Oldal: 1 / 4

Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 14:40
Szerző: szentgyo
A blogon már írtam erről az új garnéláról, biztos többen olvastátok is a postot.

Kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek erről a legújabb Neocaridina változatról.

Ezen a linken láthattok néhány képet róluk: http://www.silaneshrimp.com/gallery.html a 2010 es albumot kell választani, majd pedig a Rili Shrimp et.

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2010.08.17. 17:29
Szerző: xman
Ha Jól tudom a Red Cherryből lett kitenyésztve .
Sajnos különösebb infórmációkat nem tudok róluk,de azért szívesen elnézegetnék egy csapatot belőlük itthon is.

Érdekes módon nekem érdekesebb mint néhány komolyabb garnéla.De ezt kinézetre mondom.
De biztos ,aki elérte ezt tudna mesélni szépen róla.

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2010.08.19. 11:29
Szerző: habee
Megnyerő a külsejük a kicsikéknek :D
Nekem nagyon tetszenek..lehet már nálunk is kapni ilyen szépségeket :?:

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2010.08.24. 18:57
Szerző: ugrosaska
Szerintem ez a garnéla a következő a listán, aminek a pontos meghatározása szubjektív lesz és megint beleütközünk majd a Sakura elnevezés miatti problémakörbe is, tehát mi alapján nevezhetünk egy garnélát Rilinek?!

Nemrég, kb. 2 hete voltam egy osztrák tenyésztőnél, aki felakarta számolni a tenyészetét. Nem volt egy nagy garnélás a srác, inkább kufárkodott és Exoticára kimászkált a haverjával, hogy horribilis árakon eladják a vackaikat, de nem is ez a lényeg. Az egyik Dennerle Nano akváriumban pár sima heteropoda és Amano mellett csimpaszkodott a szűrőn egy korántsem átlagos, a srác által Red Cherrynek titulált piros garnéla, aminek a hátán a fej és a farok kivételével egy nagy átlátszó folt díszelgett, pont mint a Rili garnélákon. Kérdezgettem az előéletét, de sokat nem tudtam meg, csak annyit, hogy az egyik ismerősnél jött ki, ő meg elhozta oszt bedobta a heteropodák közé (gratulálok, mondtam magamban).
Ahogy néztem Silane képein is változatos képet mutatnak. Gondolom még kevés az információ ezekről a színhibás Redekről és a továbbtenyésztésükről, de mindenesetre az tuti, hogy mostantól jobban figyelem majd a saját Red cherryjeimet, hátha találok egy Rilit. ;)

Rili vagy nem Rili, ez itt a kérdés... (Ha Haha Hahahaha)

Jó szerencsét; Balázs

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2010.09.01. 20:52
Szerző: Fred
Nekem személy szerint annyi tűnt fel a postodra válaszul Balázs, hogy ha közelebbről megnézed a Rili és RC nek a piros részeit, szerintem mintha a "festékanyag" eltérő lenne. Személyes észrevétel, lehet hogy rosszul látok :D

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 10:28
Szerző: lizi520315
Sziasztok!
Ezideig azt hittem, hogy van 2 db selejtes Sakuram vagy RC-m. Tenyleg! Elfelejtettem megnezni a labukat, mindig csak a foltokat es a pocijukat figyeltem. Nem csinaltam belole nagy dolgot, nem szelektaltam le oket a szinhianyuk miatt. Ok akkor is az enyemek. "Csunyacskak", foltosak, de... megis csak az en akvariumom lakoja. Figyeltem Oket es aggodtam ertuk. Megmaradnak-e a szinhiba miatt, fiuk lesznek, vagy lanyok?, ha lanyok: lesz-e utod!.
Eltelt 5 honap, es "mindenorasak" a leanyzok. Csak az egyik "kismama" dontott ugy, hogy modelt all, a masikat napok ota nem latom. Rili az biztos, mert kezzelfoghato igazi garnela. Lehet ra azt mondani, hogy selejtes, de lehet, hogy Neocaridina heteropoda var.Rili ?
Dontsetek el.A fotokat megtalaljatok az akvarista.hu-n.
Koszi es varom a velemenyeteket! Eloben sokkal szebbek a leanyzok! Lizi

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 12:40
Szerző: Frettner
Szerintem RILI 8-)

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 16:07
Szerző: szentgyo
A valódi Rili garnélák, amiket tényleg Rilinek lehet nevezni, kb 6-7. generációsak. Jelen esetben szerintem teljesen értelmetlen Rili megnevezésről beszélni.

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 20:47
Szerző: lizi520315
Istvan!
Ugy kezdodott a RILI garnela is, hogy eloszor volt 1 -2 szinhibas az adott alomban (vagy almokban), tehat kellett lenni mindenhol elso alomnak is. Igy tenyesztettek ki a kutyafajtakat, a macskakat, egyeb allatokat, sot meg - ha az emlekezetem nem csal-, a garnelakat is. Aztan a "korcsokat", szinhibasakat szelektaltak, belterjes tenyesztesebe fogtak, hogy "kialakitsanak" 1 uj fajt. Ez csak Japanra ervenyes, Zalaegerszegre nem? Japanban uj faj! Zalaegerszegen korcs? En meg csak most kezdtem el a garnelazast, tehat eloszor van 1. alom, aztan majd -ha a joisten ugy akarja-........ lesz 6.7.alom is. Hogy nalam, vagy masnal ? azt az ido fogja eldonteni.
Udv. Lizi

Re: Rili garnéla

HozzászólásElküldve: 2011.05.24. 23:25
Szerző: Moszat
Nos, ez fenotípusát tekintve teljesen korrekt rili. Úgy tűnik, ez egy szimpla egygénes mutáció, és ebben az esetben teljesen értelmetlen a 6-7 generációról és stabilizálásról beszélni. Egy ilyen mutáció vagy megjelenik, vagy nem, itt szó sincs jellegtelen egyedről. Ha egy CRS bukkan fel egy tiszta CBS tenyészetben, ott sem kérdés, hogy most lehet-e CRS-nek nevezni. Ez csak a mennyiségi tulajdonságoknál problémás, mert ott a korai egyedek közel sem mutatják a mutációban rejlő összes lehetőséget. Egygénes öröklésmenetnél viszont nincsenek átmenetek, csak adott lehetőségek közül lehet válogatni.
Ami a genetikáját illeti, esélyes, hogy újonnan létrejött mutáció lesz, mert valószínűtlennek tartom, hogy ilyen ritkaság kerüljön véletlenül hozzád. De mivel tökéletesen megegyezik a rilivel, ezért szerintem értelmetlen máshogy nevezni. A különböző pigmenthiányok igen gyakori mutációk, más, régebb óta tenyésztett fajoknál rengeteg példa ismert rá.

Gratulálok a garnélákhoz!