Yellow Fire nem szaporodik

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.23. 12:37

djkerep írta:Üdv!
Hasonló a gondom lassan egy éve.
57 literes akksi, 15w világítás,sok moha,növény, eheim 2008 harisnyába burkolva, 25fok.
A kezdeti időszakban közel egy évig özönlöttek annyira szaporodtak, több száz egyedet eladtam (20 dbvel kezdtem).
Azután valahogy kerültek melléjük guppyk, amik kicsit megtizedelték az állományt. Guppyk mentek, garnik tovább fogytak..... Megint szeretem kb 30 red cherryt, de egy petéset sem látok, mára megint van vagy 10 db jó esetben. Nagyon szép meggybordó kifejlett egyedek. Szemmel láthatóan van hím-nőstény is.
Akitől kaptam a redeket, ő mondta hogy tegyek a vízbe 1-2 teáskanál sót (parazita ölő), ennek lenne köze e teljes terméketlenséghez?
2 almacsiga, 4csigaevő csiga, egy aranyanci van mellettük.
Hetente-2hetente 5 liter vízcsere van.
Spirulina golyót és néha bonduelle kukoricát esznek.
Most olvastam hogy segít ha változtatok a hőfokon, igy lentebb vettem hátha ezzel vissza jön a kedvük.
Tegnap kicsit átrendeztem az akksit, így 1-2 követ kivettem és alóluk vagy 10 db fehér vérna vékony max.1cm kis féreg úszott a vízben kígyózó mozgással.
Közük lenne a garni fogyáshoz?

Jó néhány éve, kaptak az rc-k egy második akváriumot is, mert nagyon sokan voltak, már nem tudom, hogy miért, de sóztam a vizüket. Leélték az életüket, de soha sem szaporodtak.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.23. 12:46

A sózás nem hinném, hogy jót tenne nekik. Inkább rosszat.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.23. 12:59

Frettner írta:A sózás nem hinném, hogy jót tenne nekik. Inkább rosszat.

Az biztos, mert az eredeti akiban, még mindik, lelkesen szaporodnak, immár 8 éve.:D
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: djkerep » 2012.02.23. 16:38

Keiron írta:
djkerep írta:Üdv!
Hasonló a gondom lassan egy éve.
57 literes akksi, 15w világítás,sok moha,növény, eheim 2008 harisnyába burkolva, 25fok.
A kezdeti időszakban közel egy évig özönlöttek annyira szaporodtak, több száz egyedet eladtam (20 dbvel kezdtem).
Azután valahogy kerültek melléjük guppyk, amik kicsit megtizedelték az állományt. Guppyk mentek, garnik tovább fogytak..... Megint szeretem kb 30 red cherryt, de egy petéset sem látok, mára megint van vagy 10 db jó esetben. Nagyon szép meggybordó kifejlett egyedek. Szemmel láthatóan van hím-nőstény is.
Akitől kaptam a redeket, ő mondta hogy tegyek a vízbe 1-2 teáskanál sót (parazita ölő), ennek lenne köze e teljes terméketlenséghez?
2 almacsiga, 4csigaevő csiga, egy aranyanci van mellettük.
Hetente-2hetente 5 liter vízcsere van.
Spirulina golyót és néha bonduelle kukoricát esznek.
Most olvastam hogy segít ha változtatok a hőfokon, igy lentebb vettem hátha ezzel vissza jön a kedvük.
Tegnap kicsit átrendeztem az akksit, így 1-2 követ kivettem és alóluk vagy 10 db fehér vérna vékony max.1cm kis féreg úszott a vízben kígyózó mozgással.
Közük lenne a garni fogyáshoz?

Jó néhány éve, kaptak az rc-k egy második akváriumot is, mert nagyon sokan voltak, már nem tudom, hogy miért, de sóztam a vizüket. Leélték az életüket, de soha sem szaporodtak.


Akkor lehet a sózás lenne a gond?
Pedig egyszeri alkalom volt, most pedig csinálok intenzív vízcserét, hátha segít.
djkerep
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.02.22. 11:40

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.24. 01:57

Lehet, hogy a sózás, csak egyszeri volt, de heti-kétheti, 5-literes vízcsere mellett, elég sokáig pácolódhattak a sóban. Egyébként, számtalan más oka is lehet a dolognak, én csak egy tapasztalatomat írtam le. Ja.., és még most sem tudom, hogy a második akváriumot miért kezdtem el sózni, de lehet, hogy csak azért, mert valahol olvastam valami hülyeséget.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: djkerep » 2012.02.24. 09:24

Én akitől kaptam a rákokat, ő mondta hogy sózza a vízüket.
djkerep
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.02.22. 11:40

Előző

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég