112 literes red cherry akvárium

Red cherry, sakura, yellow fire...

112 literes red cherry akvárium

HozzászólásSzerző: attilaszu » 2010.11.03. 15:00

Sziasztok,

Az érdekelne, hogy tervezek egy kb 112 literes akváriumot háttér mögötti szűréssel, és alapvetően rákos akvárium lenne. Van 5 amano-m a társas akváriumban, ők maradnak is ott, de ebbe az újba szeretném ha csak rákok lennének, max mondjuk neonhalak... Nem tudom. A hal még kérdéses.
Milyen rákok azok, akik édesvízi akváriumban tudnak szaporodni, valamint, nem kereszteződnek? red cherry az ami nekem tetszene mit választhatok hozzá?
----
Attila
Avatar
attilaszu
Yellow fire
 
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.10.04. 22:54
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.03. 15:23

Arra számíts azért, hogy a red cherry szaporaságba lefogja nyomni a többi fajt. Én most indiai zebragarnélát tartok velük. Egy másik aksiban ugyanolyan vízparamétereknél (ph 7,5, Kh: 11) babaulti is van. Mindegyik szaporodik jól van. Szerintem meg lehet próbálkozni sima tigrissel is. Habár vízparaméterek tekintetében szóba jöhet a yellow fire, összeívás miatt inkább ellenjavallt. Ha csak nem zavar, hogy visszavadulnak a piros és sárga vonalak.
Szóba jöhet még Neocaridina cf. zhangjiajiensis white pearl/blue pearl, de ezek lehet hogy összeszűrik a levet az RC-kkel. Egyébként kimerítő segédanyag szentgyó blogján. Én is onnan szívtam magamba a tudást..
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron