Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Luciferke » 2015.10.03. 11:21

Sziasztok! Az alábbi kérdésem lenne:

Van egy nano akváriumom (30 liter), extra RC garnélálnak az alábbi technikával:

- Tetra EasyCrystal Aquarium belső szűrő
- Tetra HT 50 fűtő
- Hőmérő
- 8 W világítás.

Az akvárium tele van növényekkel (szó szerint). Van benne: Kagylótutaj a tetején (Pistia stratiotes), Tavi tündérhínár (Cabomba aquatica), Gömbmohák, Gömbmohához hasonlító dolog csak a víz telején úszik (gömb alakú ez is, nem bírok rájönni a nevére), Argentin átokhínár (Elodea densa), valami fűszerű növény.
Továbbá van benne 4 darab Törpe Razbóra + 6 darab Endler Guppi.

A lényeg a 12 darab RC garnéla. Kb 2 hete vannak meg, nagy nehezen megszámoltam meg is vannak mind a 12. Viszont folyamatosan bújkálnak, vagy a fűszerű növényben (már szerencsére leszoktak róla maguktól) vagy a tavirózsák gyökerei között. Néha néha megrohamozzák vagy a gömbmohákat vagy a víz tetején úszkálni gömbmohaszerű valamit. A kérdésem az lenne, hogy ez normális? Vagy félnek valamitől / nem érzik jól magukat? Több videót láttam a neten, ahol aktívan túrják az aljzatot. Esetleg félhetnek a halaktól? (bár ezt nem hinném, mert néha ott úszik 1-1 garnéla melett, az pedig rá sem néz).

Képek:

Kép
Kép
Kép
Luciferke
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.10.01. 20:12

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: rutilans » 2015.10.03. 19:15

Luciferke írta:[...] Esetleg félhetnek a halaktól? [...]

Nálam is nagyon hasonló akváriumban laknak. A törpe razbórához fajnév nélkül nem tudok nyilatkozni, az endlerek nem jó választás (ilyen kicsi víztérfogatba biztosan nem)! Én egy hete vettem ki őket, már este elől voltak a garnélák, és azóta folyamatos a nyüzsgés. Korábban alig láttam elől 1-2 példányt. A nőstények sem petésedtek.
rutilans
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.05.13. 12:10

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: Luciferke » 2015.10.03. 19:51

Megpróbálom átteni őket a nagy akváriumba (ahol csak guppik és ancik vannak), 1-2 napot adok nekik, ha jól kijönnek a sima guppikkal akkor maradnak, ha nem akkor a régi 3. akváriumot is beüzemelem! :)
Luciferke
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.10.01. 20:12

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: MDora » 2016.03.12. 11:22

Red cherry - Győr

Sziasztok!
Győri red cherry rajongók! Ingyen levihetők fiatal és még annál is fiatalabb garnélák. Csak olyan helyre adom őket, ahol nem lesznek halkaják (sem).

Dóra
MDora
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.01.01. 17:48

Előző

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron