Yellow Fire nem szaporodik

Red cherry, sakura, yellow fire...

Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: zsotyi » 2011.12.10. 18:54

Érdeklődnék,hogy van-e további tapasztalatotok a sárgák szaporodásának megállásával kapcsolatban?
Sok helyről hallom,hogy a frissen bekerült példányok szaporodnak ezerrel,aztán megáll minden,mint a szög.Nálam is ugyanez a helyzet.Gyönyörű példányok,de nem akarnak szaporodni,pedig sokan sincsenek.Nitrát szintre nem gondolnék,rendszeres a vízcsere,és a csapvízben is simán szaporodtak eddig.További ötlet esetleg?
"A növényektől türelmet,az állatoktól emberséget tanulunk.." zsotyi.blogspot.com
zsotyi
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.08.27. 22:33

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.12.10. 21:29

Nézd meg a csapvíz réztartalmát. Nálam a rézmérgezés első tünete a szaporulat teljes elmaradása volt(ugyan RC-nél, de ugyanaz a faj).
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.12.10. 22:40

hűvös vízben is lelassulnak a szaporodási folyamatok!

aztán... van e kifejlett fiú, lány elég az aksiban?

hirtelen ezek jutottak eszembe...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2012.01.10. 22:32

Nekem is volt hasonló problémám és így utólag végiggondolva a csapvízzel voltak problémák, nem volt megfelelő a paramétere számukra, mióta lágy vízben vannak szaporodnak mint a gomba.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: tomcat888 » 2012.01.13. 00:21

Sziasztok!
Mostanában én is több helyről hallottam, hogy nem akartam szaporodni a Yellow-k.
Sőt!-nekem is volt pár darab amit meghagytam a tenyészetből, de azok sem vitték túlzásba az utódnemzést:)
Ez azért érdekes, mert előtte szinte osztódtak, hihetetlen egyedszámot értek el pillanatok alatt. Aztán megálltak, pedig semmilyen vízparaméter nem változott...
Szerintem jó megoldás lehet a problémára a víz lágyítása. Bár megjegyzem ez csak ötlet, én nem próbáltam.
A Sakurákról viszont ki merem jelenteni, hogy a lágy víz jót tesz nekik. Régen magukban voltak, most, hogy CRS-sel vannak együtt és a víz keménységét lecsökkentettem sokkal több kicsit engednek el. Ez az összes nőstényre igaz, ami az akváriumban van.
Szóval hajrá lágyítás. :)
üdv:)
tomcat888
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:30

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Szucske » 2012.01.18. 22:15

Osztom a nézetet :) Valóban a lágy víz (8NK) csodákra képe megtáltosodnak tőle. Nekem 60L en van iszonyat mennyiség már szép pirosak külső szűrő + egy maszek co2 rendszer élesztőből így a ph stabilan enyhén savas. Kitűnő közeg nekik :D Már van pár száz :P
Szucske
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 21:20

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: djkerep » 2012.02.22. 12:47

Üdv!
Hasonló a gondom lassan egy éve.
57 literes akksi, 15w világítás,sok moha,növény, eheim 2008 harisnyába burkolva, 25fok.
A kezdeti időszakban közel egy évig özönlöttek annyira szaporodtak, több száz egyedet eladtam (20 dbvel kezdtem).
Azután valahogy kerültek melléjük guppyk, amik kicsit megtizedelték az állományt. Guppyk mentek, garnik tovább fogytak..... Megint szeretem kb 30 red cherryt, de egy petéset sem látok, mára megint van vagy 10 db jó esetben. Nagyon szép meggybordó kifejlett egyedek. Szemmel láthatóan van hím-nőstény is.
Akitől kaptam a redeket, ő mondta hogy tegyek a vízbe 1-2 teáskanál sót (parazita ölő), ennek lenne köze e teljes terméketlenséghez?
2 almacsiga, 4csigaevő csiga, egy aranyanci van mellettük.
Hetente-2hetente 5 liter vízcsere van.
Spirulina golyót és néha bonduelle kukoricát esznek.
Most olvastam hogy segít ha változtatok a hőfokon, igy lentebb vettem hátha ezzel vissza jön a kedvük.
Tegnap kicsit átrendeztem az akksit, így 1-2 követ kivettem és alóluk vagy 10 db fehér vérna vékony max.1cm kis féreg úszott a vízben kígyózó mozgással.
Közük lenne a garni fogyáshoz?
djkerep
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.02.22. 11:40

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.22. 18:46

Mondjuk az 57 literes akváriumban 2 hetente 5 liter vízcsere, olyan mintha adnál egy pofont a sz*rnak.
Illendő lenne heti 20 litert cserélni. Akkor férgek sem lennének. A férgek elszaporodása jól jelzi a vízminőség romlását.
Szóval rajta.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: Moszat » 2012.02.22. 20:13

Ha a kicsi féreg Scutariella, akkor az okozhatja a meddőséget, pontosabban a nőstények dobálják el tőle a petéket. A csapvíz is gyanúsan sok helyen problémás, és nem a keménység miatt. Érdemes rézszintet mérni, ahol eddig mértem a fővárosban, mindenhol elég gázos értékeket mutatott.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Yellow Fire nem szaporodik

HozzászólásSzerző: djkerep » 2012.02.22. 22:05

Oké, akkor növelem a vízcserét.
Nem olyan féreg, attol nagyobb.
Mondom 1cm hosszú nincs se eleje se vége és fehér, cérnavékony.
Én egy rövid fonálféregnek mondanám.
Azt elfelejtettem mondani, hogy 2 moszkító razbóra is lakik nálluk.
djkerep
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.02.22. 11:40

Következő

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron