Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.07. 22:42

Sziasztok, megtudnátok mondani, hogy kb. hány napig hordja a petéket az RC(sakura) nőstény a hasában? A kicsik egyébként kifejlődve hagyják el az anyjukat?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.10.08. 03:01

tatranfanatik írta:Sziasztok, megtudnátok mondani, hogy kb. hány napig hordja a petéket az RC(sakura) nőstény a hasában? A kicsik egyébként kifejlődve hagyják el az anyjukat?

Kb egy hónap, és kifejlett kicsiket enged el.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: sparrow121 » 2012.11.28. 22:27

Sziasztok!

Fontos kérdésem lenne, a red cherryjeim az akváriumomban nagyon jól érzik magukat, tényleg nagyon vörösek, vedenek esznek, és még petések is, viszont ma reggelre az egyik úszás közben hirtelen megfordult és háttal lefelé kezdett zuhanni, majd igy forgolódott... jelen pillanatban eszik. egy másik már hanyatt fekve fekszik a gömbmoha alatt, és meg sem mozdul, egy harmadik pedig szintén hanyattfekve fekszik, de még a lábaival néha-néha "legyez" egyet.
Mind a 3 egyed nőstény, és petés. A himek jól vannak (eddig)
A vizbe nem öntöttem semmit, vizcsere 1 hete volt. Tippje valakinek? Aggódom értük nagyon, mert tényleg szép példányok, a szinükön is látni lehet, hogy jól érzik magukat.

Csinálhatnak ilyet co2 tuladagolás miatt, vagy hirtelen fellépő sok CO2 miatt?

Co2-t adagolok, liqui Carbot, de a megengedett alatti szintet, szoval kb fele annyit, mint kellene, és eddig is szépen éltek, de már nincs semmi ötletem, vizcserét megint csináltam, olyan mintha fulladoznának, fekszenek mozdulatlanul, ha hozzájuk érek akkor mozognak vagy arrébb mennek, de valamelyik már majdnem "döglött", néha a csápjával legyez párat.

Köszönöm!
sparrow121
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.11.28. 13:02

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: szebe » 2012.12.04. 12:45

Sziasztok!
Kezdő garnélás vagyok, az alap heteropodákkal, (RC,shakura,yellow,rili) és egyenlőre nem is szeretnék "komolyabb" fajok felé orientálódni. Nade a lényegre térnék; Körülbelül 2hónapja megrepedt a yellow-k aksija. Gyorsan kellett cselekednem, és nem találtam más megoldást, betettem az rc-k közé őket 2 napra(ragasztás,száradás, szilikon kiáztatás) és vártam a negatív fejleményeket... Mivel nem akartam barna csúfságokat etetni, gondoltam a kiszedett kicsiket a természetre bízom, egy diszperzites vödörben, vízcsere, szűrés,fűtés nélkül "laktak" az ablak alatt, gondoltam ott némi alga megterem, néha egy kis haltápot azért szórogattam. Eközben a tiszta garnéláim tejben-vajban fürösztöttem.
Ma úgy gondoltam eljött az idő; kapnak a sügérnövendékek némi élő fehérjét. Merítettem egyett, be a nevelőbe kezdődött a kajáltatás, aztán ledöbbentem!!!
A vödrös garnélák egy része KÉK szinű lett!!!! Nagyon megörültem, most akartam venni drága pízért blue jellyket :D ! Most még elég aprócskák, de tisztán kivehető bennük a kék szín (a háton barna csíkkal). Átbogarásztam a vödröt, kb.150-ből 12db érdemlegesen kéket találtam, és 8db érdekesen zöldeset. Most még nagyon aprók, 0,5cm körüliek, de kaptak egy aksit, és várom a fejleményeket mi leszel ha nagy leszel alapon!
Szerintetek, érdemes lehet "rámenni" megpróbálni mit adnak, és szelektálgatni?! Kíváncsian várom a válaszokat, és tudom hogy nem a legmegfelelőbb helyre szóltam hozzá, de végülis köze van az rc-hez...
szebe
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.11.08. 23:50

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.04. 13:38

Ha van helyed, türelmed és ambíciód, mindenképp azt mondom, hogy kísérletezz. Jó darabig nem lesz stabil az állomány, így nagyon oda kell majd figyelned, de semmi sem lehetetlen.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: szebe » 2012.12.04. 14:40

Hát igen... A hely az, ami miatt a "baleset" is bekövetkezett. Most viszont gyerekkorom ütött-kopott guppinevelőjét megkapták és abban tervezem őket és a jövőben az utódaikat tartani. Megpróbálom kitartóan és keményen szelektálva a dolgot, hátha idővel tudok stabilizálni valami érdekes színt.
Viszont valamivel nem vagyok tisztában; a garnéláknál hogy működik a termékenyítés? 1 párzás-1 eresztés, vagy esetleg tudják ők is raktározni a spermát mint egyes csigák-halak?! Félek hogy az összerakás miatt késöbb is gondom lesz a yellowokkal, shakurákkal. Hogy működik ez?!
szebe
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.11.08. 23:50

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: levepa » 2012.12.04. 23:27

Üdv,

Az lenne a kérdésem, hogy egy igencsak leromlott, (keveredett?) RC állományt mennyire nehézkes "visszanemesíteni"?
Ugyanis apám kapott egy csapat garnélát, amiket én N. heteropodának gondolok (igazából teljesen kezdő vagyok), mindenesetre van köztük vadas, töredezett halvány piros, plusz néhány fekete, barna hátú nőstény is van a halasban. Származásukat tekintve nulla info (volt tulajnak csak úgy ömlesztve vannak, igazából azt sem tudta megmondani, hogy milyen garnéla...).
Szóval nem tudom, hogy érdemes e belevágni. Lehet hülye kérdés, de elegendő lenne két medence? Egy a preferált változatnak, a halasba meg mennének a kiszelektáltak, mondjuk van még otthon egy 7l-es is ha esetleg felbukkanna valami érdekes. Egyébként a fekete változatot mennyire nehéz stabilizálni, vagy próbálkozzak inkább a cherryvel?

Választ előre is köszönöm.

U.i. akartam képet is berakni, de nem sikerült :oops:
levepa
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.11.23. 21:22

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.07. 14:43

levepa írta:Üdv,

Az lenne a kérdésem, hogy egy igencsak leromlott, (keveredett?) RC állományt mennyire nehézkes "visszanemesíteni"?
Ugyanis apám kapott egy csapat garnélát, amiket én N. heteropodának gondolok (igazából teljesen kezdő vagyok), mindenesetre van köztük vadas, töredezett halvány piros, plusz néhány fekete, barna hátú nőstény is van a halasban. Származásukat tekintve nulla info (volt tulajnak csak úgy ömlesztve vannak, igazából azt sem tudta megmondani, hogy milyen garnéla...).
Szóval nem tudom, hogy érdemes e belevágni. Lehet hülye kérdés, de elegendő lenne két medence? Egy a preferált változatnak, a halasba meg mennének a kiszelektáltak, mondjuk van még otthon egy 7l-es is ha esetleg felbukkanna valami érdekes. Egyébként a fekete változatot mennyire nehéz stabilizálni, vagy próbálkozzak inkább a cherryvel?

Választ előre is köszönöm.

U.i. akartam képet is berakni, de nem sikerült :oops:


ezek szerint megoldódott a 11.08-án leírt problémád? mi volt a baj?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: levepa » 2012.12.07. 20:04

tatranfanatik írta:
levepa írta:Üdv,

Az lenne a kérdésem, hogy egy igencsak leromlott, (keveredett?) RC állományt mennyire nehézkes "visszanemesíteni"?
Ugyanis apám kapott egy csapat garnélát, amiket én N. heteropodának gondolok (igazából teljesen kezdő vagyok), mindenesetre van köztük vadas, töredezett halvány piros, plusz néhány fekete, barna hátú nőstény is van a halasban. Származásukat tekintve nulla info (volt tulajnak csak úgy ömlesztve vannak, igazából azt sem tudta megmondani, hogy milyen garnéla...).
Szóval nem tudom, hogy érdemes e belevágni. Lehet hülye kérdés, de elegendő lenne két medence? Egy a preferált változatnak, a halasba meg mennének a kiszelektáltak, mondjuk van még otthon egy 7l-es is ha esetleg felbukkanna valami érdekes. Egyébként a fekete változatot mennyire nehéz stabilizálni, vagy próbálkozzak inkább a cherryvel?

Választ előre is köszönöm.

U.i. akartam képet is berakni, de nem sikerült :oops:


ezek szerint megoldódott a 11.08-án leírt problémád? mi volt a baj?


ööö...igazából nem tudom mire gondolsz. Ez volt a legelső hozzászólásom. Nem írtam 11.08.-án. Vagy csak véletlenül idézted?
levepa
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.11.23. 21:22

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.01.24. 13:45

Kép

Red Cherry kölkök esznek a túlnőtt gömbmohán.

http://www.youtube.com/watch?v=ZMYmWZ_UIwA
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron