.29. 16:55
Tartózkodási hely: Pesterzsébet hunya.l@freemail.hu

Re: CRS kemény vízben

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.27. 20:07

Szerintem ez azért nem ennyire egyszerű...

Én is próbáltam anno kemény vízben tartani pár CRS-t (sima csapvíz). Nagyon lassú beszoktatás volt természetesen, ami sikeres is volt, megmaradt mind. Azonban rettenetesen lassan nőttek és a színük sem volt az igazi. Pár hónapig tartottam őket kemény vízben, igazából a fent említetteken kívül nem volt probléma, éltek, mászkáltak, ettek, stb.

Azonban nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy szaporodnának ilyen körülmények közt.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: CRS kemény vízben

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.02.27. 20:58

Egy Neocaridina heteropoda csapatnál is rossz vízparaméterek mellett (kh, gh, pH, stb.) a garnélák nem szaporodnak és nagyon lassan nőnek. Szerintem minden garnélafajra, garnélafajtára ez vonatkozik. Az ideálistól eltérő körülmények között lelassul a szaporodásuk és az egyes garnélák növekedése. Az, hogy milyen vízben lehet őket "tartani" tömeges elhullás nélkül csak a beszoktatás fokozatosságán, sebességén múlik.

Szerintem ha tovább faggattad volna a boltosokat azt is elmondták volna, hogy nem is egy igényes faj, mert simán el van náluk félévenkénti vízcserékkel...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: CRS kemény vízben

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.02.27. 21:43

az "elvan", a "vígan elvan" a "jól érzi magát" és a "túlél" fogalmak azok, melyeket itt egymás mellé tenném.
amennyiben a "túlél" a cél, úgy mehet az RO a piacra.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu


Vissza: Crystal red és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron