érdekes vadak

Red cherry, sakura, yellow fire...

érdekes vadak

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.10.28. 22:36

Sima vad színváltozatú heteropodák. Már kb egy éve megvannak, egyre többen, és egyre szebbek. Eleinte mindegyik sima átlátszó volt, elvétve egy-két nőstényt tigriscsíkokkal meg sárga sávval a hátán. Viszont az utóbbi időben megjelent egy-két 'gyöngyszem', legalábbis szerintem jól néznek ki. Több kérdés is felmerült velük kapcsolatban... pl hogy mitől lesz a sima átlátszó garnélából egyszer csak kék-csíkos, csíkos, akármilyen? Több generációnyi lejött teljesen átlagosan, az utolsó almokban volt néhány érdekesebb darab. Több van, amin sötétkék 'jegyek' vannak, random tigrisszerű csíkok a testen, foltok a faroklemezeken. És néhány, ami a hátán végig keresztbe csíkos, ezek barnásak.
Másik kérdés: ha csak ezeket kiveszem, és külön tartom, a mintát továbbörökítik?
Néhány kép, nem túl jó de remélem a lényeg átjön.
Kép
Kép
Kép
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.29. 00:08

Nem vagyok a téma szakértője - így csak tippelni tudok - de szerintem lehet rá számítani h öröklődik. Egyébként nekem nagyon tetszenek. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.30. 15:56

Nagyon szépek! Öröklésről én sem tudok okosat mondani, de gondolom az RC, YF, stb. színváltozatokat hasonlóképpen tenyésztették tovább, tehát szerintem elvileg így működhet a dolog.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.30. 16:08

Szia,

Valóban nagyon érdekes ezek a garnélák.

A magyarázat szerintem valami olyasmi lehet, hogy a csapat, amihez anno sikerült hozzájutnod az valamiféle red cherry mix lehetett, azonban idővel, generációk múlva egyre inkább kezdi "átvenni az uralmat" a vadas színezet, mivel az a domináns a pirossal szemben.

Mindenképp érdemes lehet a számodra legérdekesebbeket különtenni és megnézni mi lesz belőlük idővel.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.10.30. 19:57

Köszi a véleményeket. Azt hiszem akkor megérdemelnek egy külön helyet, hátha kisül belőle valami. Újabb dilemma hogy hová kerülnek majd a kiszelektált RC-k, ha nem akarom 'visszacherrysíteni' a vonalat a társasban. No de ez még a jövő zenéje.
Ha lesz valami érdekes fejlemény, majd közvetítek. :-)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.20. 18:56

Egy kis boltban régóta nézegettem egy kupac vad heteropodát. A tulaj szerint elvadult red cherryk, amik időtlen idők óta a boltban élnek. Volt köztük egy példány, amivel nyár eleje óta szemezek, szép sötétbarna alapszínnel. Ma elkunyeráltam, pedig nem is volt eladó, éppen petés. Lefotóznom még nem sikerült, de a lenti kép, ami egy német fórumról származik, majdnem ugyanolyan. Épp csak az enyém szebb :) Az enyémnek a potroha oldala is végig barna, és csak a carapax oldalán van átlátszó csík. Nekem nagyon tetszik ez a változat, jó lenne többet is szerezni belőle, de ilyen színezetet még soha máshol nem láttam élőben, csak a netről tudom, hogy nem példátlan.
Kép
Ennek a változatnak a kicsit szebb példányait a németeknél black fire meg black sakura néven emlegetik, a fenti példányt is "black fire"-nek nevezték.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: Lpocak » 2010.11.20. 19:37

Hali
Nekem is van egy hasonló heteropodám.
http://www.akvarista.hu/images/users/12 ... -92122.jpg
Most 2* petés. Az első nálam el eresztett kicsik pirosak vagy rozsda barnák lesznek. Még kicsik még változik a színük.
Sajnos a többiről még nem tudtam képet csinálni. De lesz köztük pár nagyon szép fekete csíkos.
B. Laci
Lpocak
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.15. 15:36

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.20. 22:12

nagyon szépek!
Én ezért szeretem a vad színűeket. Olyan változatosak!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.09. 20:24

Ma lekaptam egy szép vad Heteropodát a halasban....
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: érdekes vadak

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.05.09. 20:56

nagyon szép!

elfogadnám én is :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Következő

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég