Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: egridede » 2011.05.03. 15:01

sziasztok! lenne egy kérdésem!

A RC eddig fűtés nélkül voltak kb 19 fokon, most nem rég vettem nekik fűtő szálat és 25 fokos lett a vizük na persze szép fokozatosan eddig úgy nézet ki hogy nincs baj de a cherryk közül azok akiknek szép élénk színűk volt elpusztultak valami végett a többinek semmi baja.
ez az ok vagy talán az hogy lehet kimaradt egy részleges vízcsere?
tegnap még nem volt semmi baj, most meg az is elpusztult akit frissen hoztam de csak az élénk vörös...
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.05.03. 15:51

Lehet, hogy arról van szó, hogy aki szép piros volt, haloványabb lett. + néhány (eleve színtelenebb) elpusztult...
Csak egy ötlet. Valószínűleg a hőmérséklet változás+vízcsere kimaradás. Az utóbbit pótold, mihamarább.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.03. 17:42

egridede írta:sziasztok! lenne egy kérdésem!

A RC eddig fűtés nélkül voltak kb 19 fokon, most nem rég vettem nekik fűtő szálat és 25 fokos lett a vizük na persze szép fokozatosan eddig úgy nézet ki hogy nincs baj de a cherryk közül azok akiknek szép élénk színűk volt elpusztultak valami végett a többinek semmi baja.
ez az ok vagy talán az hogy lehet kimaradt egy részleges vízcsere?
tegnap még nem volt semmi baj, most meg az is elpusztult akit frissen hoztam de csak az élénk vörös...


Mit jelent az, hogy "szép fokozatosan"? 6 fokot emelni fokozatosan legalább 2-3 nap.... Amúgy meg ilyen hőemelkedésnél jelentősen csökken a víz zoxigénszintje, viszont a bomlás felgyorsul. Tehát az egy elmaradt vízcserével együtt simán okozhatta az elhullást. Amúgy a garniknak sokkal jobb a 19-23 fok mint a 25-26.....
És ellenőrizd le a fűtőt. Meg a hőmérőt..... Hátha valamelyik rossz, esetleg mindkettő....és az a 25 fok mondjuk 28-30....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: egridede » 2011.05.04. 18:20

hát köszönöm...
biztos hogy én voltam a hibás meg a gondatlanságom... :cry:
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.02.23. 13:28

Sziasztok!

Szerintetek az lehet hogy egy 6mm hosszú (kb 1 mm széles) RC már elmúlt 4 hetes? Vagy mindenképpen fiatalabb?
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.24. 04:06

safaro írta:Sziasztok!

Szerintetek az lehet hogy egy 6mm hosszú (kb 1 mm széles) RC már elmúlt 4 hetes? Vagy mindenképpen fiatalabb?

Igen lehet, sőt....!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.24. 10:22

Keiron írta:
safaro írta:Sziasztok!

Szerintetek az lehet hogy egy 6mm hosszú (kb 1 mm széles) RC már elmúlt 4 hetes? Vagy mindenképpen fiatalabb?

Igen lehet, sőt....!


Mondjuk a növekedés nagyban függ a víz hőmérsékletétől, az akvárium méretétől, a garnélapopuláció nagyságától (egyedsűrűség), a tápláléktól...és még ezer dologtól. Meg persze a genetikától is.
De szerintem is legalább 4-6 hetes......

A Neocaridinák elég gyorsan nőnek, megfigyelésem szerint a leggyorsabban az Rc, majd a Sakura és utána a Rili. A yellow a sor végén kullog.
Caridináknál más a helyzet, Nagyon-nagyon lassan nőnek a Taiwan bee-k és a Snow white garnélák. A Fekete tigrisek is.
(Hogy példát mondjak, a 3 hónapos BT-k még alig 5 mm-esek- A 4,5 hónapos TAiwan bee KK még nem ért el az 1 cm-t. Viszont a 4,5 hónapos Sakurák már petések voltak a nyáron.....)
A többi tigrisféle ( Kék, Piros, Normál) nagyjából azonosan fejlődik, kicsit gyorsabban mint a CRS-CBS garnik.
Itt is megfigyelhető - valószínűleg a beltenyészet és az erős szelekció miatt - hogy a magasabb osztályú garnélák növekedési erélye jóval gyengébb és érzékenyebbek is.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.04.14. 19:56

Sziasztok!

Van egy frissen indított 10literes RC-s akim, aminek az indítása finoman fogalmazva sem ment csont nélkül... Egy frissen indított vízbe került bele az 5 darab red cherry, másnapra sajnos elpusztult a két legszebb, legnagyobb, csúnya barnás volt a víz, stb... Frettner tanácsára kicsit vissza vettem a víz hőmérsékletéből, szivacsot szereltem a vízszűrő szívócsonkjára, kivettem a vasfát és a mészkő szerű bújócskát is, kicsit jobban szétültettem a növényzetet, szépen cserélgetem a vizet, ami már be is állt elég jól. Letisztult a víz, a megmaradt három garni szépen elvan, levedlettek, legelésznek, úszkálnak... És tegnap este, amikor hazaértem, a front falon láttam egy foltot... ami közelről megnézve egy mini garnéla volt. Tökre megörültem neki, viszont csak ezt az egyet látom. Ez mennyire normális, illetve mitől lehet?
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.04.14. 21:34

Szerintem - ha nem volt petés garnélád - volt a vízben egy kicsi, amikor vetted....Nagyon kicsik és nehéz őket észtevenni, úgyhogy vízcserénél vigyázz.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Molroth » 2012.05.02. 21:56

A legutóbbi hozzászólásom óta az a kicsike már bő másfél centis, szépen pirosodó garni lett. És már van saját szaporulat is, legalább 10 darab és van még legalább egy petés nőstény is. Ebben a kis 10 literesben meddig szaporodnak, nem állnak le egy bizonyos egyedsűrűség elérése után? Illetve a másik kérdésem, hogy mekkora egyedsűrűség az "ideális" egy ilyen kicsi akváriumban?
Avatar
Molroth
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.09. 18:25

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron