Rili garnéla

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.05.25. 08:38

Szia Moszat!
Koszi a hozzaszolasodat. En csak annyiban erdemlem meg a gratulaciot, hogy nem selejteztem ki a dragat. Viszont a testveret (a masik leanyzot meg mindig nem latom, mar kezdek aggodni). Igaz, ezt a leanyzot is ma par pillanatig lattam csak. Mind a ketto mindenoras kismama. Nem nalam lattak meg a napvilagot, en "csak" az aldott jo szivemnek koszonhetoen felneveltem oket. December elejen kaptam 1 Zeg-i sractol mind a 2 db-ot. Tehat a szulo par nem nalam van! Kicsi az esely, hogy lesznek nalam RILI utodok, de..... a sors utjai kifurkeszhetetlenek. Talan rakerdezek a sracra, hatha ...ott a bolcso nala.
Imadom ezeket a kis allatokat, olyannyira, hogy felszamoltam mostmar teljesen a halas popolaciot (csak mini pancelosok, oto-k vannak a garnelak erdekeben). A RC-sakura akvariumot gondolom lattad (szerintem nagyon szep), a legnagyobb akvariumban vannak a vad-cseresznyek (erdekes modon az van az agyam mellett, a legbecsesebb helyen) es a BOYU-ban vannak a sarga-cseresznyek (Yellow fire). Innentol mar tudok szelektalni, ha akarok. Aki barmi okbol "nem megfelelo" mehet a vad-cseresznyesbe, aztan majd kiderul, hogy "mibol lesz a cserebogar", illetve a garnela. Majdnem 80 liter, van boven hely. Egyebkent ott meg el 1Quasimodo. Erdekes jelenseg a megtort potrohaval. Felnott peldany.
Udv: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.25. 09:11

Külön kellene tenni őket, mert ha ebben a generációban ( a mostani petésedésből) nem is biztos, de a követlezőben tutira lesz pár darab.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.05.25. 09:50

Nekem ezzel a Rili garnéla dologgal megint nagyjából ugyanaz a problémám, mint a Sakurával. Itt is sajnos az lett a trend, hogy elkezdték Rilinek hívni az összes olyan piros heteropodát, aminek van „színhibája”. Alapvetően a Rili garnéla alapja nem is a sakura, hanem a painted fire red garnéla lenne: most ha minden olyan heteropodát elkezdünk rilinek nevezni, amiben van áttetsző rész, akkor most mi is az újdonság a rili garnélában? Ilyen red cherry-k már kb 4 éve is voltak nálam, akkor fel se merült senkiben, hogy ezt valami másnak kellene hívni, mert nem volt abszolút indokolt.

Attól, hogy nemrég megjelentek Ázsiában a Rili garnélák, nem tudom miben változott ez a helyzet, de hát nekem végülis mindegy ki minek nevezi ezeket a garnélákat, csak leírtam azt, hogy én ezt hogy látom, hogy nekem mi erről a véleményem. Sajnos az elmúlt 1 évben a Sakura is elvesztette teljesen a „becsületét”, de hát ez van. Volt alkalmam ázsiai tenyésztőkkel ilyesmiről beszélni, és hát elég erőteljesen elzárkóznak azoktól a trendektől, ami mostanában Európában zajlik. Én igyekszek nem erősíteni ezt a vonalat…

Számomra ez a Rili garnéla:

http://silaneshrimp.com/gallery.html a 2010 menüpont alatt megtaláljátok
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.05.25. 10:40

Silane galériájában a rili 4 cémű kép pont olyan mint Lizié. A többi persze látáványosabb. Ahogy a high grade crs-ek is látványosabbak az alapformánál. Gondolom ebben különbözik itt is a dolog, esetleg a kevés hiány az a heterozigóta, a sok meg homozigóta, esetleg a foltok mérete teljesen véletlenszerű. De az alapforma attól még stimmel. Gondolom idővel, ahogy elterjedtek lesznek ezek a változatok, külön nevet kapnak, lesz high grade meg low grade rili. Az utóbbiba tökéletesen beleillik Lizi állata.

Ha a sokmindenkinek, akinél megjelent a színhibás garnéla, lett volna rá hajlama, és elkezdte volna ezeket az állatokat tenyészteni, akkor lehet hogy mondjuk az esetek 2/3-ában ki lehetett volna tenyészteni a rilit vagy nagyon hasonló pigmenthiányos változatot. És itt a számokon van elsősorban a szó, nem a minőségen. Egy állat még nem új változat, egy tucatban már megvan a lehetőség, és ha eladható mennyiségben van belőle, na akkor már lehet azt mondani, hogy valaki alkotott valami újat. Egy európai hobbitenyésztőnek erre persze ritkán van pénze és kapacitása, a mi tömegtermelőink meg csak a tömegre hajtanak, Ázsiában meg a minőségben van a nagy pénz, szóval érthető hogy ott jelennek meg gyakrabban fajták. De egy új fajtához elsősorban új mutáció kell, és ez nekünk is megvan.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.05.25. 19:38

Hello Fiuk!
Jelentem, kulon tettem oket!
Pillanatnyilag egy 5 l-es dunsztosuvegben, sok-sok moha, noveny, valamint 1 Amano tarsasagaban az iroasztalomon talalhatok. Remelem nem lesz baj addig, amig tudok csinaltatni 1 kisebb akvariumot, ami meg elfer a szobamban.
Koszi a biztatast! Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.12. 17:41

Nem bírtam tovább, beszereztem pár Rilit......Még nagyon kicsik, a legnagyobb sincs 1,2 cm, és az utazás is megviselte őket, de kezd visszatérni a színük.
Kép
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.16. 21:06

És ma ez fogadott, amikor hazaértem:

Kép

Nem kicsit ért fülig a szám :P
Ráaásul nagy pörgés van a Smiley head mosuráknál....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.17. 17:38

Gratulálok! Remélem, mind a 11000 megmarad. :)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.17. 19:36

LGA írta:Gratulálok! Remélem, mind a 11000 megmarad. :)


Én már 110-nek is örülnék :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.24. 19:56

Helyzetjelentés:

Na, mára még egy Rili mama bepetésedett :D
Amúgy a Smiley CRS-ek nél is megvan az első eresztés, ma hatot számoltam a mohában, de nem minde Smiley, vannak köztük sima Mosurák is.
És bepetésedett egy Blue Sakura.....Na, arra nagyon kíváncsi vagyok, mennyire hozza a kék színt.... :?:
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron